Esej o britském popularizátorovi přírodních krás po celém světě
přidáno 09.06.2024
komentářů0
čteno27(2)
Opravdu moc pěkný dokument je o britském cestovateli Davidu Attenboroughovi, který má moc rád flóru a faunu na celém světě. Je výborným vypravěčem a v dokumentu nás vyzývá k záchraně naší planety.

David vypráví o tom, jak prožil svůj dobrodružný život v přírodě a jak mohl pozorovat různé druhy živočichů po celém světě. Ukazuje nám, jak lidé po celá desetiletí planetu ničí, jak se mění klimatické podmínky a pokud něco lidé nezmění, zničí lidstvo celý ekosystém.

Je obdivuhodné, co nám umožnil vývoj moderní techniky, ale také co bylo zničeno. Dříve lidé neznali záběry stád zvířat z leteckého pohledu nebo páření vodních živočichů pod vodou a království moře. Rychlý životní styl dnešní doby často nevnímá, co je pro lidstvo důležité. Je smutné vidět celé pláně vykácených stromů a dívat se, jak vymírají některé druhy živočichů, korálové útesy nebo deštné pralesy s různou flórou.

V závěru dokumentu nám David ukazuje na různých místech světa, jak se dají obnovit deštné pralesy a nebo jak se dá zachránit život v oceánech i na zemi. Jak říká on sám „ Jsem si jist jedním. Nejde o záchranu naší planety, ale o záchranu nás samých. Pravda je taková, ať s námi nebo bez nás, svět přírody se obnoví“.

Myslím si, že by tento dokument měli vidět všichni lidé a měli by se zamyslet nad tím, jak pomoci zachránit naší planetu.

Sir David Attenborough oslavil 98. narozeniny a je popularizátorem přírodních krás po celém světě. Byl dvakrát vyznamenán rytířským řádem královnou Alžbětou II. a poté králem Charlesem.

Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Život na naší planetě : trvalý odkaz


Předchozí deník autora : Nekonečný kruh podle Jana Wericha

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

Apple MacBook

Na skvělém Macbooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

© 2007 - 2024 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming