Poznámky, ze kterých jsem vycházel/a. Pro zájemce o to, jak takové dílo vzniká.
přidáno 12.06.2020
komentářů0
čteno51(7)
(poznámky jsou uvedeny v pořadí, v jakém jsem je napsal/a)

výsledné dílo

- vojáci se po skončení války věnovali výhradně hlídání spoluobčanů v domácím vězení, takže ostatní už vycházeli ven a ne všichni dodržovali nařízení o náhlavnících

- lidé zpochybňovali, jak to, že i po skončení války vládne Dana Bábovková

- o týden později se vrátil předseda vlády (už dosáhl max. levelu ve své oblíbené hře) a jmenoval D. B. vládním zmocněncem pro bezpečí a módu

- D. B. trvala na to, že náhlavníky jsou v módě a vyvolávala zmatek ohledně toho, kdo a kde je musí nosit

- předseda vlády: konec flákání. Mazejte do práce a dožeňte, co jste za ty dva měsíce (přeškrtnuto: zanedbali ) zameškali.

- válka sice skončila, ale (přeškrtnuto: potřeby) na některých místech se ještě bojuje. Když bude někde hodně útoků na naše obyvatele, pošleme tam silnou vojenskou divizi a (přeškrtnuto: při) rozkážeme vojákům, aby mlátili všude kolem sebe, aby tak způsobili mikrostátu větší škody než sami sobě a mikrostát si to pak rozmyslí napadat občany Absurdistánu!

- (škrtnuto: v obchodech) Provozovny všeho druhu mohly otevřít, ale zaměstnanci museli mít náhlavníky a (škrtnuto: každá) v každé provozovně musela být pro zákazníky připravena pleťová voda a jednorázové ručníky.

- školy byly otevřeny, ale děti tam mohou chodit, jak se jim zachce. Případný nedostatek vzdělání jim pak vláda nahradí vládním nařízením, aby (škrtnuto: byly) se na ně nahlíženo, jako by to školy choditly. Pokud nebudou spokojeni se známkami, které dostali za dobu své nepřítomnosti...

- Tehdy dostal inženýr Prokop mimořádnou nabídku

- (vloženo:díky programu poválečného odškodnění) mohl nastoupit na své bývalé pracovní místo učitele v mateřské školce a (škrtnuto: nepřijít přitom o podporu v nez) přitom nadále pobírat podporu v nezaměstnanosti! To byla velmi výhodná nabídka.

- I. P. se rozhodl si přivydělat, protože ekonomové předvídali mimořádně vysokou inflaci, takže třeba pizza, která už nyní stála i 22 tisíc absdukátů, měla už brzy stát třeba sto tisíc, nebo i půl milionu!

- První den po jeho nástupu byl zmatek. Do (škrtnuto: třídy) školy (škrtnuto: nastoupily) přišly tři děti, které hlídalo 198 (škrtnuto: inteligentních) „chytrých“ senzorů, aby spořádaně seděly u chytrých telefonů či notebooků, (škrtnuto: a když potřebovaly na záchod) a dodržovaly mezi sebou alespoň dvoumetrové rozestupy. (škrtnuto: Děti si Tento režim se dost podobal tomu) Za odměnu si pak mohly sundat náhlavník. (škrtnuto: Tent) Děti byly přizpůsobivé, takže si na nový režim rychle zvykly a inž. Prokop si už brzy mohl při výuce dát do uší sluchátka a poslouchat rozhlasové debaty a zprávy.

- Na sociálních sítích získala pod hashtagem striptease nebývalou popularitu videa, kde si člověk sundá náhlavník. Ta byla velmi oblíbená i mezi dětmi, protože mnohé z nich už za ty dva měsíce zapomněly, jak vypadá normální obličej, a ty ostatní jim (škrtnuto: to) nechtěly kazit (vloženo: tu legraci), tak ze solidarity předstíraly, že to zapomněly také, a kulily oči na takové věci jako rty či vousy.

- Výhrůžný vzkaz od mikrostátu: tuhle (škrtnuto: válku) bitvu jste vyhráli. Ale jen počkejte! Mikrostát se vyzbrojí a na podzim zaútočí znovu!

- Vláda odpověděla, že slibuje svým voličům, že na podzim bude připravena a že jim nic nehrozí.

- Když vás nikdo nevidí, náhlavník mít nemusíte.

- Ze zahraničí přišly zprávy, že ve státech, které přijaly nabídky všeobecného výprasku, už byly zaznamenány nejen pířpady, kdy jedna osoba dostala výprask víckrát, ale i případy, kdy jedna osoba dostala několik výprasků současně! Mikrostát se tak diplomaticky zdiskreditoval...

Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Poznámky k dílu Prokop z Absurdistánu se vrací do mateřské školky : trvalý odkaz


Předchozí deník autora : Soutěž s návrhářem

»jméno
»heslo
registrace
» autoři online
Singularis
» narozeniny
zajem [11], nebezpecny [10], Nevim7 [4]
» řekli o sobě
ScarLiam řekl o Mája S. :
Zdá se být milá neznám ji Zdá se být krásna mnou neviděna nikdy Stydlivá ... Usuzuji z vykání Stále čtu díla její Neustále zde žije Dále se mění Vidím v ní umělce Její um nikdy nevypění.
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

IPad Pro

Na velkém iPadu Pro vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2020 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku