a tribute to feminism i guess? napadne-li někoho lepší název, sem s ním!
přidáno 09.08.2014
hodnoceno 8
čteno 1373(16)
posláno 0
moderní desdemona
se šátkem kolem krku
sýkora modřinka
schoulená v černé
bundě a bouři
na schodech kostelíka
sedí a kouří
brzký ranní chlad

vzpomíná na ťuhýka
co zkoušel na ní
prstoklad
pohledem vyzývá
pohoršené chodce k boji
že jí to za to stojí
diví se paní s trvalou
co venčí jezevčíka

moderní desdemona
neutíká

přidáno 22.09.2014 - 21:36
Zamila
Tak ta je skvělá ... skvěle ornitologická :-D Prostě originální a Tvá, moc ráda Tě čtu, krásně si hraješ s češtinou :-)
přidáno 26.08.2014 - 15:05
Super obrázek. Dovedeš bezvadně kreslit slovy... Desdemona - ale vždyť tam přece patří. Nedovedu si představit, proč a za co ji vůbec vyměnit, aby to nepozměnilo celou básničku. To je, jako kdybych psal třeba o kočce, ale nazval ji "medvěd", protože mi to líp zní (vím - blbej příklad, ale lepší mě bohužel nějak nenapadl). Stůj si za tím, je to moc pěkný :-)
přidáno 10.08.2014 - 23:31
Devils_PIMP
Tak vem si jen jmeno desdemona
Napadite lec v poezii nesplavne
Ta same modřinka - na prvni pohled normalnimslovo ale vem si ze tam mas hnedle dva melodicke prizvuky - ktere rozhodi basen .... Atd atd nekdy se fakt blbe vyjadruju
přidáno 10.08.2014 - 23:22
Devils_PIMP: čemu?
přidáno 10.08.2014 - 23:16
Devils_PIMP
NoWiš: dobre jinak - tezkopadna slova ... Nevim spatne se mi to cetlo kvuli tomu
přidáno 10.08.2014 - 23:07
Devils_PIMP:
.
přidáno 10.08.2014 - 23:01
Devilsi, daš mi příklad aspoň jednoho složitého slova v tomto díle? Já jsem sice pouze středoškolák, ale za sebe nevidím ani jeden cizí výraz, jen samá pregnantní vyjádření. Ťuhýk je pták, kdybys nevěděl
přidáno 10.08.2014 - 00:34
Devils_PIMP
Napad velmi hezky - vzasade jedno z mala opravdu snesitelnych dílek tu (ale ro co se na tom da obdivovat tomu i dkodi) priliz "neznamych", "slozitych" sluvek ale jinak velmi pekne

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
porubská : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Justiční
Předchozí dílo autora : milostná

» narozeniny
Pavel F. [13], Dream [13]
» řekli o sobě
shane řekl o Nikytu :
Milá, temperamentní a okouzlující dívka, se kterou se dá bavit prakticky o všem. Má rozsáhlé zájmy i všestranné znalosti a obdivuhodnou inteligenci. Skvěle veršuje česky i anglicky a nemá problém s plynulým přechodem mezi těmito jazyky. Svého času mne poctila svým přátelstvím i důvěrou a zahrnula mne spoustou informací i veselých historek. Náš kontakt spíš připomínal running commentary! Byl jsem rádcem, důvěrníkem, arbitrem ve věcech života i prvním kritikem některých dílek. Někdy jsem se dost zapotil, protože mé znalosti mají díry a mé IQ , ač slušné, na Menzu nestačí... Milá Veroniko! Nevím, kdy a kde se zas potkáme, ale chci Ti poděkovat za všechny ty krásné chvilky tady s Tebou. Bavily mne veselé historky ze života psích slečen i z Tvého vlastního, nutila jsi mne přemýšlet o věcech, které by mne jinak míjely a řešit to, nač bych si jindy netroufal. Bylas má múza i inspirace, Tvá důvěra mne těšila i zavazovala. Well, přečetl jsem si s údivem, cos tu o mně prohlásila a na chvilku jsem ztratil řeč! Snad právě jen Tvá nepřítomnost v kritickém okamžiku zabránila globální katastrofě...;o)))))))))))))))
))))))))))))))))))))))))))))))
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2026 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming