přiznejme si to, nemusíme odpouštět, někdy stačí pochopit
přidáno 25.03.2026
hodnoceno 2
čteno 119(6)
posláno 0
A vlastně ne. Část mě ti neodpustila.

Neodpustila ti, že jsi nás tak lehce pustila.
Neodpustila ti, že jsi mi dovolila tě tolik milovat.
když jsi mě sama nikdy tak nemilovala

Neodpustila ti ty probrečený noci, ve kterých jsi mě nechala.
Neodpustila ti, že jsi mě ze svých chyb nechala cítit se špatně.
Neodpustila ti, že jsi mi lhala, ani to, že to všichni kolem věděli.

NEODPUSTILA JSEM TI

A ne proto, že bych nechtěla, ale protože jsem nezapomněla.
Nezapomněla jsem tu bolest, co jsi mi působila,
a nezapomněla jsem, jak jsi jen slibovala.
Neodpustila jsem ti, protože sis to nezasloužila.

ale pochopila jsem

Pochopila jsem, že se nezměníš.
Pochopila jsem, že tě nemůžu nutit k upřímnosti, když sama nechceš.
Pochopila jsem, že jsem si tvoje jednání nezasloužila.

Pochopila jsem, kde to začalo. A pochopila jsem sebe.

Zničila jsi to hezké, co jsem k nám nesla,
ještě dřív, než jsme vůbec byly opravdu svoje.
Možná to nebyl úmysl, ale tu destrukci jsi pokaždé opakovala.

Chtěla jsem upřímnost, poklid a lásku.
Tvoje lži ale rozpoutaly tornádo, které jsi nebyla ochotná uklidnit,
i když přišlo tvou vinou

Nezasloužíš si mé plné odpuštění.
Protože já si nezasloužím zapomenout, jak moc láska k tobě bolela.
Nezasloužím si to – už jen proto, abych tě už nikdy nechtěla zpátky.


-někdy není potřeba odpuštění k uzavření-
přidáno 25.03.2026 - 12:41
iluze: hezky napsané, jen škoda za nepochopení textu, jelikož se o hořkost už nejedná.
Ale děkuju za názor :)
přidáno 25.03.2026 - 10:26
Ne vždy je třeba odpustit,
aby člověk mohl klidně žít.
Ne každá rána chce se zhojit,
někdy je lepší prostě odejít.

Neodpuštění není vina,
když chrání to, co zbylo v nás.
Není to jed, co duši spíná,
jen tiché dost a vlastní hlas.

Nenech se hořkostí svázat,
ta umí víc než láska brát.
I bez odpuštění můžeš kráčet,
a znovu v sobě světlo znát.

Protože klid se někdy rodí
ne z toho, co se odpustí
ale z chvíle, kdy to bolí,
a ty už dál to nepustíš.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
ODPUŠTĚNÍ : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : k Přítomnosti
Předchozí dílo autora : MANIFEST NEPOCHOPENÉ LÁSKY

» narozeniny
edgar84 [16], Paloma [14], Nessie [13], pokemon [11], Rohatý [1]
» řekli o sobě
wojta řekl o "Autor"sám :
Nemám rád, když mě nutí, dělat něco z chutí. To se mě právě stalo, že chci vložit další ,,dílo" a hle, nejde to. Nejsem dosti aktivně kritický a počet vložených děl, začíná převyšovat počet kritik. Jistě, mohl jsem to přejít mlčky, zkritizovat nebo pochválit jiného autora- autorku, mohl jsem .... . Ale to se neslučuje s mým naturelem, avšak dříve, než-li začnu pěnit, bych se měl zeptat sám sebe k čemu to všechno vlastně je ? Někdo moudrý napsal, že inteligenci nelze jednoznačně definovat, ale je to zhruba stav přizpůsobení se lidem, kteří nebyli ochotni se přizpůsobit. Je to věc názoru, ale abych dostál pravidlům, budu kritizovat - sám sebe. Pravidla to nezakazují, navíc já se dostatečně znám natolik, abych věděl, co si mohu jako kritik k sobě, jako autorovi dovolit, mohu se proto plně opřít do významu díla, které jsem jako autor napsal a které současně, jako kritik kritizuji. Jednou jsem měl napsáno v posudku: v kolektivu je oblíben i když jej svým jednáním, často rozvrací. Tenkrát jsem se zlobil, dneska tomu musím dát za pravdu.
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2026 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming