I tím je mi samota. E
přidáno 06.02.2008
hodnoceno 5
čteno 1175(23)
posláno 0
Znáte ten pocit, když se něco stane a vy cítíte, že jste sami? Že nemáte ke komu přijít, s kým se poradit, koho vzít za ruku a koho políbit? Nenajdete nikoho, kdo by Vám mohl pomoct a cítíte, že padáte do tmy? Tak se cítím dosud celý svůj relativně krátký život. Podvědomě vyhledávám samotu a přemýšlím o tom, co jsem udělal. Co jsem udělal špatně a kde byla chyba. Straním se ostatních, protože když jsem sám, tak najednou všechno dává smysl. Všechno je jednodušší a zcela jasné.

Musím přiznat, že až do mých šestnácti let to bylo až enormní. Nedělalo mi problém mluvit s lidmi, ale nejspokojenější jsem byl o samotě. Tak se mi nejlepším přítelem stala kniha a svět kolem mě se mi najednou zdál chudší a nezajímavý. Jak by se mohl vyrovnat věcem, o kterých jsem četl? Jak by mě mohl zajímat, když věci, po kterých jsem tehdy toužil, jsem nikdy nemohl dostat? A tak se stalo, že jsem léta, kdy ostatní prožívali první lásky a dávali si první stydlivé polibky, strávil nad knihami. Nyní nevím, co si myslet.
Četbou jsem si vydobyl jisté znalosti; přátelé, co nyní mám, říkají, že jsem moudrý, čímž vždy vyvolají můj úsměv, protože vím, že k moudrosti mám daleko. Ale k čemu mi jsou vědomosti a moudrost, když nyní jsem o samotě. Láska, co jsem poznal, byla krutá a neměla slitování, ale nemohla za to. Já prostě nevěděl, co dělat, co nedělat, co říkat... a kdy mlčet. Šťastná láska je něčím, co můžu pozorovat a obdivovat u svých přátel, ale mně se nikdy nedotkla. Nikdy jsem nepocítil polibek. Nelituji se, neboť to postrádá smyslu. Mám vědomosti, jsem sám a ptám se Vás, je-li má cesta správná.

E
přidáno 28.07.2013 - 23:45
těžce pravdivý nadpis a podtitul
přidáno 25.06.2009 - 09:22
dlouho jsem tvá díla nečetla... snad bych ti dříve řekla, že vše jednou třeba přebolí.... dnes.. to vím... i nemožné se stává možným... věř, a otevři své srdce, třeba se jednou neznámý hlas kdesi na kolejích zeptá.... =)
přidáno 16.02.2008 - 21:18
Samota je nejkrutějším společníkem a zároveň nejhojivějším balzámem ... Nevím, jestli je tvoje cesta správná, ale určitě díky ní získáš mnoho cenného, co už nikdy neztratíš :)
přidáno 10.02.2008 - 09:38
Poznáme ten pocit, ked sa nieco stane a zrazu cítime tú samotu.
přidáno 06.02.2008 - 19:38
Já nevím, dá-li se takováto upřímná úvaha až zpověď, vůbec hodnotit...body či procenty. Hodnotím tedy upřímnost a styl. A můj názor je: Je to tvá cesta a proto je správná a měj ji rád! Myslím si, že smysl tvé cesty své ovoce teprve vydá... a bude plné vitaminů:-)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Mé prokletí, Mé požehnání : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Příliš mnoho příběhů
Předchozí dílo autora : Jsi jako zima

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Bělorusko živě
demonstrace
Duke of Budweis
Roman M

Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

MacBook Pro

Na novém MacBooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2021 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku