o jedné nezapomenutelné slečně
přidáno 05.09.2008
hodnoceno 2
čteno 1235(20)
posláno 0
Bětku jsem znala odmalička. Snad od osmi let. Byla mladší, ale to nebránilo tomu, abychom se spolu nespřátelili. Bětka byla jiná než ostatní. Věčně si vymýšlela příběhy, které se nikdy nestaly; proti všemu protestovala a většinou dosáhla svého. Měla kus bohémské duše svého mexického otce a kus realismu své české matky. Myslím že nejvíc na světě nenáviděla, ale zároveň i milovala svou sestru Sašu. Byla přesvědčená, že právě Sašu miluje matka daleko víc. Tentokrát měla nejspíš pravdu. Vídaly jsme se často. Já ji chtěla vidět, abych se ponořila alespoň na chvíli do jejího rozpolceného světa, zatímco ona chtěla kus mého klidu. Ona jediná, mě dokázala přemluvit ke konání naprostých ptákovin, tu rozumnou a hodnou holčičku, jakou jsem obvykle byla.
Myslím, že jsem jí neměla ráda. Dokonce jsem jí asi nesnášela. Těžko řít, takhle s odstupem. Přesto, jsem s nikým nebyla radši. Možná, jsem se trochu bála té její prudkosti a jejích plánů. Dodnes si pamatuji, jak jsem jí záviděla toasty od maminky, když jsme jezdili na oddílové výlety. Myslím, že je nesnášela.
Nacházela na pláži zahrabané tisícovky kun se stejnou lehkostí, se kterou počítala ve španělštině a smála se svým zvonivým smíchem. Zpívala jsem s ní Abecedu a vymýšlela nové verze s autem u silnice, to když jsme šli sami do Ostřetína ke koním, zatímco ostatní už tam dávno byli. To když jsme si mazali housku tou nejlepší pomazánkou, kterou kdo kdy udělal a dýchaly tu opojnou atmosféru léta.
Tahle holka měla oheň v duši, i když ho málokdo spatřil. Byla navenek veselá, ale uvnitř zlomená. Byla moc malá, moc složitá. Pro tenhle svět jí bylo škoda, teď to vím. Neviděla jsem jí spoustu let. Myslím, že kdybych jí potkala na ulici, nepoznám jí. Než se začne smát. Ten smích, na ten se nedá zapomenout. Nesedí k drobným blondýnkám. Jenom k těm z Mexika.
přidáno 02.11.2008 - 12:06
Občas se najdou an světě lidé, co zůstanou vryti do vzpomínek. A když už se zdá, že na ně člověk zapoměl, objeví se něco, co je zase připomene..
přidáno 01.10.2008 - 19:30
ano, tak nějak to bude... jedinečné zážitky, jedineční lidé... ale s časem... zapomenem...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Mexická blondýnka : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Nemocné otázky
Předchozí dílo autora : citróny v srdcích

»jméno
»heslo
registrace
» autoři online
Mlčeti Zlato
» narozeniny
Charlie [8], Ginny [9], mondy [5]
» řekli o sobě
shane řekl o Nikytu :
Milá, temperamentní a okouzlující dívka, se kterou se dá bavit prakticky o všem. Má rozsáhlé zájmy i všestranné znalosti a obdivuhodnou inteligenci. Skvěle veršuje česky i anglicky a nemá problém s plynulým přechodem mezi těmito jazyky. Svého času mne poctila svým přátelstvím i důvěrou a zahrnula mne spoustou informací i veselých historek. Náš kontakt spíš připomínal running commentary! Byl jsem rádcem, důvěrníkem, arbitrem ve věcech života i prvním kritikem některých dílek. Někdy jsem se dost zapotil, protože mé znalosti mají díry a mé IQ , ač slušné, na Menzu nestačí... Milá Veroniko! Nevím, kdy a kde se zas potkáme, ale chci Ti poděkovat za všechny ty krásné chvilky tady s Tebou. Bavily mne veselé historky ze života psích slečen i z Tvého vlastního, nutila jsi mne přemýšlet o věcech, které by mne jinak míjely a řešit to, nač bych si jindy netroufal. Bylas má múza i inspirace, Tvá důvěra mne těšila i zavazovala. Well, přečetl jsem si s údivem, cos tu o mně prohlásila a na chvilku jsem ztratil řeč! Snad právě jen Tvá nepřítomnost v kritickém okamžiku zabránila globální katastrofě...;o)))))))))))))))
))))))))))))))))))))))))))))))
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2021 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku