přidáno 08.05.2011
hodnoceno 4
čteno 909(10)
posláno 0
Tak tak jsem se skryla za polorozbořeným sloupem. Svištící kulky mi málem vystřelily mozek z hlavy. Můj společník Josh už takové štěstí neměl a jeho břicho explodovalo ve spršce krve a střev. Vytvořil tak působivou symbolistickou malbu na betonové zdi poničeného paneláku. Nebyl čas na dlouhé rozvahy. Transport by měl odlétat z této planety během příštích pěti minut a mezi mnou a mojí spásou stále bylo alespoň šest set metrů rozbořeného města a nejméně tři mutanti s ne zrovna přátelskými úmysly.

Vyskočila jsem zpoza rohu a plazmovou puškou bleskurychle ustřelila hlavu jednomu z mutantů, který se právě pokoušel na sebe vzít podobu mého mrtvého společníka. Bastardi, proto nás tehdy překvapili, berou na sebe podobu těch, co zabijí. Skrčila jsem se a zachránila se tak před další salvou kulek, které právě dorazily sloup, jež mi byl před okamžikem záchranou. Instinktivně jsem namířila na obludu třímající laciný, ale stále účinný "kalašníkov" a zmáčkla jsem spoušť. Mutant se roztekl v dávce horké plazmy. Díky bohu za plazmovou pušku řady XT. Kotoul vpřed, výskok na nohy a už jsem utíkala skrze ruiny směrem k vesmírné lodi. Přeskakovala jsem mrtvoly svých bývalých přátel a kosti lidí, které jsem ani nikdy předtím neznala. Teď to pro mě byly všechno jen překážky v mém běhu ke spáse.

Nikdo další mě už nepronásledoval. Zřejmě jim k večeři stačil zbytek mojí jednotky. O jednu holku víc, či míň bylo těm příšerám nejspíš jedno. Sem tam jsem se skrčila, když kolem mne prohvízdla kulka a narazila do některého z betonových panelů válejících se všude okolo. Z toho nejtěžšího pekla jsem už ale utekla. Naši byli vysílačkou informováni o těch stvůrách a o jejich schopnostech. Hned jak odletíme, tak to tu bude vyčištěno nukleárními hlavicemi.

Doběhla jsem už k pomalu startujícímu vesmírnému letounu. Nákladní prostor byl stále otevřený, uprostřed vstupu stál důstojník v bitevním plášti a netrpělivě pozoroval trosky města. Za běhu jsem začala mávat rukama a křičet: „Počkejte na mě! Ještě jsem tady!“. Důstojník se podíval mým směrem a cosi vykřikl na pilota. Letoun ještě klesl zpátky k zemi. Konečně jsem k němu přiběhla.

„Známky.“ řekl důstojník a natáhl ke mně ruku. „Cože?“ zmateně jsem pohlédla na rozevřenou dlaň a pak jemu do očí. Důstojník na mě zařval: „Dělej vojíne, není čas! Ukaž mi svoje známky! Kontrola!“

Hrábla jsem na svůj krk a pokusila jsem se nahmatat řetízek, na kterém měli všichni příslušníci vesmírného komanda zavěšené své identifikační známky. Ztuhla jsem a přejel mi mráz po zádech. Nemohla jsem je nahmatat. Teď jsem sklonila hlavu ke své hrudi a začala jsem divoce hledat svoji asi jedinou záchranu z této situace. Mutanti mohou na sebe brát cizí podobu, a tak velitelství potřebuje známky jako důkaz. Známky, které jsem musela ztratit někde ve městě při jedné z těch divokých přestřelek.

„Já…já…asi jsem je…“ začala jsem zmateně koktat a podívala jsem se zpět k důstojníkovi. Snad, když mu pohlédnu do očí a zapojím svůj přirozený dívčí šarm, tak ho přesvědčím. Místo obličeje důstojníka jsem ale spatřila hlaveň jeho laserové pistole. A pak…záblesk.

přidáno 05.06.2016 - 00:02
Sečteno a potvrzeno: Prásk, prásk, parádní :-)
přidáno 11.10.2014 - 23:20
není to zbytečně natahované, dobře to odsejpá. Chválím.
přidáno 27.07.2013 - 20:38
Cha tak to bylo dobroučké z nějakého důvodu mi to připomnělo seriál krajní meze
přidáno 08.05.2011 - 19:32
Poměrně povedené. Jsem rád, že se zde najdou i povídkáři.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Vojenské známky : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Starcova prosba

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Bělorusko živě
demonstrace
Duke of Budweis
Roman M

Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

IPad Pro

Na velkém iPadu Pro vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2020 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku