přidáno 31.08.2018
komentářů4
čteno255(4)
Pod mým oknem se slévají zurčící potůčky lidských kroků do jediného valčíkového, či obkročákového víru. Vře to tam a burácí, občas nad povrch štěkne výstřel ostrého hlasu nesoucího to či jiné neslušné slovo.

Pod mým oknem je plenta podobná té, která zahaluje Kaabu a z pod ní se ten lomoz a cinkot a tlumené debaty a hlučné nadávání šíří po celé ulici.

Pod mým oknem není takové ukrutné horko jako uvnitř. Slunce se pomalu schovalo a lehký vánek zvedá prach, výfukové plyny, pozemní ozón - ten vřelý dech města do očí a do dechu.

Pod mým oknem jsem já a směřuji k tomu oltáři, kde okouzlující Vlastička celebruje přijímání pod obojí (žlutou a bílou) pro všechny národy, pohlaví, rasy i náboženství. Poklekám a přijímám zchlazení aspoň jednoho z žárů, které mě spalují...

přidáno 14.09.2018 - 11:50
kmotrov: Je to v podstatě deníkový zápis. Stejně bych nevěděl, kam to zařadit. Beatníky jsem četl v mládí, teď na to nemám trpělivost, jsou moc užvanění. Často pracují s příbojem slov, který Tě zavalí (Ginsberg obzvlášť). Normální prózu prostě neumím :-). Pokud jde o Vlastičku potažmo o pivo. Dnes už to asi technologicky nejde. Pípa má polohu na čůrání mdlé tekutiny bez řízu a tu druhou na pěnění. Tak jsem rád, když si tu první naštelují tak nějak, aby se to dalo pít a tu druhou moc nepoužívají. Tak to bývá v těch pivařských hospodách. Všiml jsem si, že pod nádhernou pěnou bývá takové nějaké nic moc. Ovšem nebudu plakat nad starými časy.
přidáno 14.09.2018 - 11:39
Proč si to dal jen do deníku?
Má to formu prózy a je v tom ukrytá báseň. Kdysi jsem četl, že beatnícčtí autoři smývali hranici mezi prózou a poezií. působí to na mě podobně.
Umí Vlastička natočit pivo tak, že se na pěně udrží pětikoruna? Ale to už se dnes nenosí, asi by o to nestála ani Vlastička ani Ti co na ní netrpělivě čekají.
přidáno 31.08.2018 - 13:15
Ginnare: Tohle je podvečerní povídání, ale později...
přidáno 31.08.2018 - 12:58
mám ráda teplo a ráda si ho užívám...
tuším, že viníkem spalujícího žáru nebude slunce... i když...
to jeho výhodná poloha zapříčinila léto a vlivem léta bychom se rádi zbavili i těch posledních fíkových listů... a jeden "spalující žár" je tu... ani nevíme jak...
tančila bych...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Z letního horka : trvalý odkaz

Následující zápisek autora : Taky
Předchozí zápisek autora : Dne 30.8.2018

Soutěž

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Fantasy meč

Jak se nejlépe inspirovat k napsání rytířské básně? Staňte se rytířem!

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2020 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku