Poznámky, ze kterých jsem vycházel/a. Pro zájemce o to, jak takové dílo vzniká.
přidáno 12.06.2020
komentářů0
čteno205(8)
(poznámky jsou uvedeny v pořadí, v jakém jsem je napsal/a)

výsledné dílo

- vojáci se po skončení války věnovali výhradně hlídání spoluobčanů v domácím vězení, takže ostatní už vycházeli ven a ne všichni dodržovali nařízení o náhlavnících

- lidé zpochybňovali, jak to, že i po skončení války vládne Dana Bábovková

- o týden později se vrátil předseda vlády (už dosáhl max. levelu ve své oblíbené hře) a jmenoval D. B. vládním zmocněncem pro bezpečí a módu

- D. B. trvala na to, že náhlavníky jsou v módě a vyvolávala zmatek ohledně toho, kdo a kde je musí nosit

- předseda vlády: konec flákání. Mazejte do práce a dožeňte, co jste za ty dva měsíce (přeškrtnuto: zanedbali ) zameškali.

- válka sice skončila, ale (přeškrtnuto: potřeby) na některých místech se ještě bojuje. Když bude někde hodně útoků na naše obyvatele, pošleme tam silnou vojenskou divizi a (přeškrtnuto: při) rozkážeme vojákům, aby mlátili všude kolem sebe, aby tak způsobili mikrostátu větší škody než sami sobě a mikrostát si to pak rozmyslí napadat občany Absurdistánu!

- (škrtnuto: v obchodech) Provozovny všeho druhu mohly otevřít, ale zaměstnanci museli mít náhlavníky a (škrtnuto: každá) v každé provozovně musela být pro zákazníky připravena pleťová voda a jednorázové ručníky.

- školy byly otevřeny, ale děti tam mohou chodit, jak se jim zachce. Případný nedostatek vzdělání jim pak vláda nahradí vládním nařízením, aby (škrtnuto: byly) se na ně nahlíženo, jako by to školy choditly. Pokud nebudou spokojeni se známkami, které dostali za dobu své nepřítomnosti...

- Tehdy dostal inženýr Prokop mimořádnou nabídku

- (vloženo:díky programu poválečného odškodnění) mohl nastoupit na své bývalé pracovní místo učitele v mateřské školce a (škrtnuto: nepřijít přitom o podporu v nez) přitom nadále pobírat podporu v nezaměstnanosti! To byla velmi výhodná nabídka.

- I. P. se rozhodl si přivydělat, protože ekonomové předvídali mimořádně vysokou inflaci, takže třeba pizza, která už nyní stála i 22 tisíc absdukátů, měla už brzy stát třeba sto tisíc, nebo i půl milionu!

- První den po jeho nástupu byl zmatek. Do (škrtnuto: třídy) školy (škrtnuto: nastoupily) přišly tři děti, které hlídalo 198 (škrtnuto: inteligentních) „chytrých“ senzorů, aby spořádaně seděly u chytrých telefonů či notebooků, (škrtnuto: a když potřebovaly na záchod) a dodržovaly mezi sebou alespoň dvoumetrové rozestupy. (škrtnuto: Děti si Tento režim se dost podobal tomu) Za odměnu si pak mohly sundat náhlavník. (škrtnuto: Tent) Děti byly přizpůsobivé, takže si na nový režim rychle zvykly a inž. Prokop si už brzy mohl při výuce dát do uší sluchátka a poslouchat rozhlasové debaty a zprávy.

- Na sociálních sítích získala pod hashtagem striptease nebývalou popularitu videa, kde si člověk sundá náhlavník. Ta byla velmi oblíbená i mezi dětmi, protože mnohé z nich už za ty dva měsíce zapomněly, jak vypadá normální obličej, a ty ostatní jim (škrtnuto: to) nechtěly kazit (vloženo: tu legraci), tak ze solidarity předstíraly, že to zapomněly také, a kulily oči na takové věci jako rty či vousy.

- Výhrůžný vzkaz od mikrostátu: tuhle (škrtnuto: válku) bitvu jste vyhráli. Ale jen počkejte! Mikrostát se vyzbrojí a na podzim zaútočí znovu!

- Vláda odpověděla, že slibuje svým voličům, že na podzim bude připravena a že jim nic nehrozí.

- Když vás nikdo nevidí, náhlavník mít nemusíte.

- Ze zahraničí přišly zprávy, že ve státech, které přijaly nabídky všeobecného výprasku, už byly zaznamenány nejen pířpady, kdy jedna osoba dostala výprask víckrát, ale i případy, kdy jedna osoba dostala několik výprasků současně! Mikrostát se tak diplomaticky zdiskreditoval...

Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Poznámky k dílu Prokop z Absurdistánu se vrací do mateřské školky : trvalý odkaz

Následující deník autora : Stolní počítač versus notebook 2020
Předchozí deník autora : Soutěž s návrhářem

»jméno
»heslo
registrace
» narozeniny
ladygodiwa [9], Davidss [5], fastavačka [4], oči směrem k zemi [3]
» řekli o sobě
pocitová řekla o Adrianne Nesser :
strasne stylova slecna...sama sebou jak to nejvic jde...co sem te stihla poznat/nepoznat tak si dobrej clovek. uprimnost vzdycky na prednich mistech. dik ze tu jsi...
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

MacBook Pro

Na novém MacBooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2021 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku