|
|
Jen pár slov..
K čemu jsou slova, když nikdo nemluví,
K čemu jsou verše, když význam chybí?
K čemu jsou ústa, když dnes jsou jen rybí,
K čemu je hlas, když zůstává němý?
Vládne chaos v dnešním světě,
My dál toužíme po odvetě.
Chceme cítit vítr na své tváři,
Utopit se v měsíční záři.
Kdo my?
Obchodníci, povaleči, hráči?
Ne, jen snílci, věční spáči.
K čemu jsou slova, když nikdo nemluví,
K čemu jsou verše, když význam chybí?
K čemu jsou ústa, když dnes jsou jen rybí,
K čemu je hlas, když zůstává němý?
Vládne chaos v dnešním světě,
My dál toužíme po odvetě.
Chceme cítit vítr na své tváři,
Utopit se v měsíční záři.
Kdo my?
Obchodníci, povaleči, hráči?
Ne, jen snílci, věční spáči.
Jen pár slov.. : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů
| podobná díla
Následující dílo autora : Psí hvězda
Předchozí dílo autora : Otázka pro Lásku
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 2» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
Jiskřička [18], jana.roz@seznam.cz [17], Kirsty [17], něco končí [14], Conely [9], cavansit [8], Andrea [2]» řekli o sobě
Trochublázen řekl o Leslie :Až vznikne učebnice v příštím století, jen jedna umělkyně bude v ní jistá, že nová generace otočí list a při četbě těžko skryje stopy dojetí. Básnířka mimořádná, vesmírných kvalit, z jiného asi světa, z hlavního města, nejde to slovy popsat, vím, měl bych přestat, zkrátka je dokonalá, jak víc ji chválit? Kdysi též bagatelu napsali pro ni, se spoustou je pocitů a samá krása, za mě jen dík, že jsi tu, což není zázrak, tím vzdávat hold géniu, před ním se sklonit. Na tuhle zapomenout se prostě nesmí. Pokud to snad nevíte, říká si Leslie.

