O půl vteřině mezi myšlenkou a klávesou Delete. O prázdném souboru, který váží víc než plný.
přidáno 13.05.2026
hodnoceno 3
čteno 69(9)
posláno 0
Prsty se zastaví nad klávesnicí.
Ještě nepsaly, ale už vědí, že to bude bolet.

Soubor se jmenuje "bez_názvu_12".
Dvanáctý pokus napsat něco, co se dá poslat.
Jedenáct předchozích je v koši. Neotevřených.

Kurzor bliká.
Pravidelně, trpělivě, jako kapající kohoutek ve tři ráno.
Každé bliknutí je otázka, na kterou nechceš odpovídat.

Smažeš první větu dřív, než ji dopíšeš.
Pak druhou.
Třetí ani nezačneš.

Je ticho. To ticho mezi uložením a odesláním.
Mezi "měl bych" a "neudělám to".
Mezi tím, co si myslíš, a tím, co by ten druhý unesl.

Dáš Ctrl+A.
Celá stránka zmodrá.
Na vteřinu držíš v ruce všechno, co jsi neřekl.

Pak Delete.

Soubor zůstane prázdný.
Ale není lehčí.
Jen ztichl.

Uložíš ho.
Proč?
Protože i prázdno je potřeba někam odložit.

Zavřeš okno.
Kurzor zmizí.
A s ním i ten moment, kdy šlo ještě všechno vrátit.
přidáno 14.05.2026 - 10:36
piš tužkou
přidáno 14.05.2026 - 08:37
zajimavé jen bych to asi nenazval miniaturou (?)
přidáno 13.05.2026 - 19:52
Zajímavé... líbí...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
» narozeniny
Puškvorec [15], Amazonka [14], Beast [13], MonoGame° [5], Martin Patřičný [3]
» řekli o sobě
BorůvkaB řekla o Whetley :
Kluk s talentem a smyslem pro humor. Z jeho děl dýchá jeho nezaměnitelná osobnost. Je rád sám sebou a to je důležité. Doufám, že se psaní nezdá, protože posle mě se s tím už narodil :)
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2026 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming