Znuděný sarkasmus :) (domácí úkol mimochodem :) )
přidáno 08.01.2011
hodnoceno 2
čteno 3141(25)
posláno 0
Žijeme jen jednou

Zní téma časopisu a každý hinduista, který by to přečetl, by se mlátil do hlavy. „Proboha proč se tu plácám na ulici v bahně v mraveništi nemocí, když žiju jen jednou?“ Chudáci Indové, bůh ví, kde bychom byli, kdyby si to mysleli všichni a kde bychom byli my, kdyby si to nemyslela celá miliarda – no a nejspíš i víc – lidí.
A vůbec, je to pravda nebo jen pořekadlo, kterým často přesvědčíte někoho v okolí aby se ztrapnil? Jako kdyby přišla smrtka a řekla: „Kdyby jste ale žili víckrát, kdo by to měl stíhat pořád vás brát tam a zase zpátky a vůbec, já chci do důchodu! Žijete jen jednou a tečka!“ A jenom slavný Jack London si dovolil napsat knížku (Tulák po hvězdách), ve které mluví o několika životech jedné duše. No, a taky si ho vzala už ve 40, takže jestli žijeme víckrát lítá teď někde kolem nás. A jestli máte podobné názory nejspíš tu taky nebudete moc dlouho.
„Hele, ale teď to nedělej, já bych to nechala na příští život, neboj, to nezapomeneš.“ To ale taky nezní vůbec špatně. Ale třeba z pohledu dědice by se situace podstatně zhoršila. Obzvlášť kdyby dotyčný chtěl celý svůj majetek od dědice v příštím životě vrátit. A za chvíli by z nás byli schránky na duše. Dovedete si představit, co by to bylo, kdyby se duchové začali prát o nové tělo? „Ne tohle já! Já jsem umřel první!“ „No na to teda zapomeň, tohle bude moje, vždycky jsem si takový přál!“
A myslím, že proto bych se zcela spokojila s tím, že žijeme jen jednou, jen mě s touhle větou nikam nežeňte, protože já vyznávám spíš „pospíchej pomalu“ – a obzvláště v ranních hodinách. A jestli opravdu existuje něco jako reinkarnace tak já nehraju a chci žít jen jednou nebo být v příštím životě obtloustlou kočku, co se může povalovat po gauči, to by byl život 
přidáno 08.01.2011 - 22:09
Vskutku, Hinduista by nejspíš nesouhlasil. A je taky fakt, že tahle formulka mi leze příšerně na nervy, když mě někdo ponouká k nějaké akčnosti. Trefně je to pojaté. Trefně.
přidáno 08.01.2011 - 17:17
Hezky jsi to napsala :) Ještě bys k tomu mohla přidat anketu, jestli člověk věří na více životů, či něco podobného.
A jen mimochodem, protože jsem šťoural - schránky na duše by z nás bylY.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Žijeme jen jednou : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla


Předchozí dílo autora : Moje závislost

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersApple MacBook

Na skvělém Macbooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

© 2007 - 2024 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku