1726.gif
datum 28.02.2013
ying-yang 33, žena, Plzeň
mailbox

Po studiu na Církevním gymnáziu (kdo by to byl do mě řekl :-) se zaměřením především na jazyky (AJ, FJ, LA) a religionistiku jsem absolvovala bakalářský obor Blízkovýchodní studia na FF v Plzni, poté navazující magisterský obor Kulturní antropologie Předního východu tamtéž. Studium bylo zaměřeno především na historii, politiku, kulturu a náboženství zemí Blízkého východu (ale i v sepětí s koloniálními státy). Nejvíc mě bavila starověká historie, archeologie, architektura a literatura - obě poslední jmenované i v moderním hávu :-)

Nyní se po škole (která mi strašně chybí, a tak se alespoň nadále sebevzdělávám) věnuji spolupráci s panem dr. Charifem Bahbouhem, pro kterého dělám různé překlady (antologie jemenských povídek, následně jordánských), redaktorské (články do blízkovýchodních časopisů) a editorské práce (spolupráce na vydání nejobsáhlejšího česko-arabského slovníku). Vedle toho jsem působila jako redaktorka a následně editorka studentského internetového časopisu www.studentpoint.cz, který jsem ale včas opustila, protože nám začal sklouzávat do bulváru ... Následovaly portály jako klubknihomolu.cz, vaseliteratura.cz, e-kultura.cz, až jsem si vytvořila shodou náhod vlastní literární stránky www.digitimes.cz, na které vkládám své články - převážně recenze na knižní novinky, poezii apod. K novým knihám se dostávám díky nakladatelům, se kterými jsem jakožto recenzent neustále v kontaktu - takže se knihami jenom hemžím :-) Bohužel pak už nezbývá čas na tolik milovanou starou klasickou literaturu, ale to se napraví :-)

Jinak ještě skládám básničky s blízkovýchodní tematikou pro náš Festival arabské kultury, jehož jsem spoluorganizátorkou a na který vás každý rok budu zvát, dokud všichni nepřijdete :-D ;-)

A úspěchy ? Jsem ráda, že mi vyšla báseň v časopise Host, že moje články na studentpointu patřily k nejčtennějším a nejzábavnějším, že se mi na recenze ozývají i autoři knih (i třeba z Francie !! - to byl šok :-) - a zkrátka že můžu na svých stránkách psát, o čem se mi zlíbí :-)

No, a další záliby ? Zahrádka, květiny - a moje současná oddychová práce v květinářství v roztomilé vesničce :-) Mám kolem sebe vůni květin a knih, takže ... co víc si přát ? A pak taky jedna typická šílenost, vlastně dvě: miluju Franze Kafku a miluju koupání při měsíčku (únoru :-D ) v rybníku :-)

A pak si taky v neposlední řadě hraju na lingvistu: takže slušně: arabština, francouzština, angličtina - a méně slušně: latina, hebrejština, italština, základy čínštiny :-D No, a taky jsem přes 12 let hrála na klavír, příště ho vezmu na sraz ;-) No, a občas si hraju i na malíře ... Impresse, kubismus, to je moje :-)

A nejmilejší spisovatelé ? Franz Kafka :-) Umberto Eco, Beat generation, G. G. Márquez, É. Zola, cizí i naši Prokletí básníci, Skácel, Seifert, Sartre, Rushdie, Orwell, ... a nepřeberná řada dalších + arabští autoři a autorky.

Některé články apod.:

1) Opus arabicum - "Pozoruhodné sblížení Franze Kafky a Džibrána Chalíla Džibrána"

2) iLiteratura.cz - "Moderní irácké povídky"

3) Časopis Jednoty překladatelů a tlumočníků - "Moderní libanonské povídky"

4) Spolupráce na vydání největšího Česko-arabského slovníku (nakl. Dar Ibn Rushd)

5) Spolupráce na překladu a korektuře antologie Moderních jemenských povídek (nakl. Dar Ibn Rushd)

6) Prezentace poezie s blízkovýchodní tematikou v Listech Festivalu arabské kultury (2013, 2014)
Soutěž

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersSebrané lístky

Básnická sbírka nevidomého autora.

Grily Weber

Grily Weber

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

Apple iPhone a iPad

Proč si koupit iPhone nebo iPad? Zkušenosti z první ruky.

Patos

Krátké a mnohdy vtipné či šokující vystřihovánky ze života.

© 2018 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku