... aneb jakým způsobem nás ovlivňují reklamy.
přidáno 23.10.2007
hodnoceno 1
čteno 952(18)
posláno 0
Zvedneš hlavu a uvidíš ji.Poutavou a vábnou.Slova,která ti říká,tě hřejí u srdce.jdeš blíž a blíž a stále na ni zíráš s užaslým výrazem na tváři.V jednu chvíli Ti však probleskne hlavou myšlenka a ty se najednou zastavíš a rozhlédneš.Stojíš v pustině a mezi ní a tebou se rozkládá hluboká propast.Pak pochopíš kde jsi a také kdo je ona,a tak se bez jakéhokoliv rozmýšlení otočíš,abys odešel.Víš však,že ji teď máš za zády a také,že je Ti mnohem blíže,než když jsi jí hleděl do tváře,avšak Ty jdeš se skloněnou hlavou dál a dál,hlavně pryč od ní.
Neujdeš však ani pár kroků a slyšíš znova ta tolik známá slova.Ta slova,která tě před chvíli hrála u srdce,ta slova,která tě nyní děsí.Patří však jiné tváří.Ty to víš,avšak i přesto,nebo snad právě proto,nedůvěřuješ a opět se rozhlédáš.Vidíš však úplně stejnou krajinu jako před chvílí ....
Hledáš jinou cestu,avšak jen co se tam rozhodneš jít po ní,tak uslyšíš ta slova a Ty se opět otáčíš,abys našel další,která by tě snad mohla vyvést ven.Hledáš ji znova a znova.Bloudíš a tápeš.Udýchaný se zastavíš na místě a rozhlédneš se,Jsou všude kolem Tebe.Blíží se.Obkloupují Tě ze všech stran a Ty nevíš,kudy ven.Nakonec jedné z nich neodoláš a necháš se zlákat v domnění,že se tak dostaneš pryč.Pryč od zbytku,daleko,kde nic podobného nepotkáš.Netušíš šak,že za ní na tebe čekají další a další.Rezignuješ,podléháš,nemáš již sílu dále vzdorovat.
A nebo ? Nebo se probudíš,a z toho zlého snu zůstane jen prchavá vzpomínka.K čemu pak ale těm lidem,díky kterým tu s námi je,slouží ? Ti,kteří nedokáží odolat hlasu jedné z nich,nakonec podlehnou i dalším,a ti,kteří dokáží všem odolat,ti jim nepomohou už vůbec. Jaký je tedy smysl její existence ? Proč tu s námi je ? Existuje snad nějaký kompromis,někdo,kdo se dokáže natolik zatvrdit v svých myšlenkách,že neupadne do toho víru,do kterého se jej všechny snaží dostat,ale podlehne jen jedné z nich ? Někdo takový v natolik extrémním světě plném "vábivých" reklam ?

přidáno 24.10.2007 - 17:40
Chytrá a vtipná reklama může i potěšit :-)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Bělorusko živě
demonstrace
Duke of Budweis
Roman M

Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

MacBook Pro

Na novém MacBooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2021 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku