přidáno 20.10.2010
hodnoceno 3
čteno 3868(16)
posláno 0
Bylo nebylo za sedmero činžáky a sedmero garážemi velké nákupní centrum Best Shop, z něhož právě vycházeli Hurvínek a Mánička s nacpanými igelitovými taškami. U první lampy na ně vzorně čekal malý Žeryk, který když je uviděl, začal štěstím skákat a čmuchat k taškám.
Všichni tři šli k jednomu z těch sedmi činžáků a na prvním rohu uviděli udýchanou Arabelu, jak běží ve svých drahých šatech a na botách s podpatky k nejluxusnější vile v okolí. Proběhla kolem Best Shopu a nevšímala si Růženky, která na ni mávala ze svého malého stánku, kde prodávala párky v rohlíku.
Arabela vešla do obrovského obývacího pokoje a zahlédla svého otce, jak se nervózně prohrabuje v obchodních spisech a na kus papíru připisuje částky svých výdělků.
„Arabelo!“ zavolal udiveně. „Co tu děláš? Myslel jsem, že jsi s Petrem?!“
„Petr je minulost.“ „Pracuje teď pro Xenii v návrhářství,“ řekla mu hrdě.„Měl bys vědět, že Rumburak ví o tvých nelegálních ziscích a je připraven vše prozradit policii, pokud mu nepřenecháš celou svoji firmu.“
„Co?! Jak se to dozvěděl?“ Arabelinin otec, jinak přezdívaný mezi gangstery Boss, zbledl.
„Odkupoval nějaké drogy od Boba s Bobkem a ti mu prozradili, že jsi šéf celé společnosti,“ vysvětlila mu Arabela. Boss se teď naštval. „Nemůžu celou svou ilegální firmu na výrobu prstenů předat Rumburakovi, ale nesmí se o tom dozvědět policie. Jinak bych přišel o veškeré zisky.“
Zamyslel se a nakonec poslal e-mail svému rádci a nejlepšímu příteli Honzovi, přezdívanému pro jeho genialitu, Hloupý.
Honza se dostavil přesně ve stanovený čas a s řešením, které ho cestou napadlo. Kdyby Boss přesvědčil Rumburaka, aby si převzal jeho nelegální firmu, tak tím pádem by získal peníze, o kterých se mu nikdy ani nesnilo. Arabelinin otec by byl čistý a za nějaký čas by ještě mohl Rumburaka udat. Králi se tento návrh zalíbil a hned začal pracovat na jeho uskutečnění. Vymyslel, že Arabela bude nejlepším vyjednavačem, pro ni měl Rumburak slabost. Poslal ji k Popelce, aby jí pomohla s nalíčením a výběrem oblečení.
O pár hodin později si už Arabela vykračovala ve vysokých bílých botách, minisukni a tričku s nápisem a velkým výstřihem.
S Rumburakem se sešla v Best Shopu, kde se snažil prodat svůj starý ošuntělý plášť, aby si za získané peníze mohl koupit svou denní dávku kokainu. Arabela ho pozvala do blízké restaurace U Sedmi Číňanů.
Arabele se podařilo Rumburaka přesvědčit a on se už chystal podepsat smlouvu o přebrání firmy, když vtom do dveří vpadla Karkulka, která pracovala jako tajná agentka FBI se svým novým vycvičeným vlčákem a běžela k jejich stolu. Návštěvníci prchali strachy ven. Začala napínavá přestřelka mezi Rumburakem a Karlkulkou, ale po chvíli byl Rumburak postřelen.
„Ani se nehněte! Zavolám policii!“ zařvala Karkulka a vytáhla svůj červený pracovní mobil.
Za pět minut bylo slyšet hlasité houkání policejní sirény a o chvíli později dovnitř vpadli v policejních uniformách Pat a Mat a začalo vyšetřování. Arabela vysvětlila policii, jak to všechno je, a policie i Karkulka jí uvěřili a Rumburak odcházel s Patem a Matem do policejního auta.
Arabela poté uspořádala mega párty...
přidáno 20.10.2013 - 20:48
Rozsekalo mě to xD
přidáno 28.06.2011 - 15:07
to je halt ta moderna no...
přidáno 28.01.2011 - 13:45
Zvláštní..ale špatný to neni...=)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
»jméno
»heslo
registrace
» autoři online
Sluníčková
» narozeniny
Imprese [7], Coeur de Lion [10], ŽblaBuňka [9], Chawwá [1]
» řekli o sobě
Umouněnka řekla o DDD :
Bylo mi ctí mít Tebe i tvého kamaráda v mém lit. pořadu, hudba stále doznívá. :) Posunuli jste večer o několik levelů výš! Budu se těšit na další setkání s Vámi i Vaši muzikou, která bezpochyby přijdou!
TOPlist
Soutěž

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Bělorusko živě
demonstrace
Duke of Budweis
Roman M

Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Studio Handi

Oficiální webové stránky autorského studia handicapovaných umělců, stu

MacBook Pro

Na novém MacBooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2021 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku