... tvojou zásluhou... C´é la fin...
přidáno 08.05.2026
hodnoceno 9
čteno 93(8)
posláno 0
Takže som sa s tebou rozišla
prostredníctvom SMS-ky?!
A čo tie 3 dni a 3 noci, počas ktorých
sme ten rozchod intenzívne riešili??
(Zoči - voči)

A čo tie týždne, mesiace, či dva roky predtým, kedy
som ti vravela, že máme problém a ty si bol
radšej hluchý a slepý?!
Trpíš stratou pamäti?!

Odistený granát tvojich klamstiev
ma nesmierne zraňuje a ničí aj zvyšok
tých pekných spomienok (nebolo ich málo).
Nútiš ma však klásť si dookola zopár otázok:
Či tých 10 rokov zato stálo, keď to napokon dopadlo práve takto...?
Prečo trvalo tak dlho, kým som ťa začala vnímať triezvo?
A museli ma predtým vykuchať?
Prečo som sa pred troma rokmi nechala ukecať?

Venovala som ti najlepšie roky svojho života a ty sa
rok a pol po zásnubách necháš počuť, že svadba je zbytočná...

Najviac ma nasrala tá tvoja arogantná istota, že
pri tebe "musím ostať", lebo však "kto by ma chcel"?!
To bol ten dôvod, posledná kvapka, kvôli ktorej
vrátila som ti prsteň. Dodnes to nechápeš?

Nepáči sa ti predstava, že som ľúbená
a že ľúbim iného? Tak sa bodni.
Kvety si mi mohol posielať celé roky.
Cibuľky tých ruží zasadí mama do záhrady.
Po tom, čo si predviedol za posledné týždne,
ja naozaj nemám záujem.

Choď do pekla a ešte ďalej, čo najďalej
odo mňa hlavne a buď šťastný kdekoľvek, len...

Nechaj ma dýchať slobodne.

(Ďakujem)


ikonka sbírka Ze sbírky: Svetielku
přidáno 20.05.2026 - 18:55
slnečnica: Děkuju, i tobě.
přidáno 20.05.2026 - 16:47
Leslie: Mrzí ma to, Eliška. Veľmi. Ale Ty si silná žena a zvládneš všetko, čo Ti osud pripraví. Vlastne my obe. ;) Nemáme príliš na výber, musíme ísť ďalej. Nech sa Ti darí.
přidáno 15.05.2026 - 15:20
Pokud ti (ex)partner říkal/dával najevo něco ve smyslu "kdo jiný by tě chtěl?", není to jen arogance. Je to ponižování a znehodnocování tvé osoby... a ve zdravém vztahu to nemá co dělat. Můj exmanžel je doteď přesvědčený, že jsem utekla za někým jiným, protože je pro něj nepředstavitelné, že bych raději sama, bez koruny a s malým dítětem bojovala o přežití, než byla v té hrůze s ním. Ale on takhle překrucuje veškerou realitu, u něj je to fakt nemoc.

Přeju ti, ať se ti svobodně dýchá co nejlépe. Uzdravení může být běh na delší trať, ale stojí za to. Jsem ráda, že si sama sebe vážíš natolik, že jsi odešla, to naštvání je myslím zdravé a potřebné k odpoutání.
přidáno 11.05.2026 - 19:49
Krásná, smutná, a osvobozující, to hlavně
přidáno 10.05.2026 - 13:38
slnečnica:
Takto úžasně napsané, mám zimomriavky.
přidáno 09.05.2026 - 23:47
slnečnica: bohužel nešvar psanou, stačí napsat, libi / nelíbí, zaujala a je to. Kritika tu klesla na nulu...
přidáno 09.05.2026 - 18:04
KarelVrba: Prečo?
přidáno 09.05.2026 - 05:26
Nemám slov.
přidáno 08.05.2026 - 14:06
Mno... hustý. Jsem rád, že nejsem poblíž. Jak mám dva metry tak se mi stáhl řitní otvor ... hustý

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Roztrieštená : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Vonku kvitne vlčí mak
Předchozí dílo autora : A dosť! Bodka.

» nováčci
Ramona
» narozeniny
naivní snílek [17], Telcontar [17], incarmen [16], bezejmenný [14], ThePočly [13], Ziny [4], Petr. [3]
» řekli o sobě
Severka řekla o Erien, potulný bard :
Bard, se kterým si na toulkách životem ráda povídám...dělíme se o slova...ale i o světlo...děkuji za důvěru...i přátelství...;)
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2026 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming