|
|
Uvězněni řetězem zvyku,
rytmem omšelých dní a tikotem nudy,
podléhají svým osobním šílenstvím.
Veteráni války s větrnými mlýny,
ničí celé světy špinavou šmohou,
na skle v okně z autobusu.
Pošlápani zbytkem svého pokolení,
kralují každý sám svému světu
žijí ve středu vesmíru,
zachraňují lidstva, objevují mimozemské kultury,
patentují vynálezy, dáví se penězi,
co nemají si vyčarují.
Obyvatelé páté dimenze,
vládnou všemu, co není a neexistovalo,
a toho je nejvíc.
Jsou tak nejmocnější mezi všemi,
jsou tím, čím nikdo nikdy ještě nebyl,
plní prázdnotu, jsou jediní šťastní.
O kolik krásnější je vše neznámé,
co nikdy nebylo a nebude,
než upachtěná modla života,
mokrá realita.
rytmem omšelých dní a tikotem nudy,
podléhají svým osobním šílenstvím.
Veteráni války s větrnými mlýny,
ničí celé světy špinavou šmohou,
na skle v okně z autobusu.
Pošlápani zbytkem svého pokolení,
kralují každý sám svému světu
žijí ve středu vesmíru,
zachraňují lidstva, objevují mimozemské kultury,
patentují vynálezy, dáví se penězi,
co nemají si vyčarují.
Obyvatelé páté dimenze,
vládnou všemu, co není a neexistovalo,
a toho je nejvíc.
Jsou tak nejmocnější mezi všemi,
jsou tím, čím nikdo nikdy ještě nebyl,
plní prázdnotu, jsou jediní šťastní.
O kolik krásnější je vše neznámé,
co nikdy nebylo a nebude,
než upachtěná modla života,
mokrá realita.
Noksik: Tento web je skutečně zajímavý! Tak škoda, žes to po druhém díle vzdal.
Cvokhauz
jsou to ff-kaři? hezká :)
Díky všem. Říkal jsem si, že sem své básně budu dávat v pořadí v jakém byly kdysi napsány...
Tento web je skutečně zajímavý!
Tento web je skutečně zajímavý!
hele, tebe jěště neznám....pěkná...jo...superhrdinové bez citů, jenom ve svém chamtivém sobeckém světě...obyvatelé plné prázdnoty, hlavy plné konzumních reklam a nesmyslů...líbí...docela dobře zpracovaná...tak jaksi moderně, vesmírně..čekám na další :)
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Superhrdinové šedi : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů
| podobná díla
Následující dílo autora : Jazyk snů
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 1» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
Dimi [18], HloubkovyPlavec [16], Ultramisicka [10]» řekli o sobě
zamilovana do nezamilovane doby řekla o Rozárka :Bylo nebylo.. a jednou přeci jen bylo.. a vůbec nikomu nepřišlo důležité, jak je to daleko /jako to obvykle v pohádkách bývá/... viděly se, poznaly se.... a minimálně jedna nikdy nezapomene na slečnu, která si na jejích kolenou četla deník....protože když ji obejmeš, zahrně tě nekonečnou důvěrou tak, že zapomeneš... jaký by to mohlo být, kdyby.... někdy prostě "kdyby" neexistuje.. a pohádky v našich srdcích mají neuzavřené konce, za které na oplátku dáváme a dostáváme naději na "příště"... jsem strašně ráda, že jsem tě mohla poznat... a doufám, že se ještě někdy uvidíme :)

