FINALNÍ
přidáno 19.02.2024
hodnoceno 6
čteno 84(8)
posláno 0
...
https://www.youtube.com/watch?v=4-FFQwjmHPQ


Na křídlech větru
cestuje do neznámých světů
podivná cestovatelka
duše se neskládá z hmoty
mezi realitami se plíží jako stín beze stopy


Věří v magii a v kouzla noci
že ve všech světech najde svoji cestu
možná jsou to jen vrata
do simulovaného světa, kde je všechno jinak.

Její oči vidí věci, které nikdo jiný nevidí
srdce cítí emoce, které jsou nezmapovány
pohybuje se mezi dimenzemi s lehkostí,
jako tanec ve větru, bezpečný a průsvitný

Až jednoho dne najde konečně odpověď
na otázku, proč se vlastně potuluje mezi realitami
a pochopí, že všechny světy fungují jako origami
že jsme spolu a vlastně sami jen odleskem jednoho
že pravá síla spočívá ve vlastní duši.

podivná cestovatelka za hranice světů
objevuje zázraky a jinotaje ...
smrtí se transformuje....
přidáno 20.02.2024 - 10:24
denisa: to by bylo moc jednoduché, co dlouhá a bolestivá muka? ;) ne každému se podaří usnout lehkým spánkem nebo mrdnutím při nějaké činnosti.. Ano, jsme vytvořeni velmi lehce a přesto svým způsobem dokonale. Některé bytosti jako houby nebo meduzy atd jsou taky velmi zajímavé ... A kdo tvrdí, že jsme z opic.. by se měl léčit z blbosti :)

Tady nic nevyřešíme, protože jsme moc daleko atd, ale je to otázka na každého živého, proč tu jsme, co jsme...
přidáno 19.02.2024 - 18:50
Smutné ale pěkné počtení.
Usnout na vždy ?na té lodce uz jsem byl dvakrat,doktoři ji ale obratili.
přidáno 19.02.2024 - 16:00
Morfeus: na rovinu? chci jednou jen usnout a navždy. Vlastně já netoužím aby po smrti něco bylo ,ale to by bylo jednoduché, něco tu sakra funguje a tak spíš po smrti opravdu něco je už jen když se podíváš na své tělo jak je dokonale stvořeno nebo bylo než jsme zasahovali do DNA, to mě taky děsí , víš nejsem sluníčkář co si vše maluje skvěle a pozitivně, ale neříkám že být pozitivní je špatně, jen někdy mě ta pozitivnost u některých lidí děsí když řekneš svůj názor, rychle zmizí a dnes je to jen vidět víc a rychleji. Vezmi si třeba buňku, dokonalost sama, ta buňka pracuje pro celek pro tělo, to je na prvním místě, ona bezpodmínečně miluje, nezáleží ji na sobě samé ale na celku aby tělo mohlo fungovat. Pokud si jedna buňka začne myslet že je lepší je to katastrofa pro celek a harmonii... tak třeba začne rakovina , není to stejné navenek v životě lidí? není už rakovina světa v posledním stádiu? jak uvnitř tak navenek.Tělo má sílu stejně jako život sám ...už proto věřím že něco zcela určitě existuje a možná ta duše opravdu je.)
přidáno 19.02.2024 - 15:45
denisa: buď překonáme moment smrti a nebo jsme v loji, tak to vidím já. Žádný strašení nebude :) Energie se zrecykluje a to něco víc? Kdo ví, třeba je vše jen naše fantazie a pak nic není :)
přidáno 19.02.2024 - 15:42
musíme mít důkazy že ano, tak to funguje v hlavě, ale když je dostanem uvěříme? když se vše mění a je v pohybu, důkaz může být klamný? Tak o tobě vím že nevěříš, ale i pohádky jsou realita a právě v nich je dost pravdy. Potravou pro červy jsme už za života... pokud pominu duši a je jen tělo, pak mizí dilema všeho a bude jen cyklus prach a popel, recyklace, někdy mě děsí myšlenka že něco po smrti existuje když pominu jen ty popisované dobré věci...nějak mi to vše nesedí. Asi pokud bych v něco po smrti věřila a mělo by být, byla by to karma když se tak dívám kolem jak se neustále opakujeme než se poučíme tím že zlo jsme vlastně vytvořili sami. Tento text jsem měla asi zařadit jako vždy do sci-fi .) nojo ty jsi můj věčný kritik a za to dík :)
přidáno 19.02.2024 - 15:32
Nevěřím na ty reality, časy, dimenze a vlastně nic z toho, s čím přichází moderní pavěda. Přijde mně to nepřirozené a tudíž paradoxní :) jsem vidlák z Vidlákova, co chce žít jednoduše ;) Co nejde dokázat, to mně nějak v životě nezajímá, protože na pohádky bude dost času, až budeme potravou pro červy :)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

Apple MacBook

Na skvělém Macbooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

© 2007 - 2024 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming