přidáno 12.11.2018
hodnoceno 2
čteno 166(10)
posláno 0
Kdysi mi můj táta vyprávěl, že se všichni dělíme na skřivánky a sovy. Skřivánci jsou ti, co vstávají velmi časně ráno a těch je většina. Sovy nemusí tolik spát, postačuje jim krátký ranní spánek. Mnoho velikánů chodilo spát se slepicemi, když vstávají - jako kupříkladu pan Jan Werich, který o tom uměl švitořivě vyprávět.
Já patřím zřejmě též mezi sovy jako můj tatínek. Ale spím ráda. Buzení mi vadí, zvonění budíku či buzení telefonem. Ale, bohužel, v dnešní době se musíme budit, budívali jsme své děti, dnes budíme i svá vnoučata. Hlavně ať buzení nepřináší stres a hlavně vstávejme v pohodě.
V životopise o Napoleonovi jsem četla, že ho budívali i několikrát za noc, třeba pětkrát. Vždy ho vzbudili a pak opět usínal. Ten tvrdil, že v usínání je velká síla. A tak si říkám, že když několikrát usnu, tak jsem silná. Po způsobu mých rodičů, odchovaných Sokolem, se denně ráno sprchuji studenou vodou a vím, že to pomáhá. I má vnoučata jsou vodomilové a mají rádi občas sprchu neteplou. Je to takové malé otužování. Zkrátka buzení a vstávání by mělo startovat náš den hezky a bez stresu. Čím starší jsme, tím víc si zakládáme na pohodě a hezkém dnu.
Já si říkám denně, děkuji za každé hezké ráno a musím se nyní více zaměstnávat, abych nesmutnila z pošmourných dní. Užívám si nejen práce, ale i vnoučat a přátelských setkání. Zavzpomínejme na naše babičky, dědečky a rodiče. Žili poklidněji a i s podzimem se vyrovnávali hezky.
A tak vám všem přeji hezké pohodové dny podzimu, protože podzim je krásný, barevný, i když se dny krátí a začínáme vstávat za tmy.

přidáno 02.04.2019 - 22:33
Tělo se nejvíc unaví jídlem a špatnými myšlenkami.Pokud jsem unaven restartuji svůj počítač krátkým šlofíkem.Ideální je 15 minut.Pokud člověk usne častěji obelstí své tělo,které se rychle vzchopí,ale doporučuji to využívat jen v naléhavých situacích.Dlouhý spánek je provázen detoxikací jater.Pokud toho tělo uklidí a odbourá moc najednou je nám z toho špatně,většinou bolí hlava.Ráno mám vždy narozeniny,večer svátek,neřeším zda pondělí je či pátek.Hodně zdaru a pohody Hanulko.
přidáno 12.11.2018 - 13:05
Velmi zajímavé jako vždy

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Skřivánci a sovy : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Listopad
Předchozí dílo autora : Proč mám ráda mosty ?

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

IPad Pro

Na velkém iPadu Pro vám půjde psaní básní pěkně od ruky.

ChciKupon

Slevové kupony do spousty eshopů, vybíráme pro vás ty nejlepší :)

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

Patos

Krátké a mnohdy vtipné či šokující vystřihovánky ze života.

© 2007 - 2019 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku