ecatona
přidáno 08.12.2009
hodnoceno 0
čteno 1216(12)
posláno 0
Lidé dávají a dostávají ledacos. Odmalička je nám vštěpováno, že máme rozdávat lásku, radost, pohodu,... A to mnohdy nebývá zrovna lehké. Když se unavená matka vrátí z práce a manžel už ode dveří požaduje večeři, děti běhají po bytě a nervózní sousedka buší na topení, asi je zrovna nebude milovat.
K narozeninám, Vánocům, jmeninám dáváme dárky někomu, kdo je zase přijímá. Ani to se vždy nemusí zrovna vydařit. Jednou jsem dostala od babičky k Vánocům nádherné pyžamo s Pikachu. Bylo přesně mé velikosti, látka byla příjemná, jen mně už bylo bohužel sedmnáct. Předstírat to, že se mi dárek líbí, pro mne bylo v těch letech velice obtížné.
Kromě dárků, lásky, radosti a pohody můžeme rozdávat ještě spoustu věcí. Například inspiraci a dobré nápady. Na základní škole, dlouho předtím, než jsem zažívala noční můry v pyžamu s Pikachu, mi spolužák vnuknul báječný nápad. Běhali jsme po školních chodbách a házeli si s balónky napuštěnými inkoustem. A bylo to tu. Vší silou jsem mrštila jedním z nich o hodně strukturovanou stěnu nad (a nad) ním a obrovskou skupinou našich spolužáků. Byla to legrace, jelikož se rozpoutala obrovská balónková bitva. A co jsem si tím vysloužila??? Povinné doučování matematiky od hrůzunahánějící třídní učitelky, třídní důtku a doma pár facek. Ale jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré, jelikož jsem byla mezi svými spolužáky zařazena mezi elitu, i když jejich oblečení vzalo za své.
Tak co, je lepší dávat nebo dostávat??? Rozhodně není od věci si pořádně rozmyslet, co komu dáte, protože se vám to mnohonásobně vrátí. A jestli ne, tak si počkejte, až vám někdo něco dá, abyste se mu mohli dobrosrdečně odvděčit.

Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
co jsem dal a co jsem dostal : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : NEBO
Předchozí dílo autora : Houslisté

»jméno
»heslo
registrace
» nováčci
nettvor
» narozeniny
Pleurant-Princesse [12], Tenebris [11], prostě.nic [11], Stratos76 [6], ,,writer" [5], Ginnare [5], malby [3], immo002 [1]
» řekli o sobě
Yana řekla o kmotrov :
Jeho nadšení pro věc je tak nakažlivé, jeho projev je tak moudrý a tak plný života, že jsem hrdá na to, že znám kmotrova a že jsme si blízcí, je to pro mě pocta, znám kmotrova- tak zatichlého a tak hlasitého, plného inspirace a bohémského ducha, jo, a je strašně milé když se z něčeho raduje a směje se
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Bělorusko živě
demonstrace
Duke of Budweis
Roman M

Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

IPad Pro

Na velkém iPadu Pro vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2020 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku