přidáno 12.10.2009
hodnoceno 7
čteno 1045(21)
posláno 0
Človek.
Ty ôsmi div sveta.
Ty, čo vyžaduješ právo veta.

Poznám tvoju hĺbku.
Poznám čo si zač.
Tvoje srdce, je falošný hráč.

ikonka sbírka Ze sbírky: Človek

přidáno 04.05.2011 - 00:04
Báseň se mi líbila už před časem hned po prvním přečtení. Několikrát jsem se k ní vrátila a vždy mi nabízí něco nového, dalšího... nebo že by to bylo tím, s jakými osmými divy se setkávám a znovu a znovu poznávám, co jsou zač...? Někdy je to k radosti, někdy by bylo lépe nepoznat a nevědět... I když lepší je vědět než nevědět.
Líbí se mi na básni, že ač je úsporná ve formě, není ani zdaleka chudá obsahem. Z mého pohledu má nejen jasnou stavbu, ale i jasnou pointu, a zároveň je to text, který je otevřený, což myslím asi tak, že při každém dalším návratu k němu může čtenář s textem komunikovat znovu a možná i trochu odlišněji než minule. To, myslím, svědčí o hloubce textu a o jeho sdělení.
přidáno 23.10.2009 - 06:37
Vnímam to ako súčasť ľudského srdca a povahy. Vieš, ako sa hovorí: počúvaj svoje srdce... dosť často to srdce pravdu nemá a človek sa ovládnuť vlastnou túžbou. Súboj ľudského svedomia a skazenej túžby srdca.
přidáno 22.10.2009 - 20:41
předpokládám že to není generalizovaný pohled do nitra každého člověka? Asi bych měl toho symbolického člověka chápat jako lidstvo ne? Nebo tak 1kor13 skutečně vnímá lidi?

A vidím, že jsi začal se sbírkou. Ať to vydrží a je houstne!
přidáno 13.10.2009 - 08:21
jj, fajn..:)

no hele, třeba mně osobně se nejlíp básně překopávají po roce a něco.. už totiž zapomenu, proč jsem byla v depce, tak z toho udělám zas něco jinýho..;)
přidáno 13.10.2009 - 08:15
Ale inak hej, hovorí to človek sám o sebe. Je to sebareflexia.
přidáno 13.10.2009 - 08:13
Chcel som to ešte nejako doplniť, ten koniec, ale akosi som nevedel, čo by som k tomu ešte povedal. Je možné že to časom pretvorím.
přidáno 13.10.2009 - 08:09
trošku mě na tom zarazila úprava...
báseň, jak jsem pochopila, má mírně gradovat, tak proč je to doprostřed a ne třeba ve schůdcích? (prostě jedna strana pyramidy..) to by, dle mě, tu osobitost, co má tohle dílko vyzařovat, ukazovalo víc...

jinak nápad dobrý, hezky a jednoduše zpracovaný, akorát mi tam možný schází něco jako konec... třeba kdo tohle říká, člověk asi ne..:)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Človek : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Slabý odraz môjho ja
Předchozí dílo autora : Rozprávka o troch princeznách

»jméno
»heslo
registrace
» autoři online
Miňko
» narozeniny
Verru [12], černálili [8], Lössenie Eruzel [9], Johanka [7]
» řekli o sobě
shane řekl o Severka :
Má šťastná hvězdička, která mne svými krásnými básněmi inspirovala k mnohým hříškům. Díky úspěšnému starosvatění naší skvělé kámošky a básnířky prostějanka se známe ještě z dob, kdy nám bylo oběma krásných sedmnáct / jí jednou, mně hned třikrát!/. To je věk, kdy se člověk rád nadchne pro všechno krásné, ještě neumí skrývat své pravé city a nemá daleko pro velká slova! A když pak narazí na někoho podobného, je to paráda a skvělý odvaz! Milá Lenko! I já si vážím Tvého upřímného přátelství, které, jak se zdá, přežilo i zkoušku dospělosti, o čemž svědčí i to, že jsem jedním z VIP, kterým jsi tu postavila pomníček z milých slůvek. Je pravdou, že jsme se už dlouho nikde nepotkali a třeba ani ještě dlouho nepotkáme, ale když je mi smutno, kouknu na nebe a vzpomenu si, že jedna hvězdička tam kdysi svítila jen pro mne, že mne někdo zval svým milým sluníčkem a otvíral mi srdce dokořán, aniž by mne znal jinak než z těchto stránek. Bylo moc milé si číst podobné věci i kdyby to byl jen milosrdný klam...;oX
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Bělorusko živě
demonstrace
Duke of Budweis
Roman M

Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

MacBook Pro

Na novém MacBooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2021 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku