přidáno 14.10.2008
hodnoceno 1
čteno 1140(8)
posláno 0
Asi ve dvou letech začne dítě poprvé toužit po poznání světa. Postupně objevuje, že ne do všeho se dá kousat, ale to do čeho se kousat dá, se určitě dá i rozkousat.
Dětská vynalézavost občas předčí i dospělého člověka, jehož mysl je zastřená komplikovanými myšlenkami zaobírajícími se dnešní ekonomikou, růstem cen a jinými sociálními otázkami.
Už když jsem byla malá, toužila jsem po vítězství. Neustále jsem vynalézala způsoby jak dosáhnout svých dalekosáhlých plánu týkajících se dojít od postele ke skříni.
Pády mě v mé cílevědomosti ani na chvíli nezastavily. Naopak mě naplnili ještě větší tvrdohlavostí a odhodláním splnit svou misi.
Ačkoliv se dnes už jen ironicky pousměju nad mými pro mě v té době kolosálními starostmi... něco z té doby je ve mě dodnes.
A to ta trvdohlavá cílevědomost. V životě nepřestávám dokud té věci nedocílím. A nemá to ani tak nic společného s trpělivostí, jako spíše a hlavně s cílevědomostí a touhou po uznání.
Pracuju, abych mohla žít. Žiju abych mohla pracovat. Pracuju abych mohla žít.
Když jsem byla malá, myslela jsem, že nejdůležitější je jenom žít. Jenže bohužel realita a číslice mého věku, která se každým rokem zvětšovala mi dokazovali, že nestačí jen žít.
Abyste totiž žili, potřebujete své cíle, potřebujete peníze – a proto musíte pracovat.
Docela fádní a děsivá představa o životě, ale už když jsem byla malá, měla jsem částečnou pravdu.. žít je opravdu nejdůležitější a je už jen na člověku, jak žije.

přidáno 25.09.2011 - 00:06
a nedej bože tu práci ztratit....

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
»jméno
»heslo
registrace
» autoři online
kmotrov
» narozeniny
greta [12], ta_malá [5]
» řekli o sobě
shane řekl o Nikytu :
Milá, temperamentní a okouzlující dívka, se kterou se dá bavit prakticky o všem. Má rozsáhlé zájmy i všestranné znalosti a obdivuhodnou inteligenci. Skvěle veršuje česky i anglicky a nemá problém s plynulým přechodem mezi těmito jazyky. Svého času mne poctila svým přátelstvím i důvěrou a zahrnula mne spoustou informací i veselých historek. Náš kontakt spíš připomínal running commentary! Byl jsem rádcem, důvěrníkem, arbitrem ve věcech života i prvním kritikem některých dílek. Někdy jsem se dost zapotil, protože mé znalosti mají díry a mé IQ , ač slušné, na Menzu nestačí... Milá Veroniko! Nevím, kdy a kde se zas potkáme, ale chci Ti poděkovat za všechny ty krásné chvilky tady s Tebou. Bavily mne veselé historky ze života psích slečen i z Tvého vlastního, nutila jsi mne přemýšlet o věcech, které by mne jinak míjely a řešit to, nač bych si jindy netroufal. Bylas má múza i inspirace, Tvá důvěra mne těšila i zavazovala. Well, přečetl jsem si s údivem, cos tu o mně prohlásila a na chvilku jsem ztratil řeč! Snad právě jen Tvá nepřítomnost v kritickém okamžiku zabránila globální katastrofě...;o)))))))))))))))
))))))))))))))))))))))))))))))
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Bělorusko živě
demonstrace
Duke of Budweis
Roman M

Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

IPad Pro

Na velkém iPadu Pro vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2020 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku