přidáno 25.04.2019
komentářů11
čteno266(6)

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/ac-dc/back-in-black-1939
0

přidáno 08.05.2019 - 18:10
Singularis: bude záležet, jak bude ten zákon vypadat. Celou kauzu jsem sledoval, psal jako mnoho dalších europoslancům, a stejně to nepomohlo. Takže černý scénář je takový, a jsem na něj připraven, že všechny 3 literární servery, které provozuju, vypnu.
přidáno 08.05.2019 - 18:03
LUKiO: Já si myslím, že se určitě najde nějaký způsob, jak online přenést odpovědnost za zveřejnění obsahu zpět na uživatele, i kdyby to znamenalo, že ke každému dílu budeme muset vypisovat osobní údaje s adresou jako při objednávce z e-shopu. Nelíbilo by se mi, aby to „nahnalo“ na Facebook i ten zbytek uživatelů, kteří ještě komunikují mimo něj. Ale uvidíme...
přidáno 08.05.2019 - 17:57
Strach: Ano. Kdyby se takhle vzorně choval Google a všichni jeho uživatelé, mohly by literární servery a sociální sítě dál nerušeně fungovat a Evropská unie by na ně nic nechystala.
přidáno 08.05.2019 - 15:49
LUKiO: Priste si ho sezenu ... ver tomu
přidáno 08.05.2019 - 15:48
Singularis: spokojená?
přidáno 05.05.2019 - 20:33
Singularis má pravdu. Uvést zdroj opravdu nestačí.
Minimálně ten český překlad Strachu smaž, jinak to budu muset udělat já. Teda pokud nemáš povolení od autorů toho překladu...což si ale myslím, že nemáš.

A mimochodem, až se uzákoní v Česku to, co prošlo přes EU, tak je pravděpodobné, že server vypnu. Fakt nebudu chtít mít přímou zodpovědnost za to, co tady kdokoliv vloží.
přidáno 05.05.2019 - 13:23
Strach: Sám/a za sebe bych tě „prudit“ nechtěl/a, ale chystá se něco, co mě štve, a mám pocit, že jsi jedním z uživatelů, které to zatím vůbec neštve, protože si neuvědomují, o co je to může do budoucna připravit.

Souhlasím, že Vevo je oficiální a ten rámeček s videem je zcela v pořádku, protože ten rámeček je YouTube a YouTube odpovídající licenci má.

Problém s autorským právem je ale v tom textu pod ním, ten totiž není na YouTube, ale je zde (tzn. na serveru PSANCI.cz), kam jsi ho nakopíroval ty použitím svého uživatelského účtu. Není to rámeček zobrazující obsah jiného webu jako ten youtubový, je to konkrétní text, který jsi sem vložil ty, a ty bys tedy musel mít souhlas či licenci, abys to směl udělat. (Alternativně by ho museli mít PSANCI.cz, to je také možné.)

Je to ekvivalent situace, kdy by sis koupil knihu, vzal z ní jednu stránku, připsal k ní, z jaké je knihy (aby to bylo jasné), a udělal tisíc kopií té stránky a rozdával je na ulici kolemjdoucím. Nevím, zda si to uvědomuješ, ale tohle podle autorského práva bez souhlasu/licence nesmíš. Bez ohledu na to, že jsi nakopíroval oficiální výtisk, na který nakladatel licenci měl. A bez ohledu na to, že hned za rohem je knihkupectví, kde si ti stejní lidé tu stejnou stránku i s celou knihou mohou legálně koupit.

Uvedení zdroje a autorů už v daném případě ničemu nepomůže. Z hlediska autorského práva něco znamená jedině v případě, že jde o citaci (což není tento případ) nebo u děl poskytovaných pod svobodnými licencemi (např. Creative Commons) a i tam se musí vždy ještě uvést odkaz na konkrétní licenci, některé licence dokonce vyžadují přiložit plný text licence.

Nelíbí se mi to, ale podle toho, co o autorském právu vím, to tak je a ta nová evropská směrnice je počátek snahy to začít vynucovat, navzdory tomu, že autorské právo na internetu je snad ještě méně dodržované než maximální dovolená rychlost na silnicích (tam alespoň řidiči vědí, jakou rychlostí měli jet).

Promiň, pokud ti drásám nervy, ale já jsem si to nevymyslel/a.
přidáno 05.05.2019 - 10:21
Singularis: 1. Vevo je oficialni (nevim jak lip ti to popsat)
2. Zdroj textu je taky jasny (AC/DC)
3. Zdroj prekladu byl pridan a i puvodne jsem tam nechal kdo to prelozil

Tak nepruď ;)
přidáno 04.05.2019 - 18:47
Strach: Neuvědomuji. Mohl bys mi to vysvětlit? Já jen vím, že texty písní, jsou-li originálním výtvorem člověka, jsou chráněny autorským právem, dokud nevyprší. Dokud jsou chráněny autorským právem, smí je podle zákona a mezinárodních smluv používat, šířit a sdělovat veřejnosti pouze držitel těchto práv; kdokoliv jiný k tomu od držitele potřebuje licenci nebo alespoň souhlas. Když sem ten text vložíš, dost zjevně jsi to ty, kdo ho zpřístupňuje veřejnosti. Takže jakto, že to tedy nesouvisí s autorským právem?
přidáno 04.05.2019 - 16:29
Singularis: Uvědomuješ si vůbec že to s autorským právem nemá nic společného? zdroj doplněn
přidáno 01.05.2019 - 07:13
Uvědomuješ si, že až český parlament implementuje novou evropskou směrnici ohledně autorského práva v digitálním prostředí, bude LUKiO muset vyvíjet nejlepší možné úsilí k mazání příspěvků jako tento? Nemyslím, že máš právo sem ten text veřejně vložit, zvlášť když vypadá zcela zjevně okopírovaný z https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/ac-dc/back-in-black-1939
0
...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Back in Black! : trvalý odkaz


Předchozí deník autora : Ready 4 war

»jméno
»heslo
registrace
» narozeniny
Amatér [11], Ivka [11], Denča [9]
» řekli o sobě
Lusy řekla o MakiLayla :
Znám ji jen pár hodin a už vím, že je to skvělá osůbka, které můžu věřit a svěřit se jí.. Je to prostě skvělá kamarádka
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

IPad Pro

Na velkém iPadu Pro vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2020 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku