|
Snad poslední tečka za sekci H. na pismáku ...
|
lakonická poznámka
na pismáku červen 2010
původní anotace: záměna n a m není zcela náhodná ...
"Její Bůh je srandista a …
A ten druhý je taky tragéd,"
poznamenala lakomicky
"Nevím kam zařadit sebe.
Jak moc se liším
od lakomé liščí tyranky?"
"Nechceš? Půjčím Ti srandistu ..."
~~~
Tohle Ti radí Skřítek Naivní
na pismáku červen 2010
Královna se s Tebou nemůže sejít,
(natož za Tebou přijít)
nedostane-li jasně sdělené pozvaní.
(rozuměj – veřejné místo, kde a kdy)
I pak ještě jistě přijde chvíle
zuřivého váhání.
Ona je Žena.
Ale ne Ty!
To není klišé ani kýč,
spíše role – archetyp,
chceš-li se státi králem,
své rámě ji nabídni.
Tohle Ti radí
Skřítek Naivní
~~~
jak jsem přišla o jazyk ...
na pismáku červen 2010
Áááh, uzavřel sázku. Na mne! Mizera!
Nejlepší bude již nereagovat.
Jenže jak, vždyť jsem ženská!!!
To je téměř nemožné …
Vždyť už Shakespeare říkal:
„Jestliže potkáte ženu, která vám zůstala dlužná odpověď,
dobře se jí podívejte do úst. Určitě přišla o jazyk.
Ok, dobrá. Berme to tak, že nevydržím mlčet.
Ale pak – jak mám zareagovat?
Když už nevydržím, tak ať alespoň tu sázku vyhraje – ať je z toho alespoň pro někoho užitek.
Jenže nevím jakou reakci vlastně čeká a mám jen jeden pokus se trefit. "
A tak raději neřekla nic.
Paradoxně, nejlepší je pro mlčení – když vlastně nevíš, co říct.
A pak?
Pak to jak se zdá vyšumělo …
Anebo ne?
Nevíte, jak se zbavit toho dluhu?
~~~
jdu ven ...
na pismáku říjen 2010
Zas vytryskla jí naděje
když četla někoho básně,
jenže už nemá sil
na další zklamání
a tak se fakty prochází
těmi, co tak mrazí
jsou jejího srdce vrazi
Prosí, už dost!
Chce ještě žít!
Bolí ji srdce,
ví, že potřebuje klid
a nechce ho pro sebe
A tak jde někam
mezi lidi, přátelé ...
~~~
Zlobím se na Tebe
původní anotace na pismáku:
z 15.září 2010-10-18 ... již se ne ...
Zlobím se na Tebe,
že jsi mě pomluvil
řekl si svým kamarádům,
co bylo motivem spíš tvým
a napadlo Tvou hlavu
Ještě i Ona ví,
že jsem příliš hrdá,
takové něco dělat,
abych sbírala informace o Tebe,
abych Tě zkoušela pronásledovat
Zlobím se, žes mě vystavil těm lžím
a vůbec ses mě nezastal,
a to jsi kdysi o kamarádství
na život a na smrt psal
Co s takovým narčením,
bránit se slovy nemá smysl,
jen by se jeden zamazal
Ať čas a činy promluví …
a boží mlýny (žel) melou
stejně pro všechny.
Přes všechno,
to tvé narčení
tam někde uvnitř
fest bolí
Ok, zůstaň si za tou zdí ze lží
a přidávej další cihličky,
když Tě to baví,
mou zdí zůstává moje hrdost
a za ní mám slzy v tváři
Třeba Tě její láska k Tobě promění,
jako mě hojil jeho dotek
Řekni mi, proč si
ze života děláme galeje?
Proč místo lásky
(třeba jen přátelské)
pěstujeme zármutek?
~~~
Trochu víc než Pí
na pismáku listopad 2010
Chodíš ke mně dál po nocích
A nevím jak to brát
(Je to vážně,
nebo romantický brak,
co klame mé smysly?)
O víkendu byla krásná souhra
Nás všech
tří celých patnáct
Trochu víc než Pí
Ale včera v noci
jsme byli zase soukromní
a doma jen zeď a já
a my-
šák Monti
A vůbec je to divný.
Večer jsem měla chuť
na tlačenku s natural rýží
a ráno jsem si
udělala klystýr
a nějaké shyby
A kolik se toho stihne
za sedm týdnů?
To svobodné toulání
Jak moc mi vlastně chybí?
~~~
Prosila bych
na písmáku listopad 2010
~~~
tak zatím pa!
na písmáku listopad 2010
původní anotace:"trudno jest kochać, trudniej nie kochać"
http://www.youtube.com/watch?v=yKmmlr5GZQE
~~~
mini-hříčka
Neo neodolatelně tělně otelená Elena
~~~
mini
z pismáku, tam listopad 2010
píchám pýchám,
díkům dýku
a je mi to vše
k
smíchu
~~~
Voříšková
z pismáku listopad 20210
původní anotace: zvířecím kamarádům
Víš, já se Nut-e nezlobím
a už Tě ani nevolám,
budeš-li chtít, přijdeš sám.
Nebudeš? Co nadělám?
*
Nezlobím se Nut-e
i když cítila jsem i zklamání,
přesto dal jsi mi to,
co mi jiní pejsci nedali
Dal jsi mi souhru i zemětřesení
A je to trochu ztřeštěný
Víš, kdyby sis chtěl
tu noc zopakovat, tak …
*
Ale ne
jen vysílám Ti vzpomínku
a srovnávám si život
a jdu chystat postýlku
A jeden hodný Nut se ptal
zda-li by ses do trojky nepřidal
"Vořech jeden!"
Asi mě chtěl rozesmát
Je to můj Oříšek-kamarád
~~~
tázací
z pismáku, tam listopad 2010
tři oříšky
téměř jako v pohádce
povahu máme
po tátovi, po matce?
jsou nám vzorem
až tak, že někdy
chceme být jiní
však kolik z toho,
co máme,
je nám prostě
geneticky dané?
jak silná je síť kořenů?
a jak moc je
možná inovace?
~~~
a tak se zase zlobím - na sebe
z pismáku, tam prosinec 2010
Pořád tomu neumí uvěřit,
že by jsi si nechtěl
po tom všem
s ní alespoň promluvit
-fak-fak-fakty!
Dopi, či popi čaj trpký z lpění
K sakru!
Jak to můžu změnit?
~~
no thin thing
z pismáku, tam prosinec 2010
Nepřijdeš,
nepřisedneš,
nepromluvíš,
nepozveš,
neodpovíš,
neuděláš nic,
žádné milé gesto,
nepohladíš,
nejsi
= jsi nic
a nic pro mě
neznamenáš
. . .
z ničeho nic
nicota mě obepíná
pro jedno malé nic
už nejsem ani já
je ono
co filtruje mi
pohled na svět
již pro něj si
v nicotě cestu hledám
a staré nic
z mých snů
snad konečně
odumírá
~~~
na pismáku červen 2010
původní anotace: záměna n a m není zcela náhodná ...
"Její Bůh je srandista a …
A ten druhý je taky tragéd,"
poznamenala lakomicky
"Nevím kam zařadit sebe.
Jak moc se liším
od lakomé liščí tyranky?"
"Nechceš? Půjčím Ti srandistu ..."
~~~
Tohle Ti radí Skřítek Naivní
na pismáku červen 2010
Královna se s Tebou nemůže sejít,
(natož za Tebou přijít)
nedostane-li jasně sdělené pozvaní.
(rozuměj – veřejné místo, kde a kdy)
I pak ještě jistě přijde chvíle
zuřivého váhání.
Ona je Žena.
Ale ne Ty!
To není klišé ani kýč,
spíše role – archetyp,
chceš-li se státi králem,
své rámě ji nabídni.
Tohle Ti radí
Skřítek Naivní
~~~
jak jsem přišla o jazyk ...
na pismáku červen 2010
Áááh, uzavřel sázku. Na mne! Mizera!
Nejlepší bude již nereagovat.
Jenže jak, vždyť jsem ženská!!!
To je téměř nemožné …
Vždyť už Shakespeare říkal:
„Jestliže potkáte ženu, která vám zůstala dlužná odpověď,
dobře se jí podívejte do úst. Určitě přišla o jazyk.
Ok, dobrá. Berme to tak, že nevydržím mlčet.
Ale pak – jak mám zareagovat?
Když už nevydržím, tak ať alespoň tu sázku vyhraje – ať je z toho alespoň pro někoho užitek.
Jenže nevím jakou reakci vlastně čeká a mám jen jeden pokus se trefit. "
A tak raději neřekla nic.
Paradoxně, nejlepší je pro mlčení – když vlastně nevíš, co říct.
A pak?
Pak to jak se zdá vyšumělo …
Anebo ne?
Nevíte, jak se zbavit toho dluhu?
~~~
jdu ven ...
na pismáku říjen 2010
Zas vytryskla jí naděje
když četla někoho básně,
jenže už nemá sil
na další zklamání
a tak se fakty prochází
těmi, co tak mrazí
jsou jejího srdce vrazi
Prosí, už dost!
Chce ještě žít!
Bolí ji srdce,
ví, že potřebuje klid
a nechce ho pro sebe
A tak jde někam
mezi lidi, přátelé ...
~~~
Zlobím se na Tebe
původní anotace na pismáku:
z 15.září 2010-10-18 ... již se ne ...
Zlobím se na Tebe,
že jsi mě pomluvil
řekl si svým kamarádům,
co bylo motivem spíš tvým
a napadlo Tvou hlavu
Ještě i Ona ví,
že jsem příliš hrdá,
takové něco dělat,
abych sbírala informace o Tebe,
abych Tě zkoušela pronásledovat
Zlobím se, žes mě vystavil těm lžím
a vůbec ses mě nezastal,
a to jsi kdysi o kamarádství
na život a na smrt psal
Co s takovým narčením,
bránit se slovy nemá smysl,
jen by se jeden zamazal
Ať čas a činy promluví …
a boží mlýny (žel) melou
stejně pro všechny.
Přes všechno,
to tvé narčení
tam někde uvnitř
fest bolí
Ok, zůstaň si za tou zdí ze lží
a přidávej další cihličky,
když Tě to baví,
mou zdí zůstává moje hrdost
a za ní mám slzy v tváři
Třeba Tě její láska k Tobě promění,
jako mě hojil jeho dotek
Řekni mi, proč si
ze života děláme galeje?
Proč místo lásky
(třeba jen přátelské)
pěstujeme zármutek?
~~~
Trochu víc než Pí
na pismáku listopad 2010
Chodíš ke mně dál po nocích
A nevím jak to brát
(Je to vážně,
nebo romantický brak,
co klame mé smysly?)
O víkendu byla krásná souhra
Nás všech
tří celých patnáct
Trochu víc než Pí
Ale včera v noci
jsme byli zase soukromní
a doma jen zeď a já
a my-
šák Monti
A vůbec je to divný.
Večer jsem měla chuť
na tlačenku s natural rýží
a ráno jsem si
udělala klystýr
a nějaké shyby
A kolik se toho stihne
za sedm týdnů?
To svobodné toulání
Jak moc mi vlastně chybí?
~~~
Prosila bych
na písmáku listopad 2010
Prosila bych
tak na dva deci červeného vínečka
Prvně
znovusetkání, nebo u čaje
Promluvit
ve veřejném soukromí
Hodný pán
jak nazval ho Fazulka
Již docela
umí číst mé nálady a
Se těší
stačí můj pohled
Na myšáka
jak se mi tvář křiví
Chci
přála bych si
Ho nezabít
by zůstal součástí
V životech minulých
i mého nynějšího života
Byl mi táta
prosím, abys na něj nežárlil
Víš?
však s tebou,
Patříte ke mně
kdyby to šlo i z tvé strany
Odjakživa
chtěla bych žít
... a když ne, tak nevadí,
když zrovna nebudu lokálně naštvaná,
ráda Tě úsměvem pohladím ...
~~~
tak zatím pa!
na písmáku listopad 2010
původní anotace:"trudno jest kochać, trudniej nie kochać"
smutná,
ale radost
pohlazení
děkuji
pšššt!
nenech se zmást
znáš mě
nevydržím dlouze smutnit
a budu se
doufám i k tobě radosti
ještě hodně smát
smích jde přece
ze stejné studny
jako žal
a přesto víš, vím,
že na dně naších srdcí
budou doufat, čekat,
a taky tiše promlouvat
tak zatím pa!
http://www.youtube.com/watch?v=yKmmlr5GZQE
~~~
mini-hříčka
Neo neodolatelně tělně otelená Elena
~~~
mini
z pismáku, tam listopad 2010
píchám pýchám,
díkům dýku
a je mi to vše
k
smíchu
~~~
Voříšková
z pismáku listopad 20210
původní anotace: zvířecím kamarádům
Víš, já se Nut-e nezlobím
a už Tě ani nevolám,
budeš-li chtít, přijdeš sám.
Nebudeš? Co nadělám?
*
Nezlobím se Nut-e
i když cítila jsem i zklamání,
přesto dal jsi mi to,
co mi jiní pejsci nedali
Dal jsi mi souhru i zemětřesení
A je to trochu ztřeštěný
Víš, kdyby sis chtěl
tu noc zopakovat, tak …
*
Ale ne
jen vysílám Ti vzpomínku
a srovnávám si život
a jdu chystat postýlku
A jeden hodný Nut se ptal
zda-li by ses do trojky nepřidal
"Vořech jeden!"
Asi mě chtěl rozesmát
Je to můj Oříšek-kamarád
~~~
tázací
z pismáku, tam listopad 2010
tři oříšky
téměř jako v pohádce
povahu máme
po tátovi, po matce?
jsou nám vzorem
až tak, že někdy
chceme být jiní
však kolik z toho,
co máme,
je nám prostě
geneticky dané?
jak silná je síť kořenů?
a jak moc je
možná inovace?
~~~
a tak se zase zlobím - na sebe
z pismáku, tam prosinec 2010
Pořád tomu neumí uvěřit,
že by jsi si nechtěl
po tom všem
s ní alespoň promluvit
-fak-fak-fakty!
Dopi, či popi čaj trpký z lpění
K sakru!
Jak to můžu změnit?
~~
no thin thing
z pismáku, tam prosinec 2010
Nepřijdeš,
nepřisedneš,
nepromluvíš,
nepozveš,
neodpovíš,
neuděláš nic,
žádné milé gesto,
nepohladíš,
nejsi
= jsi nic
a nic pro mě
neznamenáš
. . .
z ničeho nic
nicota mě obepíná
pro jedno malé nic
už nejsem ani já
je ono
co filtruje mi
pohled na svět
již pro něj si
v nicotě cestu hledám
a staré nic
z mých snů
snad konečně
odumírá
~~~
Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Směs Hundin II. : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů
| podobná díla
Předchozí dílo autora : Možná jen suger blues
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 0» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
Nuada [18], Darius [18], vladimír nosek [16], annaav [10], Vít Bedník [1], d_svobodova [1]» řekli o sobě
dvakredencedekadence řekla o NoWiš :jednou si zapálil ksicht, když se snažil hecnout vypití zapálenýho něčeho, co mělo přes 70% a když jsem to sfoukla, chutnalo to trochu jako karamel. prý se to pije brčkem, kámo! tak jsem ho uhasila. prasák, herečka a často mě překvapuje, jak produktivní vlastně je. člověk by to do něj ani neřekl. nejen, že má nulový morální zásady, ale dokáže si to ospravedlnit tak, že to dává smysl. nevím přesně na co má talent, ale má ho. mám tě ráda, bratře.

