Říkal/a jsem si, že bych měl/a napsat zase jednou něco normálního, tak sem vkládám zlý sen, který se mi zdál. (Ale není to něco, co bych chtěl/a. Navíc je tam dost nesmyslů...)
přidáno 10.02.2019
hodnoceno 0
čteno 160(4)
posláno 0
Kníže Lomikar z Lomkaru, malého knížectví tvořící okrajový region Švýcarska, rád cestoval vlakem po nových tratích, které neznal. Byl šotouš. A tak se jednoho dne rozhodl vyrazit projet trať číslo 239 Světlá nad Sázavou − Lesotho, která měla pověst tratě opuštěné. Ale otec mu nechtěl dovolit tam jet sám, protože v Lesothu byli medvědi lidojedi, tak tam jel s ním.

Dojeli do Světlé nad Sázavou a tam přestoupili do prázdného motorového vozu. Projížďka byla zajímavá. Když dojeli do stanice Lesotho, měli zhruba hodinu času, tak se procházeli po okolí. Během procházky je spatřil medvěd a hned se k nim rozeběhl. Oni vylezli na plot, jenže medvěd se postavil na zadní tlapy a chytil Lomikarova otce za chodila, strhl ho k sobě a sežral. Lomikar přitom omdlel.

Když se probral, bylo odpoledne a byl doma v Lomkaru. Nepamatoval si, jak se tam dostal, ale rozčílilo ho to, a tak se rozhodl odpojit od Švýcarska a připojit své knížectví k České republice. Toho dne vydal příslušnou deklaraci. A šel se vyspat.

Jenže když se dalšího dne ráno probudil, v zemi nefungovala elektřina. A protože na elektřině a internetu bylo závislé téměř všechno kromě automobilů, lidé nedělali nic jiného, než že bezcílně jezdili sem tam po malém knížectví svými automobily.

Lomikar došel pěšky k hraničnímu přechodu, kde byla dlouhá kolona, protože celníci odbavovali cestující tištěnými formuláři. Jako kníže však byl odbavený přednostně, takže se brzy dostal za hranici, kde elektřina fungovala. A tam se dozvěděl, že Švýcarsko na jeho deklaraci zareagovalo a jeho knížectví odpojilo, zatímco Česká republika ho považovala za spam a o jeho knížectví nestála.

A tak získalo knížectví Lomkar samostatnost a muselo se o sebe postarat.


Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Lomikar z Lomkaru : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Úcta k autorovi
Předchozí dílo autora : Visuté vytí psychedelické

»jméno
»heslo
registrace
» autoři online
Gaia77
» narozeniny
prokešová [10], Vojta11331 [3], More Čapek [6]
» řekli o sobě
shane řekl o Amelie M. :
Drsná holka s něžnou duší, jejíž dílka čtu si rád, rozpláče, též touhou vzruší, dovede i rozesmát... ♥Prima človíček, který ví, co život obnáší a bere jej tak, jak přichází! Může mne jen těšit, že právě díky kdesi sdílenému odkazu na moji báseň "Když život nedá se už žít" zavítala mezi nás! Již mnohokrát mne inspirovala k zamyšlení nad věcmi, které mne doposud míjely a jindy ve mně probudila touhu k veršohraní! Jsem rád, že jsem ji poznal, je takovým milým oživením nejen tohoto portálku...:-)))

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

Patos

Krátké a mnohdy vtipné či šokující vystřihovánky ze života.

© 2007 - 2019 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku