|
( ...mamince pod stromeček... )
|
S kufrem ve 4 ráno sem se táh
od školy mdlým sídlištěm domů.
Dva týdny jsem byl kdesi na cestách,
teď odzvonilo tomu.
Chladná ta noc, rok do zimy se chýlil,
mráz na chodnících cinkal pod nohama.
Když před bytem jsem stanul, posledním zbytkem síly
prokřehlý prst zmáčk zvonek, otevřela mi máma.
Takové lásky v očích máminých!
Toho tepla, ač za okny lpěl sníh!
Náruč, jež vítá ztraceného syna,
náruč, jež synu připomíná:
„Jsem tvoje máma. Ze všech slečen
mně prvně ses ukázal svlečen.
Mně prvně vyznával si lásku,
mou první zulíbal si líc
a kdykoliv tě něco trápí,
věz, mě tvůj smutek trápí víc.“
od školy mdlým sídlištěm domů.
Dva týdny jsem byl kdesi na cestách,
teď odzvonilo tomu.
Chladná ta noc, rok do zimy se chýlil,
mráz na chodnících cinkal pod nohama.
Když před bytem jsem stanul, posledním zbytkem síly
prokřehlý prst zmáčk zvonek, otevřela mi máma.
Takové lásky v očích máminých!
Toho tepla, ač za okny lpěl sníh!
Náruč, jež vítá ztraceného syna,
náruč, jež synu připomíná:
„Jsem tvoje máma. Ze všech slečen
mně prvně ses ukázal svlečen.
Mně prvně vyznával si lásku,
mou první zulíbal si líc
a kdykoliv tě něco trápí,
věz, mě tvůj smutek trápí víc.“
pekne... ale jakekoliv "mamince" srovnavam (ac nechci) se seifertem... a ten je nedosazitelny... :)
ale pekne.. to ne ze ne...
ale pekne.. to ne ze ne...
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Z ciziny k mamince : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů
| podobná díla
Následující dílo autora : BALADA RTĚNKOU NA ZRCADLE
Předchozí dílo autora : V čase adventním
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 0» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» řekli o sobě
Liss Durman řekla o veronika :Veruuu.. To je opravdu hodně těžký se vyjádřit, ale pokusim se. Píšeš skvělý dílka, líbí se mi jejich nezapomenutelná atmosféra, která mi zůstává v hlavě ještě dlouho potom. Na nic si nehraješ, všechno ti jde od srdce a nejspíš proto tě mám tak ráda.

