Taková "moderní pohádka"...slohovka do školy...
přidáno 03.01.2008
hodnoceno 4
čteno 4247(20)
posláno 0
Bylo nebylo za sedmero činžáky a sedmero garážemi velké nákupní centrum Best Shop!. Oslnivě rudá písmena obrovského nápisu zářila nad prosklenými dveřmi, ze kterých právě ruku v ruce vycházeli Hurvínek s Máničkou obtěžkáni nacpanými igelitovými taškami. U první lampy na ně vzorně čekal malý, chundelatý Žeryk, který, když je spatřil, začal štěstím skákat a čmuchal k taškám.
Všichni tři se vydali k jednomu z oněch sedmi činžáků a na prvním rohu spatřili udýchanou Arabelu, jak se žene ve svých drahých šatech od Chanela a na botách s deseti centimetrovými podpatky k nejluxusnější vile v okolí. Kývla jim na pozdrav, až se jí blonďaté pramínky rozletěly po nalíčeném obličeji a spěchala dál, k domu svého otce.
Proběhla kolem Best Shopu! a nevšímala si Růženky, která na ni mávala ze svého malého stánku před obchodním centrem a volala za ní zlevněné ceny svých krásných růží.
Vpadla do obrovského obývacího pokoje a spatřila svého otce, jak se nervózně prohrabuje v obchodních spisech a na kus papíru připisuje závratné částky svých nejnovějších výdělků.
„Arabelo!“ zvolal udiveně. „Co tu děláš? Myslel jsem, že jsi s Petrem?!“
„Petr je minulost.“ Odbyla ho suše. „Pracuje teď pro Xenii v návrhářství!“ Dodala pohrdlivě.
„Měl bys vědět, že Rumburak ví o tvých ilegálních ziscích a je ochoten vše prozradit policii, pokud mu nepřenecháš celou svoji firmu.“
„Co? Jak se to jen dozvěděl?“ Arabelinin otec, přezdívaný mezi ilegalisty Král, zbledl.
„Odkupoval nějaké drogy od Boba s Bobkem a ti mu prozradili, že jsi šéf celé společnosti.
Teď Král zbrunátněl. Nemohl celou svou legální firmu na výrobu prstenů přenechat bláznivému Rumburakovi, stejně jako nemohl padnout do rukou policistům. Přišel by o veškeré zisky.
Zamyslel se a nakonec poslal e-mail svému rádci a nejlepšímu příteli Honzovi, přezdívanému ironicky pro jeho genialitu, Hloupý.
Honza se dostavil přesně ve stanovený čas a s řešením, které ho cestou napadlo. Kdyby Král přesvědčil Rumburaka, aby si převzal jeho ilegální firmu a tím pádem získal finance, o kterých se mu nikdy ani nesnilo, sám sebe by očistil a za nějaký čas by ještě mohl Rumburaka udat.
Královi se tento návrh zalíbil a hned začal pracovat na jeho realizaci. Usoudil, že nejlepším vyjednavačem bude Arabela, pro kterou měl Rumburak už delší dobu slabost. Vyslal ji tedy k Popelce, aby jí pomohla s nalíčením a výběrem vhodného oblečení.
O pár hodin později už si Arabela po městě vykračovala ve vysokých černých botách, riflové minisukni a černém tričku s růžovým nápisem a dost odvážným výstřihem.
S Rumburakem se setkala v Best Shopu!, kde se snažil prodat svůj starý ošuntělý plášť, aby si za získané peníze mohl koupit svou denní dávku drog. Arabela ho pozvala do blízké restaurace U Sedmi trpaslíků, kde bylo zaměstnáno sedm liliputánů, jako číšníci.
Arabele se právě podařilo Rumburaka přesvědčit a on se už chystal podepsat smlouvu o přebrání firmy, když v tom do dveří restaurace vpadla Karkulka, která pracovala jako tajná agentka pro FBI se svým novým vycvičeným vlčákem a hnala se k jejich stolu. Začala hrozná scéna, při níž návštěvníci prchali strachy ven a ti, co byli venku, zvědavě nakukovali dovnitř.
„Ani se nehněte! Zavolám policii!“ nařídila Karkulka a vytáhla svůj červený pracovní mobil.
Do pěti minut bylo slyšet zběsilé houkání policejní sirény a o chvíli později dunivý náraz a zvuk roztříštěného skla.
Dovnitř vpadli v policejních uniformách Pat a Mat a začalo vyšetřování.
O okamžik později dovnitř vlétla otevřeným oknem zlatá muška (nový vynález čínské technologie – malá vysílačka) a posadila se Arabele na rameni, aby jí vyřídila radu od Zlatovlásky, jak se vyhnout konfliktu s policií.
Arabela vše provedla podle návodu, policie i Karkulka jí uvěřili a poražený Rumburak odcházel s Patem a Matem do náhradního policejního auta, které pro ně bylo mezitím přistaveno.
Arabela poté běžela za Zlatovláskou a na poděkování pro ni uspořádala ilegální párty...
přidáno 12.07.2012 - 11:48
To z tebe museli mít ve třídě radost taková fantazie...pěkné ;)
přidáno 04.01.2008 - 19:50
Hezká parodie...
přidáno 04.01.2008 - 19:40
zajímavé... docela dosti nápadité ;)
přidáno 03.01.2008 - 21:14
hodně moderní pohádka... ale docela mě pobavila :-)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Pohádka : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Znáš ji?
Předchozí dílo autora : Look into my eyes, you will see what you mean to me...

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

MacBook Pro

Na novém MacBooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2021 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku