*** ( aktualizováno 16.8.2018 )
přidáno 10.08.2018
komentářů0
čteno37(1)
O houbičkách
( též s úvahou mou o neziskovkách a o inteligemci národa, ..srpen 2018.., autorská úvaha s verši )

Předmluva k textu:
Jak jsem slyšel v jednom pořadu, jestli si dobře vzpomínám, šlo o rozhovor s Maxem Švabinským, umění má být prý ,,srozumitelné".
Tak tedy můj dnešní umělecký veršovaný zdejší textík níže prokládám touto předmluvou k němu:
Premiér český současný prý uvažuje, ( dle informace z médií, z vyjádření ministrině financí, uspořit ,,na neziskovkách“ konkrétně
3 miliardy Kč aktuálně meziročně..což dne 16.8.2018 kulantně informačně jak jsem pochopil z médií, ,,uhlazují" na částku neurčitou, s tím, že prý ,,stát nemá kontrolu nad tím, kolik peněz jednotlivá ministerstva neziskovým organizacím vyplácejí"..což zcela jasně vyvracejí rozhovory ředitele organizace ,,člověk v tísni" například, který říká, že jen tato organizace má cca 20 kontrol finanční správy (tedy z finančního úřadu asi ) ročně, a že jim na to vyčlenil samostatné prostory, aby měli na svou kontrolní činnost klid. ´Jednou se tedy z řad Lidí vládních ,,něco řekne", a když se pozná, že to není populární, tak se to informačně uhladí, jako že se to řeklo jinak.. Jak malé děti na pískovišti..že ? )
Kolik načerpal na dotacích jeho byznys, kde má všude ať už přímé, či nepřímé své podíly? Jeho firmy, kde je jakkoli aktivní, třeba i jen akciově.., třeba i jen neaktivně, svěřenecky fondově ? Či na státních zakázkách ? Či jinak ? Desítky miliard ? A co my víme, kdo ještě jiný kde dále, z kapky té v jezeře státu našeho, o kterém média říkají, že je na cca 40 místě světového žebříčku co do čistoty v korupci.., a ve světě? Bylo by , myslím, velmi vhodné pro širší společnost světa, ale i pro Českou společnost, je li to technicky reálné, když by si preventivně definovala ,,možnosti střetů zájmů politiků, parlamentních i komunálních“, i se o funkci případně ucházejících s výhledem na výkon funkce, i ji již vykonávajících, jakýmsi seznamem možných střetů zájmů ( definovat si v něm, co z toho je ještě pro společnost přesně přijatelné, a co už nikoli..například, jelikož možností je jistě mnoho..když však nejsou nikde výčtem definovány, jen těžko lze se domáhat spravedlnosti světské), tento seznam aby byl průběžně doplňován, aktualizován, a vedle toho aby vývojáři světa vyvinuli a rozvíjeli softwarovou aplikaci, i třeba mezi sebou různé takové aplikace si konkurující, které by uměly prolustrovat toho kterého politika co do možnosti ,,střetu zájmů“ v tom kterém státě světa (obdobně, jako existují software, aplikace, na lustraci vysokoškolských diplomových prací). Je, myslím, pravděpodobné, že svět by se mohl stát zase trochu lepším, směrem k Nebesům, směrem k Bohu, směrem k bližním, k poctivosti, ke korektnosti před Bohem, před bližními. Nečekat, až se ta, která kauza giga tunelová projeví, jako špička koňakové špičky, jedna z mnoha, kdy před tím maskovaně odvádějí různě pozornost aktéři, například ,,polévkou s houbičkami“ viz níže ve verších..různě pod nejrůznějšími záminkami, například. Pěkně i nepěkně si ty ,,houbičky“ , jak se říkává lidově obrazně ,,dusí“ různě, k obrazu svému, k chuti si své.
No, a ony ty neziskovky jsou, myslím, jedním ze segmentů společnosti, kde je ,,Inteligence národa“.
(Kolik je takových segmentů ve společnosti ? Bylo by myslím dobré, když by si je společnost veřejně definovala, a byla obezřetná, chránila, ochraňovala si je, tyto Lidi v nich.
(Není zde řeč výhradně a jen o akademicích, ale o ,,Inteligenci národa“, do které mohou spadat i někteří, leckteří, akademici..přičemž akademický titul zde nemůže být jediným, jedinečným, kritériem, neboť pouhým titulem si svou ,,Inteligenci národa“ nekoupíš).
To jistě uměli a umějí mít, a historicky i měli, vše, představitelé režimů, marketingově důkladně podchycené ..před čímž nelze širokou veřejnost jinak, nežli v časech jsoucím i budoucím varovat, aby nedovolila opakování takových situací.., jelikož když by to podchycené neměli, pak by zde možná nebyla taková smutná historie národa Českého. Který aktuálně, jak nám demografové mediálně říkají, domorodě si vymírá. Zejména zde je řeč o té ,,Inteligenci národa“ ctící humánnost, Lidství, svobodu, demokracii, spravedlnost, čest, rodinu jako základ společnosti, dostatečnou porodnost, vlastenectví..tedy jak vidno, ne vždy vlastnosti napříč režimy jim, představitelům jejich, ne příliš tím jim pohodolných, tedy spíše jaksi ,,nepohodlných“..despoticky v zájmech osobních si jejich především sobeckých.
,,Inteligence národa“ nebyla a není vždy představitelům despotickým, režimů světa ,,pohodlná“.
Podle toho s ní i jednávají, jak známo historicky, z pozice ,,silnějšího“ různě, pod nejrůznějšími záminkami.
Když si však vygooglujeme synonymum pro ,,jednání z pozice silnějšího“, vyhledávač, či výkladové slovníky, nám různě nabídnou výraz: ,,nacismus“.
No, a ono založit a provozovat takovou neziskovku, to vyžaduje vzdělání, a inteligenci.
A ,,Inteligence národa“ Českého si nese ,,pamětí národa“ stopu, jak k ní bylo historicky ze strany stoupenců režimů, přistupováno, jak s ní bylo z jejich strany, mnohdy i nehumánně, brutálně, zacházeno (kněží, učitelé, novináři, básníci, hudební skladatelé, spisovatelé, a mnozí další..). Ona ,,Inteligence národa“ Českého bývá, je, i zrcadlem strachu představitelů režimů světa, těch, kdož neměli a nemají čisté svědomí, těch, kdož se o svá si korýtka obávají. O korýtkách se dá, myslím, hovořit tehdy, když tamní Lidé jen u nich jsou, jaksi bezkoncepčně, bez snahy naslouchat, a mnohdy korupčně si, Lobbisticky..v takových případech lze, myslím, bez urážek reálně hovořit o korýtkaření si. Podle toho k ní, k ,,Inteligenci národa“, tito korýtkáři představitelů režimů světa i historicky přistupují, jak se jí obávají, či jak se jí v čistém svém svědomí pře Bohem, zrcadla jejího, neobávají. Přičemž strach jim historicky velel, velí, jak vnímám: ,,omezit“, i leckdy ,,zničit“.. ,,Inteligenci tu, národní, kterou“, která umí i vést národy světa, moudrostí svou, pokud by chtěla, avšak, Láskou svou Bohem darovanou a důstojně, nikoli zhýřele silou.
,,Inteligance národa" jsou Lidé, jak uvádím výše, žijící a vyznávající ,,principy Lásky Boží"..principy života, spravedlnosti, čestnosti..Jsou to Lidé vědoucí, a zodpovědní ve věcech veřejných,
jdoucí Bohu, sravedlnosti, čestnosti, vstříc vědomi si odpovědnosti té své, světýlkem svým, za osudy mnohých Lidí jiných..národa, společnosti.., národů,..světa spravedlnosti, v souladu s Kosmickým řádem, jak to chtěl, chce, Stvořitel. Jsou to jeho ,,vyslanci". Jeho velvyslanci, zde na planetě Zemi. Takového člověvěka poznáš tím, například, že nevybočí ze své cesty, například. Andělské.
Jakpak by se asi mohlo panu Andreji Babišovi líbit, že je uvedený coby ,,případ" na webové stránce neziskové organizace ,,Amnesty International", která je částečně dle sdělení jejího ředitele dotována z kasy státní..že ? :

https://www.transparency.cz/mapa-pripadu
Sledujete vánek..odkud vane, snaha o omezování a jakoby ještě větší nutnosti kontroly toku finančních prostředků neziskovým organizacím ?

Ještě jednou zde také varuji společnost Českou před tím, aby si nechala ,,naservírovat“ nyní navrhovanou hnutím Babišovým pod rouškou vlády, tedy aktuální vládou, změnu zákona o svobodném přístupu k informacím zejména o průběhu trestních stíhání osob. To už by, myslím, byl funus demokracie, svobody, v přímém přenosu, s návratem situačně před rok 1989.
O houbičkách


V lese si volně rostoucí houbičky Lesní,
na zahradě kopr vonící.

Koprovo houbovou polévku když si vaří,
kdokoli, i třeba politik ten který, i český..,
nutno hlídat vodu, aby se nevyvařila, aby houbičky změkly.

Koření ?
Klasické, dle starých receptů známé,
i méně známé.

Inteligentně je, houbičky, podusíme.

Pak na talíři kyselo jíme.


...

Nežli se, společnost, kysela přejíme.

,,Ti, kdož to kdy pak..“, houbičky volajíc, ,,důstojně přežijeme“.


...

Komentáře zakázány autorem.
O houbičkách : trvalý odkaz

Následující zápisek autora : Pinokio
Předchozí zápisek autora : Kravata

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

Apple iPhone a iPad

Proč si koupit iPhone nebo iPad? Zkušenosti z první ruky.

Patos

Krátké a mnohdy vtipné či šokující vystřihovánky ze života.

© 2018 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku