přidáno 21.11.2018
hodnoceno 2
čteno 482(10)
posláno 0
Barokní zrcadlová kaple Klementina je magické místo. Byla založena v roce 1724, původně byla zasvěcena zvěstování Panny Marie. Jedna z nejkrásnějších koncertních síní v Praze. Projektována byla C. Luragem a K. I. Dientzenhoferem.

Zavřít oči a snít za zvuků hudby starých mistrů ve staré Praze. Tak se by se dal nazvat koncert, který člověka potěší na duši a u srdce.
Navíc v Zrcadlové kapli Klementina. Kdo zná tuto kapli, tak ví, že jsou zde zasazena do štukatury stropu a na stěny velká zrcadla. Na zrcadlech se odráží mramor podlahy. Hvězdy odrážející se v zrcadlech symbolizují nekonečné nebe. Zrcadla na stěnách vytvářejí nekonečný prostor. Stojí za to jít na koncert dřív, vnímat tu nádheru a pak zavřít oči a snít při hudbě J. S. Bacha, G. F. Händela, W. A. Mozarta, A. Dvořáka, A. Vivaldiho a l. Boccheriniho. Umělecký zážitek z koncertu umocní atmosféra této barokní nádherné staré kaple.
Velkou raritou jsou zdejší varhany, které jsou dokonce dvoje. Původní, pocházející z 18. století, jsou na kůru. Na ty například hrával W. A. Mozart, který chodíval starou Prahou uličkami do Klementina. Druhé varhany, na které se hrává při vánočních koncertech, jsou zabudovány do oltáře. Když se zasníte při poslechu hudby, kde je tak nepřekonatelná akustika, tak vidíte starou romantickou Prahu jakoby na dlani. Když se hraje simultánně na oboje varhany, tak je to nezapomenutelný zážitek.
Na konci koncertu aplaus a přídavky, lidičky nechtějí odejít, je to nádhera!
Pak domů po cestě, kudy chodíval mladý W. A. Mozart, zázračné dítě - jak říkávali tomuto geniálnímu skladateli a hudebníkovi. Miloval Prahu, ač se narodil v Salzburgu a zemřel ve Vídni. Člověk si představuje, jak lidičky tehdy žili hudbou. Nyní i hezký koncert "Mozart ve staré Praze".
Opravdu nezapomenutelný zážitek.


přidáno 21.11.2018 - 11:13
Homér : Díky za názor, pak ti doporučuji Vivaldiho 4 roční období, je to takové odlehčené a milé. Před vánoci super relaxace. Odkaz jsem si poslechla, díky.
přidáno 21.11.2018 - 10:11
Všichni dobří už jsou radši mrtví. Já si teď z nudy do Google zadal Alice in chains - tour, ach jo, oni maj v červnu v Praze koncert. Tak jsem si zadal do tytrubko, jak zpívá jejich novej zpěvák, to už vůbec není grungeovej řezák a stejnak to vyprodaj. Nevim, asi budu radši plejt mrkev. Tak jsem si na spravení pustil Mad Season, album Above, tam taky Layne Staley zpíval, to je takové klidnější, možná by se vám to mohlo i líbit. K Mozartovi možná někdy taky dospěju, ale vždy jsem byl víc na Chopina s Vivaldim.
Pro mě je vážná hudba tohle...no a spousta dalšího, no nic, koho to zajímá...
https://www.youtube.com/watch?v=9EKi2E9dVY8&list=PLclODpQJhNz7vm
19Ab3k31tUX7dncoup4

Takhle to ten novej zpěvák nikdy nedá.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Zážitek z koncertu : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Praha jako srdce Čech
Předchozí dílo autora : Přijď za mnou, až bude úplněk

»jméno
»heslo
registrace
» narozeniny
antropii [11], An!tta [11], lantha [11], angel005 [11], Šuměnka [11], le Rato [9], M.M&H [7], Pikus [7], EileenHannah [2], Elis [2]
» řekli o sobě
Severak řekl o Dívka v modrém :
taková legendární pokémonka. Byl jsem na ní docela zvědavý co je zač, pak jsem se s ní potkal jenom jednou skoro doslova jen z rychlíku.
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Fantasy meč

Jak se nejlépe inspirovat k napsání rytířské básně? Staňte se rytířem!

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2020 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku