Toužíš-li po sněhu, budiž ti přáno :
přidáno 15.11.2017
hodnoceno 12
čteno 886(16)
posláno 0
Venku je přítmí. To ta mlha, co se přes noc rozlila do všech koutů lesa, sadů a luk tady pod Svobodnou Horou, zapříčinila to tmavě mléčné pološero. Zbývá pár minut do východu slunce a ta tajuplná opona stvořená z těch nejjemnějších vodních kapek, protkaná pavučinou ustupující tmy, se začíná lehce, jako by vyslovením nějakého tajemného zaklínadla projasňovat. "Budiž světlo", pronese někdo tam nahoře prastarou formuli a první paprsky slunečního kotouče se začínají nesměle prodírat skrze ten, stále ještě šedivě mléčný závoj mlhy. Slunce se rychle dere nad obzor a do šedivého podkladu začíná štětcem svých paprsků pomalu přimíchávat první barvy. Modrou, žlutou a bílou - barvu života, barvu tepla a barvu čistoty. Stojím na okraji cesty a mlčky pozoruji ten zvláštní úkaz, který se každou vteřinu, v tisíci reprodukcích pomalu proměňuje. Je to takový malý, každodenní zázrak. Ještě je stále zima a mrazivý dech odcházející noci jen zvolna ohřívá ten nepředstavitelně vzdálený, žhavý dárce všeho života. Už začínám na tvářích cítit jeho teplo !

Mlčím a mé oči se dychtivě vpíjí do těch křehkých obrazů, které uprostřed závojů z ranních mlh vytvořily můj soukromý, mrazivě vonící, bleděmodrý svět...

přidáno 09.01.2018 - 07:44
Hanulka: Děkuju moc :)
přidáno 09.01.2018 - 05:05
Znám Tmavomodrý svět. Ten se mi líbil. Ráda se vznáším v oblacích, je to okamžik, kdy zavřu oči a sním. Tvůj bleděmodrý svět je lehké přistání, které přináší pilotovi uspokojení. Díky !
přidáno 25.11.2017 - 07:09
Teté: Děkuju, tvé hodnocení moc potěšillo :)
přidáno 24.11.2017 - 20:08
Snímek a text vytvářejí jemný, příjemný celek. Moc se ti povedlo :)
přidáno 19.11.2017 - 20:29
Yana: Děkuju Yano za vskutku milý koment :) Učím se pár posledních let, ač zrak se horší, vidět co jsem dříve neviděl a dost mi v tom pomáhá focení. Ten okamžik, když mý sepsaný nebo focený postřehy vnímne někdo stejně jako já, jsou pak jako milý bonus navíc. Dává to tomu jakýsi druhý smysl :) Měj hezkej nedělní večer :))
přidáno 19.11.2017 - 20:16
zas a znova žasnu když někdo zachytí ty okamžiky, který jiný přejde bez povšimnutí, milé, uklidňující a přečetla jsem si to nahlas, tak pro potěšení z toho okmažiku
přidáno 17.11.2017 - 09:24
nic moc: Rudnu jak slunko když zapadá za Bobíkem... Heh, to by ti šlo, malovat mi na tvářích sluneční západy ;) Zápasím s mikrofonem v mobilu a jsem z něho nešťastnej, Samsung byl v tomto mnohem lepší než Hejahej. Zatracený volby, jdu kouknout na externí mikrofony pro PC, jen doufám, že ta volba nebude stejně mizerná, jako volba mobilu :(
přidáno 17.11.2017 - 09:05
pilgrim: Ale to je právě to krásný - umět zachytit to venku a propojit to s tím uvnitř ... a vytvořit něco nového, neopakovatelného a jedinečného. To chce dar a ty ho máš. :)
přidáno 16.11.2017 - 17:52
nic moc: Umí neumí, o to přece vůbec nejde, důležitý, alespoň jak já to vidím, je nenechat prchnout kouzlo okamžiku, myšlenku. Dokonce i za tu cenu, že bys jí měla pochopit jenom ty sama :) Tak to vidím já, pravopis - fajn je hezký když se mi občas podaří nedat hrubku, forma - bezvadný, pravidla nejsou úplně vždy od věci a dílu přidají své specifické kouzlo, rytmus - je fajn když se v rytmu textu pohupuješ jak na vlnách. Ale ať si říká kdo chce co chce, já za tím vším vždy budu hledat tu myšlenku, ten zachycenej, nikdy už neopakovatelnej, okamžik. Psaní a focení u mne jedno jsou...Díky nic moc, snad se konečně, o prodlouženým víkendu, mrknu na jeden z těch příběhů :))
přidáno 16.11.2017 - 17:40
Amelie M.: Ahoj Am, děkuju moc, tak mne napadá, letní byt máš v lednici ? ;))
přidáno 16.11.2017 - 09:26
Kdo umí, ten umí! Parádička.
přidáno 15.11.2017 - 21:34
.. nádhera.. pro mne lahůdka se vším všudy.. čtení na mne působí tak konejšivě.. klidně.. ty nádherné obrazy.. léto mi tohle nabídnout nedokáže.. jsem asi sněhulák :-)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Bleděmodrý svět... : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Hledání...
Předchozí dílo autora : Věčnost

»jméno
»heslo
registrace
» autoři online
Leslie
» narozeniny
viktor kristian [15], Indigo M [14], Kleriska.KX [14], mája [14], mikita [12], Zephyr [11], TheLivingCore [10]
» řekli o sobě
kajica řekla o Leluš :
supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer: -spisovatelka -žiačka -HLAVNE KAMOŠKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAAAAAAAAA (S LELUŠOU A LUCY SME BFF
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

IPhone 14 Pro

Na velkém iPhonu 14 Pro vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2023 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku