Toužíš-li po sněhu, budiž ti přáno :
přidáno 15.11.2017
hodnoceno 12
čteno 137(15)
posláno 0
Venku je přítmí. To ta mlha, co se přes noc rozlila do všech koutů lesa, sadů a luk tady pod Svobodnou Horou, zapříčinila to tmavě mléčné pološero. Zbývá pár minut do východu slunce a ta tajuplná opona stvořená z těch nejjemnějších vodních kapek, protkaná pavučinou ustupující tmy, se začíná lehce, jako by vyslovením nějakého tajemného zaklínadla projasňovat. "Budiž světlo", pronese někdo tam nahoře prastarou formuli a první paprsky slunečního kotouče se začínají nesměle prodírat skrze ten, stále ještě šedivě mléčný závoj mlhy. Slunce se rychle dere nad obzor a do šedivého podkladu začíná štětcem svých paprsků pomalu přimíchávat první barvy. Modrou, žlutou a bílou - barvu života, barvu tepla a barvu čistoty. Stojím na okraji cesty a mlčky pozoruji ten zvláštní úkaz, který se každou vteřinu, v tisíci reprodukcích pomalu proměňuje. Je to takový malý, každodenní zázrak. Ještě je stále zima a mrazivý dech odcházející noci jen zvolna ohřívá ten nepředstavitelně vzdálený, žhavý dárce všeho života. Už začínám na tvářích cítit jeho teplo !

Mlčím a mé oči se dychtivě vpíjí do těch křehkých obrazů, které uprostřed závojů z ranních mlh vytvořily můj soukromý, mrazivě vonící, bleděmodrý svět...


přidáno 09.01.2018 - 07:44
Hanulka: Děkuju moc :)
přidáno 09.01.2018 - 05:05
Znám Tmavomodrý svět. Ten se mi líbil. Ráda se vznáším v oblacích, je to okamžik, kdy zavřu oči a sním. Tvůj bleděmodrý svět je lehké přistání, které přináší pilotovi uspokojení. Díky !
přidáno 25.11.2017 - 07:09
Teté: Děkuju, tvé hodnocení moc potěšillo :)
přidáno 24.11.2017 - 20:08
Snímek a text vytvářejí jemný, příjemný celek. Moc se ti povedlo :)
přidáno 19.11.2017 - 20:29
Yana: Děkuju Yano za vskutku milý koment :) Učím se pár posledních let, ač zrak se horší, vidět co jsem dříve neviděl a dost mi v tom pomáhá focení. Ten okamžik, když mý sepsaný nebo focený postřehy vnímne někdo stejně jako já, jsou pak jako milý bonus navíc. Dává to tomu jakýsi druhý smysl :) Měj hezkej nedělní večer :))
přidáno 19.11.2017 - 20:16
zas a znova žasnu když někdo zachytí ty okamžiky, který jiný přejde bez povšimnutí, milé, uklidňující a přečetla jsem si to nahlas, tak pro potěšení z toho okmažiku
přidáno 17.11.2017 - 09:24
nic moc: Rudnu jak slunko když zapadá za Bobíkem... Heh, to by ti šlo, malovat mi na tvářích sluneční západy ;) Zápasím s mikrofonem v mobilu a jsem z něho nešťastnej, Samsung byl v tomto mnohem lepší než Hejahej. Zatracený volby, jdu kouknout na externí mikrofony pro PC, jen doufám, že ta volba nebude stejně mizerná, jako volba mobilu :(
přidáno 17.11.2017 - 09:05
pilgrim: Ale to je právě to krásný - umět zachytit to venku a propojit to s tím uvnitř ... a vytvořit něco nového, neopakovatelného a jedinečného. To chce dar a ty ho máš. :)
přidáno 16.11.2017 - 17:52
nic moc: Umí neumí, o to přece vůbec nejde, důležitý, alespoň jak já to vidím, je nenechat prchnout kouzlo okamžiku, myšlenku. Dokonce i za tu cenu, že bys jí měla pochopit jenom ty sama :) Tak to vidím já, pravopis - fajn je hezký když se mi občas podaří nedat hrubku, forma - bezvadný, pravidla nejsou úplně vždy od věci a dílu přidají své specifické kouzlo, rytmus - je fajn když se v rytmu textu pohupuješ jak na vlnách. Ale ať si říká kdo chce co chce, já za tím vším vždy budu hledat tu myšlenku, ten zachycenej, nikdy už neopakovatelnej, okamžik. Psaní a focení u mne jedno jsou...Díky nic moc, snad se konečně, o prodlouženým víkendu, mrknu na jeden z těch příběhů :))
přidáno 16.11.2017 - 17:40
Amelie M.: Ahoj Am, děkuju moc, tak mne napadá, letní byt máš v lednici ? ;))
přidáno 16.11.2017 - 09:26
Kdo umí, ten umí! Parádička.
přidáno 15.11.2017 - 21:34
.. nádhera.. pro mne lahůdka se vším všudy.. čtení na mne působí tak konejšivě.. klidně.. ty nádherné obrazy.. léto mi tohle nabídnout nedokáže.. jsem asi sněhulák :-)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Bleděmodrý svět... : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Hledání...
Předchozí dílo autora : Věčnost

»jméno
»heslo
registrace
» autoři online
GULI, shane
» narozeniny
Hanael [10], 01_06 [5], Karolo [5], alphonsleo [5], Zavadil [2], MichaelHorp [2]
» řekli o sobě
SOUZNÍLKA řekla o j.f.julián :
KDYŽ KROKY TVÉ VPŘED SE VYDALY, MNOZÍ TI ZÁVIDĚLI... TYS VŠAK NA TO NEHLEDĚL... NEROZHLÍŽEL JSI SE ÚZKOSTLIVĚ A BĚŽEL JSI DÁL.. KRÁČEL JSI S POKOROU ... S CÍLEVĚDOMOU ZŘEJMOSTÍ SRDCEM ZALOŽEZALOŽENOU... DOPOSUD TĚ NEZASTAVIL ANI TVŮJ KRUTÝ OSUD ... ČI PŘEDURČENÍ ŽÍTI.... TVÉ HLUBOKÉ BÁSNĚ VYVĚRAJÍ Z TVÉHO JEŠTĚ HLUBŠÍHO SRDCE... JÍMÁ MNE ÚDIV, JAK NÁDHERNĚ JSI UČINĚN SDĚLOVATI SE... DRAHÝ JF.... NIKDY SE NEVZDÁVEJ.... MÁŠ KRÁSNOU DUŠI... MNOZÍ SI PŘEJÍ BÝT TAKTO HLUBOCE ZALOŽENÍ ALE NENÍ JIM TO DÁNO...

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

Apple iPhone a iPad

Proč si koupit iPhone nebo iPad? Zkušenosti z první ruky.

Patos

Krátké a mnohdy vtipné či šokující vystřihovánky ze života.

© 2018 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku