přidáno 27.01.2009
hodnoceno 0
čteno 685(8)
posláno 0
      Stála u okna svého pokoje a dívala se na noční oblohu. Ráda pozorovala hvězdy, ale hlavně měsíc. Byl tak uklidňující a přitom magický. Vyzařovala z něj obrovská síla a energie. Někdy u okna dokázala stát i hodinu s upřeným pohledem na tu krásu paní přírody. Byl to pro ni do určité míry způsob odpočinku a relaxace, ale také jediná chvíle, kdy mohla být sama se sebou a svými myšlenkami.
A dnes tomu nebylo jinak.
Oči měla mírně přivřené a přitom se jí dělala mezi obočím malá vráska. Pozorovala tajuplnou záři měsíce, který dnes svítil neobvykle jasně, jakoby chtěl dokázat, že i on má své místo na obloze, a že není pouhou noční náhradou za slunce. Hledala u něj radu, porozumění a snad i odpovědi na své otázky.
Měla na srdci spoustu otázek, avšak jedna ji v poslední době trápila nejvíc.
„Proč nemůžu stále najít toho pravého, dokonalého muže?“ Špitla s upřeným pohledem ke svému věrnému zpovědníkovi. „Chtěla bych zažít pravou lásku a zatím zažívám jen zklamání. Prosím, pomoz mi, ať přijde on, na kterého tak marně čekám.“
S touto vyřčenou prosbou se dívka obrátila od okna a myslela na to, že snad jednou, když bude trpělivá, se dočká.

Chystala se jít spát a nechat si zdát o svém vyvoleném. Když náhle, aniž tušila, jak k tomu mohlo dojít, on stál přímo před ní.
Zůstala stát jako opařená a měla pocit, že je snad ve snu – byl to sen? Chtěla něco říct, ale v ústech měla sucho a nedokázala od sebe odlepit sevřené rty. Najednou se její tep zrychloval a ona cítila, jak ji divoce tluče srdce, které musel slyšet i on.
Vypadal přesně tak, jak si jej vždy představovala. Působil mužně a sebevědomě. Byl vysoký a pod oblečením určitě svalnatý. Dokázala si představit, jak ji jeho velké ruce drží v náruči a přitom něžně hladí po tváři. Husté kaštanové vlasy mu neposlušně spadávaly do obličeje, z kterého se na ni neuvěřitelně pronikavě dívali krásné hnědé oči. Měla pocit, jakoby ji ty oči probodávali a snažila se z nich vyčíst, co si myslí a co bude dál.
„Pokud je pravda, že oči jsou bránou do duše, tak jeho brána je nádherná a duše jistě také,“ pomyslela si, když si svého vyvoleného prohlížela zkoumavým pohledem.
Nechápala jak se tu objevil, ale bylo jí to jedno a přála si, aby ta chvíle nikdy neskončila. Z očí přesunula svůj pohled na rty. Velice ji zaujaly. Byly velké a plné, přičemž na horním rtu byla malá jizva, která jim dodávala jistou drsnost. Stále se dívala na rty a nemohla odtrhnout oči od té jizvy, když viděla, jak se pohybují. Dívka byla jako v transu a s dychtivostí očekávala, jaká slova z těch nádherných rtů vyjdou.
Zdálo se jí, že tady stojí a dívají se na sebe navzájem snad celou věčnost. Chtěla, aby se něco stalo, ta chvíle pro ni byla nekonečná.
A on promluvil.
„Nehledej mě. Neexistuji.“
Nebyla si jistá, zda dobře rozuměla a stále dost dobře nechápala celou situaci, ale určitě věděla, že zrovna tato slova slyšet nechtěla. S pohledem, který v sobě zračil mnoho otazníků, se otočila a zadívala na měsíc. Na rtech jí vyselo mnoho otázek, ale ona jen na sucho polkla a otočila se zpátky ke svému vyvolenému.
On tam ale už nestál.
Byla v šoku a měla pocit, že se svět zbláznil – nebo, že by ona? Chvíli zírala do prázdna, přesně tam, kde před chvílí stál on – opravdu tam stál?

Nebyla schopná pochopit, co právě prožila. Ne teď. Ne dnes. Věděla jen, že se v ní něco zlomilo a s tímto pocitem si šla lehnout.
Tu noc se jí nezdálo o svém vyvoleném, ani další noc a vlastně již nikdy.

Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Magická síla měsíce : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Pěšák
Předchozí dílo autora : 22. 1. 2009

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Bělorusko živě
demonstrace
Duke of Budweis
Roman M

Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

MacBook Pro

Na novém MacBooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2021 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku