|
Do země Elysion odcházeli v řecké mytologii zesnulí pro odměnu, do Tartaru odcházeli pro trest.
|
Slzy padlých skrápějí Elysejská pole
Slané záští a hořké vztekem,
mandlové po jedu a zradě,
mají pachuť krve, víří prach.
Barví valkýr pera,
tekutiny nejcennější obětina,
nese v sobě víru a s ní strach.
Dole v bezčasí je chytají,
do pavučin z duší tkaných,
ti, kteří pamatují,
a kteří nezapomenou.
Slané záští a hořké vztekem,
mandlové po jedu a zradě,
mají pachuť krve, víří prach.
Barví valkýr pera,
tekutiny nejcennější obětina,
nese v sobě víru a s ní strach.
Dole v bezčasí je chytají,
do pavučin z duší tkaných,
ti, kteří pamatují,
a kteří nezapomenou.
hmm, ta velká písmena na začátcích jsou asi navíc, ale interpunkci bych neměnil (jen za Barví valkýr pera bude asi tečka), má to být takové táhlé, ten jeden rým je tam, aby se to lépe četlo, aby ten rytmus byl takový lepší:)
Souhlasím se Severkou, ještě dodám, že máš dobrý námět, ale možná je ten námět až moc dobrý a tudíž těžký na odpovídající zpracování.
Jen stylistická výtka - poměrně dost divně vypadají ta velká písmena na každém novém řádku a také čárky na koncích, tvoří tam až moc velké pomlky a mnohdy jsou i na místě, kde by spíše býti neměly...
Jen stylistická výtka - poměrně dost divně vypadají ta velká písmena na každém novém řádku a také čárky na koncích, tvoří tam až moc velké pomlky a mnohdy jsou i na místě, kde by spíše býti neměly...
Jsou zde použity pěkné obraty, ale celkově ve mně tvá báseň nezanechala nějaký větší dojem. Formou je něčím mezi volným a vázaným veršem...a v tom je často kámen úrazu...
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Slzy Padlých : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů
| podobná díla
Následující dílo autora : Hodina mezi člověkem a vlkem
Předchozí dílo autora : Divadlo Krutosti
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 0» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
sttyler [18], Dominik [17], JPslash [12], Valentýna Samková [10], Martin [9]» řekli o sobě
Trochublázen řekl o Leslie :Až vznikne učebnice v příštím století, jen jedna umělkyně bude v ní jistá, že nová generace otočí list a při četbě těžko skryje stopy dojetí. Básnířka mimořádná, vesmírných kvalit, z jiného asi světa, z hlavního města, nejde to slovy popsat, vím, měl bych přestat, zkrátka je dokonalá, jak víc ji chválit? Kdysi též bagatelu napsali pro ni, se spoustou je pocitů a samá krása, za mě jen dík, že jsi tu, což není zázrak, tím vzdávat hold géniu, před ním se sklonit. Na tuhle zapomenout se prostě nesmí. Pokud to snad nevíte, říká si Leslie.

