Pokračování satirického odlehčení současné české situace. Předseda vlády uvolňuje poslední restrikce, končí šťourání v nose a mikrostát se vrací s nově vycvičenými zabijáky. Další díl bude asi až po prázdninách.
přidáno 01.07.2021
hodnoceno 0
čteno 356(3)
posláno 0
Elitní zabijáci mikrostátu urputně cvičili v zahraničí a Absurdistán nechávali na pokoji, takže tam byl klid. Předseda vlády nelenil a hned toho využil. Žákům základních a středních škol zrušil povinné čištění nosů i nošení náhlavníků už dva týdny před prázdninami, aby si ještě stihli užít, a dovolil v restauracích k jídlu promítat filmy, v kinech k filmům podávat jídlo a na diskotékách pouštět hudbu. Také vyřešil problémy s nevymahatelností úředních potvrzení při kontrolách v restauracích — vydal vládní nařízení, že místo úředního potvrzení nově stačí, když si kontrolovaná osoba sama napíše absurdní potvrzení, že má čistý nos. Tím byl problém vyřešen pro všechny (až na ty, kdo neuměli psát).

Poslední týden před prázdninami pak předseda vlády vystoupil s dalším projevem: „Vážení voliči mé strany, za posledního půl roku se podařilo ošetřit bojovými repelenty slovutných značek již celých dvacet procent z vás a do dvou měsíců určitě stihneme ošetřit i ten zbytek. Repelent je tu pro všechny a zdarma! Za svoji vládu vám slibuji to nejhezčí a nejbezpečnější léto, jaké si dovedete představit, a na podzim bude naše vláda na zákeřné mikrostátí útoky spolehlivě připravena a už neudělá ty... ehm... neoptimální kroky jako loni. Zmýlit se přece může každý, ale jen hlupák by se nepoučil a udělal stejnou chybu znovu. A nyní to hlavní — z rozhodnutí mé vlády končí akce Čistý nos. Díky mě už žádné protivné šťourání v nose! A končí i kontroly úředních potvrzení, do restaurací už nebudete potřebovat ani absurdní prohlášení a nikdo vás nebude otravovat při jídle. A to všechno díky mému jedinečnému úsilí už o čtyři dny dříve! S naší vládou se nemáte čeho bát. A na podzim mikrostát spolehlivě a definitivně porazíme.“

Obyvatelé Absurdistánu však vládní ujištění, že se nemají čeho bát, nepotřebovali. Většina už jich ochranné masky nosila jen tam, kde to bylo nařízeno, a i tam zpravidla jen na jednom uchu, což rozhodně nebylo jejich nejzranitelnější místo.

Když skončila akce Čistý nos, začal prudce klesat zájem o ošetření repelentem a zaměstnanci pomalu zase začínali chodit do práce. A v té době do Absurdistánu dorazili první elitní zabijáci mikrostátu s novým výcvikem typu D. Na hranicích je nečekaly žádné obtíže, a jakmile se ujistili, že to protivné šťourání v nose opravdu končí, jak bylo slíbeno, začali řádit a zjistili, že to jde nečekaně snadno. Stačilo se jen vyhnout těm, kdo měli pořádně nasazenou ochrannou masku nebo z koho byly cítit alespoň dvě dávky repelentu (jedna jim nevadila). A tak si pozvali posily a statistika počtu napadených začala opět pomalu růst.

pokračování příště


Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Prokop z Absurdistánu (28) : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Hlasování avanboků a belatužů (29)
Předchozí dílo autora : Proč je špatně „žena v politice“ (27)

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

IPhone 14 Pro

Na velkém iPhonu 14 Pro vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2023 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku