přidáno 19.03.2024
komentářů11
čteno87(5)
Tasemnice v podžebří nešetří mě
nemám čím ji živit a tak si ze mě ukusuje
lobotomie by byla milosrdnější
kdo má furt dokola odhánět mozkomory
ze šťastných vzpomínek mi není líp
spíš o to ostentativněji osciluje obscénní absence smyslu
tolikrát už jsem chtěla
zbavit se tíhy těla
jenže když zavřu oči
už zase
tahá mě za ucho až z něj krvácím
přeju si aby to byl jenom básnický obrat
radši mi vyrvěte vnitřnosti a propláchněte je kyselinou
pálilo by to o něco míň než pravda
už nechci páchnout vinou oběti
que suerte que ese maldito hijo de puta no entiende checo
jinak bych už dávno byla mrtvá
mohu se jen modlit k jeho nechutně falešnýmu bohu
aby se zahubil
vlastní arogancí
přidáno 24.03.2024 - 22:29
Leslie: Na to si dávám pozor. Chci to napsat jasně. Šedá zóna není dobrá. Takže pokud je arogantní to, že se mi líbí čárky ve větě a jiné jasné věci, pak svět není opravdu v pořádku a není to mnou :) Uzavírají se lidé sami do sebe, protože proto...a je tady hodně teček :) Diskutovat o tom, že ve dne svítí sluníčko a v noci ne, to se mi opravdu nechce, ale jak si všímaví lidé mohou povšimnout...blbost jen kvete ;)
přidáno 24.03.2024 - 22:25
Morfeus: Rozdílné názory jsou v pořádku, ty právě vytváří prostor k diskuzi. Přesvědčení, že jen můj názor je ten jediný správný a vím tedy více, než ostatní, naopak tento prostor uzavírá. Působí to arogantně. To jen něco k zamyšlení, pokud o diskuzi skutečně stojíš. I tak díky za snahu.
přidáno 24.03.2024 - 22:16
Leslie: rád bych diskutoval(o všem možném), ale bohužel, jak zjišťuji neustále...prostě to nejde...lidstvo letí po spirále do pekel a není si toho vědomo...dokonce to vyhledává :) kdybys to chápala širším měřítku, jak moc to ovlivňuje obě strany, a jak moc to vypovídá o tobě(teď to použiji konkrétně, ale týká se to všech), tak by byl svět lepším místem :) díky za pokec
přidáno 24.03.2024 - 22:07
Morfeus: V tom případě je asi jakákoliv diskuze zbytečná.
přidáno 24.03.2024 - 22:02
Leslie: na tu úpravu mám jasný názor. Pokud je dílo jasné(a navazuje to na sebe, dvojsmysly, zdůraznění..atd), nemusí se tam ty čárky a jiný blbosti dělat. Pokud je chaotické, což je drtivá většina, pak jsou nezbytné. Pro mě osobně to vypovídá o negativním přístupu v celé škále, pak autora škrtám ze svého seznamu. Prostě řečeno per huba...nebudu si kazit chuť a svoji úroveň, protože takový text stahuje k zemi...mě jako čtenáře.
přidáno 24.03.2024 - 21:25
Morfeus: Ještě jsem se zapomněla vyjádřit k té interpunkci. To je zcela věc názoru, podle pravidel české gramatiky je u básní možno buď ji zachovat, nebo zcela opustit. Negramoty to ze čtenářů jistě nedělá, mě osobně prostě interpunkce u většiny básní spíš ruší. Poezie má jiná pravidla než próza, a je v ní mnohem víc volnosti a prostoru pro hry, proto ji mám tak ráda.
přidáno 23.03.2024 - 13:56
Morfeus: Bohyně určitě pro nikoho nejsem, mohl jsi to klidně napsat i tam. Já sama s tou formou bojuju, ale nakonec vždy docházím k závěru, že poezie je živá a jazyk taky, vyvíjí se, některá forma je lehčí než jiná. Mám problém řadit své básně do řádků, respektive rozlišit v té volné formě verše, často jakoby nikde nezačínaly ani nekončily. Proto je ta forma u té nejnovější taková, jaká je - protože když to odřádkuju, ztratí se některé významy, okleští se, bude to víc ohraničené. Netvrdím, že je to dobře ani špatně, prostě jen hledám, jak vyjádřit to ve mně, co tolik touží po tom vytrysknout ven a setkat se s druhým člověkem.

Zpět k tomuhle výlevu - bez úvodu to možná smysl opravdu nemá. Zároveň si myslím, že lidé, kteří ode mě občas něco přečtou již v řádu let, by pochopit mohli. Ale ono je tohle někde na pomezí té touhy po sdílení a toho, že to nikomu říct nechci, napůl možná doufám, že nikdo rozumět nebude. Je v tom ten rozpor a proto tě to asi jako čtenáře něčím dráždí. Já se ve svých básních všeobecně dost odhaluji. Dám malou nápovědu. Ten, o kom v básni mluvím, česky opravdu neumí. Je to tak přímočaré, jak je to napsáno, žádné složitosti.
přidáno 21.03.2024 - 22:31
Leslie: Ok, ale jak to má cizí člověk pochopit, když nezná kontext, jak sama píšeš? Pak takové zveřejnění bez úvodu nemá smysl. Z toho textu mi právě nepřijde to, jak zde píšeš..., ale mluvíš k něčemu konkrétnímu, vni, či vně. Pak bych se ještě s dovolením pozastavil nad tou úpravou a formou, a to platí i pro to poslední tvoje dílo, ale nebudu tam duplikovat, napíšu to sem, a ne tam pod kupu souhlasných komentářů...pro které si bohyně, hejtrů tu mám dost :)

Nebudu to opakovat znovu a znovu, to nebaví nikoho, nicméně by bylo fajn to mít rozděleno lépe a dávat tam ty čárky :) Když člověk píše veřejně, tak by měl myslet i na své čtenáře, aby z nich neudělal epileptiky, dyslektiky, či dysgrafiky. Text by měl být řádně oddělen a čitelný, což mi u tvých textů hodně vadí, když už máš nějaký ten obsah;)
přidáno 21.03.2024 - 09:49
Morfeus: Třeba je to z hlasu čitelnější.
přidáno 21.03.2024 - 01:49
Morfeus: Je to jen výblitek, spíš skoro pásmo, myšlenek a pocitů, proto je to taky vložený v deníku. Bez kontextu to člověk asi nemá jak pochopit, takže nepochopení je v pořádku. Umazala jsem jedno písmenko. Ale není to rozhovor sama se sebou, je to spíš výkřik do prázdna, o někom, o něčem, emoční výlev, nic víc. Dík že ses nad tím vůbec zamyslel.
přidáno 20.03.2024 - 21:39
nechápu tu souvztažnost, že někdo nebo něco neumí česky pokud jsme tu všichni/všechno dohromady :) obzvláště...pokud je to rozhovor vlastně sama "se sebou"...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
que suerte que ese maldito hijo de puta no entiende checo : trvalý odkaz


Předchozí deník autora : Suha Punta

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersApple MacBook

Na skvělém Macbooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2024 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku