přidáno 09.07.2010
hodnoceno 3
čteno 1271(22)
posláno 0
…Tvé vlasy jsou jako bystřina, co se vlní a třpytí v jarním slunci. Odlesky paprsků ve mně vyvolají vzpomínku na moře při západu slunce. Pohyb. Obyčejné slovo pro naprosto neobyčejnou věc. Tvůj pohyb, když Ti náhodou pramínek vlasů zakryje výhled aTy ho svým nenapodobitelným způsobem odhodíš zpět. To nelze vyjádřit obyčejnými slovy. Když jarní větřík, který vyhání ze země rostlinky, Ti Tvé vlasy, ty nezkrotné hřebce v prérii, rozvlní, jsi jako víla. Víla dobra a naděje, víla ze všech nejkrásnější.

…Tvé oči, lesní studánky, ze kterých já unavený poutník piji, jsou ta nejúžasnější světýlka naděje. Jiskra ve Tvých očích při slunce západu oslepuje duše. Klidně bych byl slepec s bílou holí, jen kdybych směl pozorovat Tvoji jiskru. Tvoji jiskru, někdy temnou podobnou měsíčnímu světlu, někdy jasnou jako slunce v létě. Když se na mně Tvoje oči usmívají, jsem jako v ráji, když se na mně mračíš, nevím čím to je, ale připadám si jako ten nejhříšnější hříšník. Tvé oči tak zasněné, které dokáží pohledem pohladit, ale i zranit.

…Tvé slzy, perly ze všech nejvzácnější. Tvé slzy, které vždy pravdu mluví. Tvé slzy, radosti i smutku. Věz, že Tvé slzy, i když se je snažíš krýt, jsou to nejkrásnější i nejkrutější.

…Tvůj úsměv, když odhalí dvě řady bílých perel. Perel nejvzácnějších, perel oslňujících, perel bílých jako čerstvě napadený sníh na spící krajinu. Pro Tvůj úsměv já bych šel až na kraj světa. Na kraj světa tak vzdálený a taky tak bílý.

…Tvé ruce. Jemné a hebké. Čarodějky kouzlící to nejúžasnější pohlazení. Pohlazení tak vznešené, pohlazení tak překrásné. Pohlazení hojící rány na duši i na těle.

…Tvé tělo. Celé Tvé tělo, tak dokonalé a tak promyšlené. Ten božský výtvor dokonalejší, než cokoliv jiného na světě. Křivky tak úžasné. Na Tvé tělo je prostě pohled pro bohy.

přidáno 18.08.2012 - 19:53
Chtěla jsem si přečíst krásně zamilovanou úvahu.. Toto mě nadchlo. Gratuluji k velké prožité lásce..:)
přidáno 16.07.2010 - 13:34
I já závidím Tvé víle.. :)
přidáno 10.07.2010 - 02:02
Závidím Tvé víle.........

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Pro moji vílu... : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : O Peperku
Předchozí dílo autora : Kouzelná kolébka

»jméno
»heslo
registrace
» nováčci
nettvor
» narozeniny
Pleurant-Princesse [12], Tenebris [11], prostě.nic [11], Stratos76 [6], ,,writer" [5], Ginnare [5], malby [3], immo002 [1]
» řekli o sobě
Mitzi řekla o veronika :
Neznám ji osobně, ale podle toho, co se dá vyčíst z její tvorby je to mimořádný člověk. Veroničina práce se dá rozdělit do dvou kategorií - skvělá a ještě lepší^^
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Bělorusko živě
demonstrace
Duke of Budweis
Roman M

Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

IPad Pro

Na velkém iPadu Pro vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2020 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku