Můj soutěžní pokus na libres na téma PROKLETÍ. Inspirováno vzpomínkou na koncert PF k uctění památky Karla Zicha...
přidáno 18.06.2024
hodnoceno 14
čteno 100(10)
posláno 0
Není všechno paráda, co píšu,
když se moje prsty rozletí,
netrumfnu vždy Janu, Petru, Míšu,
veršování je mé PROKLETÍ!

Kousek střívka mám snad po tátovi,
krásně kreslil, k stáru básně psal,
a když už si teď jen v urně hoví,
já to dědictví si nesu dál...

Pro něžné pohlaví slabost mívám,
podědil jsem geny rytířské,
rád se směji, veršuji a zpívám,
také humor rád mám v básni své...

Trpělivost jsem si vypěstoval,
miluji hry a luštění též,
rozpaky jsem za svůj úsměv schoval,
s mračením si na mne nepŕijdeš.

Dávno vím, že řešit cenu nemá,
nač mi prostě síly nestačí,
občas v básni je i bolest němá,
vesele však píšu nejradši.

Láska je mé oblíbené téma,
raději se k romantismu znám,
I když duše uvnitř smutkem sténá,
legraci si z toho udělám...

Obdivuji často děti malé,
že i tu hru vážně berou snad,
inspirací mou jsou neustále,
jak umí vše doopravdy brát.

A větší vyznamenání není,
než když do her svých vás přiberou,
přízeň tu, jíž člověk si tak cení,
splatit lze jen láskou upřímnou.

Děti naučí tě správně žíti,
nezklam nikdy duši nevinnou,
buď tím, který jako oni cítí,
pokladem i budoucností jsou...
přidáno 04.07.2024 - 14:44
PrimaDen: A hele, byl tu i PrimaDen...:-D
přidáno 04.07.2024 - 14:41
Sasanka: Tak Petr Pan se kolem mne jen mihnul. A říkal si tak i jeden autor na www.piste-povidky.cz. Ale už se smazal a zbylo jen pár mých odpovědí jemu, pod mými dílky.Stejně jako i tady to pak vypadá jako bych trpěl samomluvou...:-)
Jj, děti jsou věčná a vděčná inspirace a když je pozoruješ nebo se i zapojíš do jejich her, tak nějak tě to uvnitř očistí, zbaví smutků a nakazíš se tím jejich intenzivním prožíváním
všeho. Něco ti to prozradí o tobě samé...:-D
přidáno 27.06.2024 - 10:54
denisa: palec nahoru:-))
přidáno 20.06.2024 - 23:14
Jo děti jsou fajn, dospělým moc nerozumím, můj vzor byl vždycky Petr Pan, jen tomu létání se nejspíš nikdy nenaučím.
přidáno 20.06.2024 - 13:48
Hanulka: Jsme vrstevníci, takže je logické, že mému náhledu na věci života rozumíš...Díky...:-)
přidáno 20.06.2024 - 13:42
denisa: Neřekl bych, že mám jiný pohled na tuto společnost, spíš už jen jiný přístup k věcem života. Je to v tom přehodnocení svého vztahu k věcem života...A když bylo nejhůř, pomohlo právě virtuální přátelství a podpora nejen těch mnou zmíněných osůbek a nejen tady. :-D
přidáno 20.06.2024 - 08:59
shane : napíši jedno : život dal i vzal, a stále je krásné žít a vážit si každého dne. A děti, a naše vnoučata je velký náboj pro nás. Děkuji.
přidáno 19.06.2024 - 20:00
shane: to je právě to, dokud lidi budou dělit zlo na větší nebo menší, je to jen divadlo co se dávno dohodlo někde jinde o nás bez nás, volby jsou jen fraška a odklonění pozornosti jako jiné hry tady na pláni. Zlo je vždy zlo, není malé ani velké ale vždy to je zlo. Konflikt je to co vytváří rozdělení lidí, takže už od dávna tu platí rozděl a panuj. Dobře, dobře nechci to ukončit pesimisticky i když z části jsem, ale může mě pak něco mile naopak překvapit. Dokud vládnou ve světě prachy, vždy budou lidi rozdělovat...ne proto že jsou to nějaké papírky, ale to jakou hodnotu jsme jim dali..moloch který je hodnotnější než zázrak života. Děkuji za tvé reakce bylo fajn znát jiný pohled, i když máme každý jiný ...jedno co nás spojuje je život a žít a nechat žít .) chtěla bych to zakončit optimisticky ale myslím si že optimistické vize moc nemáme.)
přidáno 19.06.2024 - 19:07
denisa: No, v mých očích je to shazování sebe sama. Nevím, v jaké aktuální situaci jsi, ono hodně mladých je zklamáno tím, co se tu děje. Já ti rozumím, sám jsem býval z toho ve stresu. Nepatřil jsem nikdy k vyvoleným, ani jsem se neskrýval ve stádu bezejmených. Jen člověk časem zjistí, že když něco není v jeho moci změnit, nemá cenu obětovat celý život negacím. Žijeme moc uspěchaně a měli bychom umět vypnout a třeba se i trochu zasnít, utřít si slzy a na chvilku se usmívat, užít si drobných radostí. Zní to jako klišé, ale je prostě zkušenost. Nelze být jen v napětí, je třeba se umět uvolnit, autogenním tréninkem, rekreačním během, sexem i tbůrčí činností, i kdybys jen skládala origami. Já mám v mobilu sudoku a šachy i pár her. A stažené zpěvníky i knihy v pdf. A pouštím si relaxačky z youtube...

A ano, máš pravdu, že volby nic neřeší, jen si vybíráš domněle menší zlo. Pokaždé a za každého režimu se k moci proderou ti průbojnější hajzlíci.

Ale nadávat sama sobě nic neřeší! Tím jen živíš svůj stres...
:-D
přidáno 19.06.2024 - 16:32
SHANE: TO JE TO, VE TVÝCH OČÍCH JE TO SHAZOVÁNÍ A JÁ TI TO NEBUDU PŘECE VYVRACET. Myslím že žádná doba nebyla lehká a je otázka proč. Proč vždy lidé dovolili někomu vládnout, předat svou moc a prodat sami sebe. Doba bude horší a horší pokud lidi nebudou sebekritičtí a nebudou sami sobě škodit. Svět je na okraji světové války, nejde zavírat oči, nejde to na někoho svádět, zavírat oči, právě ty klapky na očích nás dovedli k propasti a konci civilizace. Jestli se dávná proroctví a varování naplní je jen na nás, My lidé to máme v moci, ne elity a ti co se pasují do role bohů. Ano režim, ten vždy byl a bude, jen v jiném krycím hávu,protože ho neustále volíme. Kdyby volby měli něco změnit zakážou je. Lidé si musí přiznat že selhali na celé čáře, svou slepotou, strachem a konzumem. Já vždy věděla že pokaždé výhled z okna nemusí přinášet jen hezké věci, proto nedokážu napsat báseň jak bych chtěla a cítila, slova to neobsáhnou, magor není shazování, znám spoustu magorů co dělají dobré věci a otevřeli mysl i srdce. Ale jen díky sebereflexi a hledání sám sebe jako člověka v těch nejtemnějších hlubinách sebe a tam popravdě nikdo nahlédnout nechce , ale tam je ta pravdo kdo jsme opravdu .)
přidáno 19.06.2024 - 13:17
denisa: Děvče, psát o sobě, že jsem magorka, co píše debilní komentáře je v mých očích shazování sebe sama! Ano, doba je těžká a každý se s ní vyrovnává po svém. Ty už ses narodila do téhle a zažila si jen ten úpadek společnosti, kdy se ze sobectví stala opěvovaná vlastnost. Já žil v obou režimech zhruba stejnou dobu, tak mohu srovnávat. Připomínám, že naše rodina nepatřila k miláčkům režimu a podle toho se nám i žilo. (Táta byl i v PTP!)
Čím je člověk starší, tím víc chápe, že věci samy o době nejsou dobré ani špatné, ale jsou právě takové, jaké je chceme vidět! Takže i když se nedaří, jak bys chtěla, nadávat sama sobě je shazování se. :-D
Poznal jsem díky portálům celou řádku prima lidí různých věkových kategorií. Mj. i řadu tvých vrstevnic jako je Prostějanek, Severka nebo Nikitu. Znal jsem je jako sedmnáctky či osmnáctky, úplně jiná generace, ale prima holky. Bavil jsem se i s jinými věkovými skupinami a prostě kvalita lidí nezávisí na jejich věku.
přidáno 19.06.2024 - 12:15
to není shazování ale jen zdravá sebereflexe .)
přidáno 19.06.2024 - 10:53
denisa: Děkuji za návštěvu i podrobný rozbor. Ale přestaň se zbytečně shazovat, Denisko!
přidáno 18.06.2024 - 22:29
tak taky není vše paráda co píšu, je to určitej progres v psaní časem, čekám na něj .)))
jo jak píšeš o malejch dětech, tak ti ještě nejsou tak zmanipulovaní systémem, to až později jim sežere vše, pokud nebudou chytřejší než systém .) měli bychom se učit od dětí protože když vyrostem oblbnou nás , jak se píše, nenechte se zmást povrchem věcí...proto jsme tam kde jsme , naprosto jsme zapomněli že ďábel se skrývá v detailu :) až pochopíme kdo a co jsme a co můžem vše dokázat pak už nemůže s lidskou bytostí nikdo manipulovat. Tak a máš tu jeden debilní koment od magorky :)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Není všechno paráda, co píšu... : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla


Předchozí dílo autora : Prchni, kdo můžeš!

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2024 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming