Pubertální problémy, které mám ovšem neustále..ani nevim co si o tomhle myslet. Posuďte sami.
přidáno 12.11.2009
hodnoceno 3
čteno 1386(16)
posláno 0
Chodili jsme spolu přesně tři měsíce, čtrnáct dnů a sedm hodin. Jeden z těch měsíců byl únor. Byla náladová, neměla snad žádný záliby a byla tajemná. Princezna. Večer jsme si psali. Po chatu. Nebavilo mě to - řešit kraviny. Kde leží Jamajka, jak neví co koupit ségře k narozkám nebo k čemu a že když pije vodku, tak pak jen sedí a civí. Tydle internetový komunikátory sou na hovno. Chtěl jsem jí mít u sebe, cejtit jí a šahat na ní.
Byla moje první. První skutečná. Miloval jsem jí a bál jsem se jí a neřek jí ani jedno. Ona se mě nebála a asi mě nemilovala. Vždycky když jsme byli spolu, musel jsem bojovat o každej polibek, o každej dotek. Ptám se:"Co je?" Neumí říct co je, jen "nic". Umí mluvit jen o hovadinách a když má říct něco vážnýho, důležitýho, řekne "nic". Jedinkrát si začla ona a na tu chvíli nezapomenu. Řikám, že můžem skočit do herny, je tam parta u billiáru. Místo toho mě zatáhla do parku a tam nebyl nikdo. Beze slova.
Její nálady - protivná, vzteklá. Princezna. Odejde bez pusy a bez rozloučení. Ráno esemeska, jestli na to nemůžem zapomenout, že neví co s ní bylo, a den na to to samý. Nemůžem zapomenout. Já nemůžu.

Přesně po třech měsících, čtrnácti dnech a sedmi hodinách nálady, chatování a omluvy přetekly a byl konec. Ve zlym, mohlo by se zdát. Vůbec ne - spíš oboustranná dohoda a dál kamarádi. Nebyli jsme kamarádi, ne dlouho.
Bude to pár měsíců, možná roků...co na tom záleží. Měl jsem za tu dobu jiný holky - chytřejší, hezčí a zajímavější. Vídám jí když jdu městem. Vídám jí v ulici, ale ne v mysli. Proč taky? Je divná a jiná než já a má někoho kdo se k ní hodí.
Dnešní noc všechno změnila. Dnešní ráno, abych byl přesnější. Ta část dne, kdy člověk částečně vnímá dotek paprsků nad obzorem vykouklýho žhnoucího kotouče , kterýmu se ještě nepodařilo přebít šero a chlad noci, ale ruka se na povel ani nehne, a kdy se zdaj ty sny co jsou jak odrazem vědomý mysli tak i čistá nevědomá mystifikace. Prostě obojí dohromady, proto jsou tak jedinečný a neuvěřitelný.

V jednom takovymhle snu byla. Byla tam jiná než ve skutečnosti. Jiná, ale vlastně stejná. Všechno na ní bylo stejný, jen pocit z toho byl jinej. Tydle sny dokážou věci - všechno se zdá jinak než je, nudný zajímavý, zbytečný důležitý, a naopak. Anebo úplně jinak, to člověk nepozná. Pokud se v takovym snu objeví holka, platí to tak trojnásobně. Byla nádherná, chytrá, uměla poradit a pomoct, a úsměv měla nepopsatelnej. Princezna.

Sny vyvolávaj vzpomínky, a tenhle vyvolal těch pár hezkých, který čas už jen vyšperkoval. Vzpomínky se vždycky tvářej intenzivnějc než jaký jsou. Hrozivý hrozivějc, smutný smutnějc, a nádherný dokonale. A ona v nich byla dokonalá. V těch v kterých měla u ní tak vzácnou, dobrou náladu. V těhle vzpomínkách se mi koukala do očí, smála se na mě a hladila mě ve vlasech. V nich mě kousla do ucha a já ji.

A najednou to dávalo smysl. Ty její úskoky a naschvály. Dělaly to vtipným, legračním a vášnivým. Ani se mě nedotkla a pak jí to večer doma mrzelo. Já se tomu smál. Ne ironicky, bylo to prostě legrační. A jindy jsem se nesmál, ale cejtil se prázdně. Ne jen blbě a smutně, ale naprosto hrozně. Bylo to jako horská dráha, hodně strmá a nepravidelná, nebo spíš let akrobatickym letadlem, který se ale drží hodně při zemi, jen aby pak ten úžasnej looping ještě víc vyniknul.

To ráno - vzpomínky. Intenzivní pocit, že jste něco ztratili a už nikdy se to nevrátí. Byl jsem si jistej, že si s ní promluvim. Že pokecáme a snad i něco víc. Doufal jsem v něco víc. A potkal jsem jí. Ten samej den, sedm hodin po probuzení. Jde proti mě, sama. V ulici nikdo, jen já a ona. "Čus." "Zdar."
Jdu dál. Dnes večer budu se svojí holkou. Je chytrá, krásná, miluje mě a já ji. Umí mě podpořit, poradit mi, a ví co chci a kam má šáhnout.
Sny a vzpomínky jsou to nejhezčí. Pokud si s nima člověk hraje, přinesou jen smutek a zklamání. Na svou první budu vždycky myslet jako na takovou, jaká byla v tom snu. Protivná, náladová, krásná, dokonalá. Princezna.
Stejně tak budu myslet i na jiný. Na tu co hraje na saxík a má rasta kecky, na tu s fialovou patkou která zakrejvá jizvu nad levým obočím, na tu co nosí kalhoty široký jako sortiment zboží v hypernově a jindy zase ty co končej snad dřív než začnou nohy, na tu s brejlema co vypadá z profilu jakoby jí někdo vystřihnul z mangy a dodělal k ní třetí rozměr, na tu s dolíčkama i když se nesměje, na tu co má náušnice ve tvaru jezdce zipu a kšandy u batohu povolený na doraz, a na hrozně moc dalších. Některý z nich jsem měl v posteli a o jinejch nevim vůbec nic.
Sny a představy - lepší než realita tím že je nemáme, a proto horší. Když si je vezmem, zmizej - často napořád. Je lepší nechat je poletovat a dívat se na ně zpovzdálí.
přidáno 13.10.2013 - 00:05
Zamila: Bohužel nerad uklízim :)
přidáno 10.04.2013 - 12:56
Pěkný, hlavní příběh se mi líbí dost, zbytek by chtěl nějak zamést ;-)
přidáno 19.06.2011 - 17:28
Hodně hezké, zaujalo mě to :).

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Princezna : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Desire loop
Předchozí dílo autora : Touha

Soutěž

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Bělorusko živě
demonstrace
Duke of Budweis
Roman M

Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

MacBook Pro

Na novém MacBooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2021 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku