40.38
![]() |
U indiánů cenu určoval vždy kupující asi jsem nikdy nedal dost dobrou nabídku.
![]() ![]() ![]() |
Prodám vše za jednu cenu
smlouvání je vyloučeno
snad vyjma zdraví
to se hodí.
Jinak dám vše jak to stojí.
Platbu žádám v hotovosti
nechci mýti mrzutosti.
Milionářem bych byl
kdybych vše co mám
v správnou měnu obrátil.
Žádám málo zač by
všechno stálo.
Lásku
smlouvání je vyloučeno
snad vyjma zdraví
to se hodí.
Jinak dám vše jak to stojí.
Platbu žádám v hotovosti
nechci mýti mrzutosti.
Milionářem bych byl
kdybych vše co mám
v správnou měnu obrátil.
Žádám málo zač by
všechno stálo.
Lásku

Singularis: Orionka: LUKiO: Liunaj: gajda: Dott: Amelie M.: Děkuji Vám všem za Vaše hodnocení,byla to moje první soutěž a potěšila mně vaší mnohostranností a pestrostí Vašich profilů.Vážím si i kritiky.Neberte mě moc vážně,jen zde recykluji mentální odpad na použitelnou duševní surovinu.Blahopřeji všem autorům.

Líbí se mi, provedením i myšlenkou, a i tím, že není zbytečně dlouhá, nejasná či otevřená. Je tak uklidňujícím způsobem definitivní...

Tohle má švih a vtip, oslovilo mě obsahem, i když forma občas skřípe. Škoda té hrubky, za kterou srážím 10 %.

hotovosti - mrzutosti, todle mi přijde vloženo dost na sílu, jen aby se to rýmovalo. Chybí tomu lehkost, chtělo by to přepracovat. Plusové body za myšlenku a anotaci.

1. pokud mrzutosti chceš umývat, nech tam tvrdé Y
2. Nelíbí se mi. Jak jsem psala u první básně v této soutěži (jsou velice podobné) - jde o béčkovou říkanku. Nuda. Ne. Žádný pocity u čtení nemám... Akorát rýmy jako "hotovosti, mrzutosti..." vyvolávají potřebu vydloubat si oči rezavou vidličkou.
2. Nelíbí se mi. Jak jsem psala u první básně v této soutěži (jsou velice podobné) - jde o béčkovou říkanku. Nuda. Ne. Žádný pocity u čtení nemám... Akorát rýmy jako "hotovosti, mrzutosti..." vyvolávají potřebu vydloubat si oči rezavou vidličkou.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
» vyhledávání
» menu
literatura [58/330] tématické soutěže chodník slávy chodník hanby nápověda pravidla pro autory podpořte nás kontakt statistiky online: 1» hrátky
Rýmy Náhodná slova Náhodné věty Generátor textu --- Puzzle Oběšenec Kámen, nůžky, papír Pexeso» narozeniny
Reiko [14], lk.firefox [13], Crystal [10], zlatesvetlo [8], Maureen [8], ZaZu [2], Tomáš Černý [2]» řekli o sobě
Martin Patřičný řekl o (ne)známá_firma :Před pár lety literatura přežila i svůj šílený nadbytek, těch, kdo píší, začalo být víc, než těch kdo čtou…ale – došlo k něčemu jinému: Tak dlouho se čekalo, že knihu zlikviduje televize, že knihy a čtení změní čtečky a audioknihy, o internetu nemluvě. Ale njestalo se to. Co se stalo doopravdy? Proměna je v tom, že vyhrály ženy. A vůbec nejde a nešlo o nějaké zápolení či o vítězství. Prostě jen daleko víc žen než mužů kupuje knihy, daleko víc žen čte a dnes myslím že i víc žen píše. Ženy zkrátka převzaly žezlo i otěže literatury a muži se sami odsunuli na vedlejší kolej, mimo mísu. Co všechno se muselo stát a stalo se od těch časů, kdy muži psali skoro všechny knihy a stvořili i všechny ženské postavy, o tom mám pár poznámek pod článkem. Literatura, královna kniha, byla vždycky něčím a nějak „ohrožená“. Teď tedy odkládá brnění a obléká košilku a sukni. Proměna literatury začíná. Co přinese, bůh suď. Nebo spíš bohyně?