Ráda bych si sem tam sepsala pocity, které mě občas napadnou, ale nechci z nich psát rovnou dílo. Kdo ví, možná je pak do nějakého díla použiji.
přidáno 25.02.2020
komentářů5
čteno39(4)
Včera na hodině pravidelné zumby jsem si uvědomila, jak se mi dokáže změnit nálada během jedné skladby. To asi u ženské není až tak neobvyklé. Ale přesto. Smyslná Bachata, zuřivý Hip hop i hravá Cha cha mě vždy šťouchnou do srdce a probudí něco, co jinak skrývám za vážnou tváří. Rázem je i bezvýznamná holka královnou parketu. A že nás tam je, nás nesmělých duších, které se celý týden těšíme na jednu hodinu chytlavé hudby a pohybů, které nás změní v nádherné sexy bohyně. I když něco mi říká, že kdyby nás měl někdo vidět, asi ty masky neodhodíme.

Jedna hodina týdně... když se nad tím tak zamyslím mám chuť tančit častěji... denně... doma, v práci... na ulici. Jenže to se nikdy nestane že? Svět není takto nastavený. Nezastavím se v parku, nesundám svou kápi a nezačnu jen tak tančit...

Možná, že jednou... až mi bude všechno skutečně jedno... to udělám, ale zatím nejsem připravená, svět není připravený...

přidáno 26.02.2020 - 07:12
Homér, tyjo joint není úplně můj styl :D ale zapracuju na té odvázanosti :D
přidáno 25.02.2020 - 20:43
Rosa: Upjatost, unylost, strach ze ztrapnění, toť důsledek českého školství à la Marie Terezie. Odhoď tu masku a zatanči si v parku. Jointík a come on!
přidáno 25.02.2020 - 15:17
Obojí. Je pravda, že větší část z nich byli asi ti pouliční. Ale když jsme (jednou) narazili třeba na promenádní koncert nebo hrála větší skupina a ne jen osamocený hudebník, někteří lidé prostě tančili. A ti co uměli i zpívali. Prostě uvolněnost, přirozenost.
Jen ti turisti (nás nevyjímaje) na to čučeli jak papuče :o)
A kontrast? Tak dobře. Ale moc nezlob, nebo to prásknu jo_ :o)))
přidáno 25.02.2020 - 15:02
Slávku a to tančili pouliční talentovaní umělci, nebo obyčejní lidé svým stylem jen tak pro radost? To je právě si myslím rozdíl. To slovo bezvýznamná mi přišel jako pěkný kontrast k vyjádření o kolik se ten vnitřní pocit změní, když se člověk odváže :)
přidáno 25.02.2020 - 14:26
Myslím, že je.
Je to o zvyklostech, prostředí, naturelu. Když si vzpomenu, kolik bylo na Montmartru hudebníků, zpěváků a tanečníků. Tam to nikomu nepřipadá zvláštní. Koho to nezajímá, projde bez povšimnutí (ale taky bez poznámek nebo úšklebků), jiní se zastaví a poslouchají, koukají.
A "bezvýznamná holka"? Tos hodně přehnala. Přečti si ještě jednou komentáře k tvým dílům. To, co a jak píšeš, má k bezvýznamnosti hodně daleko :o)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Tanec života : trvalý odkaz

Následující zápisek autora : Osamělé duše
Předchozí zápisek autora : Tohle jsem si neobjednala

Soutěž

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Fantasy meč

Jak se nejlépe inspirovat k napsání rytířské básně? Staňte se rytířem!

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2020 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku