školní čtvrtletní práce ze slohu, fejeton na téma: Televize není nepřítel, televize se dá vypnout...
přidáno 09.06.2011
hodnoceno 8
čteno 2662(32)
posláno 0
      Jsem hluboce znechucena! Z čeho? Ptáte se? Z tvůrců televizního programu, taková opovážlivost. Romeo a Julie, Julie se právě probodává dýkou, scéna vrcholí a... najednou máme před sebou desetiminutové super přerušení filmu plné reklam a upoutávek. Skvělý!
      Tasím ovladač jako westernový pistolník, šermuji s ním před tou příšernou bednou, která mě nehorázně rozčiluje. Musí na mě být pohled k popukání. Pomalu si začnu uvědomovat, že se chovám jako blázen. Ano, jsem blázen, ale do Romea a Julie
      Rozhodnu se překonat sama sebe a televizi vypnout. Těžké rozhodnutí. Prst se nemilosrdně přibližuje k tlačítku... 3, 2, 1... ticho, televize zhasla. Jo, dokázala jsem to. Jdu dělat něco jiného. Třeba si tu takhle sednu a budu koukat z okna.
      Fakt zábava. Po pár minutách už si sedím na rukou a říkám si: ,,Nebuď blbá, nech tu hroznou věc vypnutou.‘‘ Určitě nejsem jediná, které se tohle stává. Televize je jako mor!
      Mezi námi a televizí zuří neustálý boj jako mezi Monteky a Kapulety. Smířit nás dokáže jedině oblíbený pořad. Je to smutné, ale je to tak. Musí se nejdříve někdo obětovat, jako Romeo a Julie, než přijdeme na to, že televize není nepřítel, že se dá vypnout?
přidáno 09.06.2018 - 08:14
Tvůrci televizního programu za to nemohou. Za to mohou diváci, kteří nejsou ochotní platit 300 korun měsíčně za jednu televizní stanici a raději nadávají na reklamy. (Vždyť kolik lidí protestuje už kvůli poplatkům za ty veřejnoprávní...)

Téma mě trochu překvapuje, protože to, že jde něco vypnout, podle mě vůbec nesouvisí s tím, zda je to nepřítel. Nepřítelem může být i něco, co vypnout jde. Jenže pokud si lidé do svých domovů ten televizní přístroj pořídili, museli k tomu mít nějaký důvod. (A doufám, že to byl vážnější důvod, než že jim v reklamě řekli, že ji mohou mít...) A po tom důvodu je třeba se ptát, protože právě spor toho důvodu s tím, co ve skutečnosti televize nabízejí, je příčinou toho zuřícího boje.

Fejeton je to krátký, ale svůj úkol plní. Jen to téma se mi moc nelíbí, úvahy bych chtěl/a vést jiným směrem, protože televizi vypnout nebo vyhodit z okna sice zjitří emoce, ale není to řešení.
přidáno 09.06.2018 - 01:04
Já televizi rovnou zrušil,radši hraji Romea.Jen ten závěr vynechávám.Ovladač ovládá lidi ne televizi.Dík a přepni na živo.
přidáno 24.12.2011 - 02:02
Po dlouhé době něco, co se čte tak krásně, má to hlavu a patu a hlavně myšlenku :-)
přidáno 24.08.2011 - 12:52
Výborné, tedy za jedna :)
přidáno 22.08.2011 - 15:51
ARA: děkuji:)
přidáno 17.08.2011 - 19:08
Nejdříve vtipné a potom přijemně vážné :), líbí.
přidáno 10.06.2011 - 00:35
díky :)
přidáno 10.06.2011 - 00:08
Svižné, pěkné.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Televize není nepřítel, televize se dá vypnout : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Bylo jich pět
Předchozí dílo autora : Otrok počasí

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

MacBook Pro

Na novém MacBooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2021 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku