Soutěžní díla (téma: Chechtáky) řazena od nejlepšího.


Literární soutěž na zadané téma.

65.67
hodnoceno 9
Co s prachama? Posledních pár šušní hoďte do kašny a něco si přejte.
kategorie básně/láska
čteno 720(29)
posláno 0
50.50
hodnoceno 11
obraz
kategorie ostatní/bez zařazení
čteno 1181(19)
posláno 0
45.71
hodnoceno 8
no comment:-)
kategorie ostatní/blbůstky
čteno 783(23)
posláno 0

45.00
hodnoceno 7
Toto dílo jsem napsal již dávno. Hned jak jsem si přečetl téma tématického týdne, tak jsem si na něj vzpomněl a řekl jsem si, že ho musím vložit...
kategorie básně/život
čteno 583(18)
posláno 0
38.75
hodnoceno 10
Mirror, pár více Hoegarrdenů. No nevyužij to. :-)
kategorie povídky/ostatní
čteno 779(19)
posláno 0Poslední komentáře:

přidáno 03.08.2009 - 09:25
Já teda nevim, přečetla jsem dílko, komentáře, opět dílko, ostravštinu jsem nepoznala, protože jsem z druhé strany republiky a nepamatuju , že bych ji někdy slyšela :-) , ale mě se to líbí nejen originalita, konečně něco né zamilovaného, a něco co chytlo hned na začátku tak, že jsem to dočetla, líbí se mi to jako celek, i s tou poslední slokou , i ty chechtaky jsem tam našla- nenapada mě jak udělat dílko přímo jen o chechtákách ??? A nechválim to jen proto, že mi pak autor bude kousat prsty!!! Mě se to líbí, a škoda, že jsem nestihla hlasovat......
přidáno 02.08.2009 - 10:21
Díky, že jste všichni přišli a květiny můžete nechat u sekretářky, já si je pak s věcnými dary vyzvednu.

Tedy: Tom má celkem talent vědmy, nu a má ravdu, že básnička na tohle téma vznikla mnohem dřív. Jenže byla tak blbá, že jsem sem nakonec musel vložit uplně jinou, novou.

Nikytu: To není ani tak větřík, jako větrník. (a ne ten cukrářský)

No a k tématu: Ano bylo blbé. To příští bude ještě blbější.
přidáno 24.07.2009 - 19:51
I já jsem po vysvětlení přečetla povídku ještě jednou. Nemůžu ale jinak, než trvat na svém původním komentáři. Navíc si myslím, že žádný ze čtoucích nemohl z této povídky vydedukovat, že jde o bankovky. Někdy je obtížné objevit skrytý smysl ve verších a v povídce? Tam se skrytý smysl hledá daleko obtížněji, pokud není alespoň naznačen. Ale třeba je to jen můj názor.
přidáno 24.07.2009 - 18:54
No popravdě přiznejte se všichni, kteří pochopili, že to jsou bankovky...dovolím si tipnout, že nikdo, anebo jen nějaká jedna vyjímka až dvě...nebude to tedy spíše chyba autora, že to čtenáři nepochopili?
Každopádně teď jsem si to přečetl znovu a i když jsem byl v obrazu, tak popravdě i tak mi to zase moc extra nepřidalo, aspoň tedy že jsem už věděl kdo je kdo a kde jsou :) Tématický nápad fajn, to chválím, ale i tak mi to přišlo prostě málo a možná to ani nedokážu ocenit jako historici, bohužel to nejsem, a to jsem prosím maturoval z dějepisu /i když jen za tři ;)/
přidáno 24.07.2009 - 12:36
tak derrry... dekuji za vysvetleni a musim konstatovat, ze uplne menim nazor a je to to nejlepsi, co bylo v tomto tematickem tydnu napsano :). Sice par chybicek, ale vzhledem k hogardenum prehlednuto :). zajimave, jednoduche, ale uderne nuance typu naarden a ruzove bryle jsou nej!

omlouvam se za svou nechapavost... oto vice jsem ted nadseny :)
přidáno 24.07.2009 - 10:08
Dík za komenty všem. Je škoda, že jste tam nenašli pointu, v podstatě se jedná o to, že v peněžence trpí pětiset koruna (Božena němcová), tisícovka (František Palacký) a dvoustovka (Jan Amos KOmenský) ponorkovou nemocí. Tot je celé. :-)HLavním vypravěčem je František Palacký. MOžná jste v tom hledali příliš filozofický podtext, zatímco ona to byla taková blbůstka. Tak třeba mi to vyjde příště.
přidáno 24.07.2009 - 09:42
Od spodu:

LUKiO: Obsah je jednoduchý zcela záměrně. - Každý nemůže zkusit jen tak jinou práci a musí brát za vděk tím, co je, nehledě na to je-li to brigáda, což to byla a přežil jsem ji také ve zdraví, jen básník v básni ne. - A samozřejmě, že svět kazí lidé, ale k tomu kažení mají prostředky a peníze jsou jedním z nich. Zkazit se dá koneckonců všechno.

Nikytu: Nevím, když jsem to psal, což už je hodně dávno, tak jsem neměl problém s tím najít rým a už vůbec ne za každou cenu. Prostě jsem rýmoval a-b-a-b, a tak jsem napsal celou báseň. Až na jednu strofu teda.

Tom: Pod slovem Chechtáky si nepředstavím nic jiného než peníze. Rozhodně ne nějaké rozchechtané lidi nebo něco podobného. - Tématický týden podle mě zase má sloužit k tomu, aby básník vybral ze své tvorby jednu báseň tématu blízkou, proto se zapojím jen sporadicky. Témata jsou tu většinou dost zvláštní, ale to je jen o názoru.

puero: co je na slově zničilo tak špatné... ?? ... =D

Aliwien: jako text písničky by se to muselo asi dost změnit, ale je fakt, že strofa o dvouverší tomu hodně pomáhá...

Dack Janiels: Báseň ti přijde mdlá, protože mdlá být má a je. A jiné písmo? Nechápu. Jako větší, nebo menší, nebo podtržený? Ve své podstatě na tom nesejde. Nehledě na to, že já používám pouze a jen tento styl. Menší je moc malý a větší je jak pro slepce.

Ale díky za názory všem. U staršího díla je to vždycky zajímavější číst, než u něčeho právě napsaného. Tam má člověk pořád ještě takový ten dojem novoty a pocit, že je to lepší než to ve skutečnosti je... i když jsem vzhledem k tomu, že je to server s básněmi čekal většího zastání... :-D
přidáno 24.07.2009 - 07:42
Ne, napsal jsem to špatně. Ten konec tam být neměl, ale neznamená to, že není pravdivý. Z té básně to má vycházet samo. Explicitnost toho konce jsem tam dal, aby se čistě zalíbila. Jsem rád, že jste to vicítili, a dokázali, že ne vždy se tam hodí.
přidáno 24.07.2009 - 07:23
sekl sem se v pohlavi autora. hned se na to clovek diva trosku jinak.. ale stale si za tim vsim co sem napsal stojim...
přidáno 24.07.2009 - 07:17
takže do vás přátelé (vidíte, že jsem si na to vzal i háčky a čárky)
LUKiO: děkuji :)
Nikytu: Tak přecejen se tu fakt našel někdo, do bude kecat do jazyka. Zaprvé: Háčky to podle mně má, zkus si to přečíst pořádně. Zadruhé: Pokud jsi to nepoznala, je to z ostravského prostředí a tady se takhle mluví, tak ti na nějakou spisovnou češtinu v tomto případě seru! Na druhou stranu se musím pochválit, že jsem napsal hezký fonologický přepis. Jistě tam není všecko co je třeba do takového přepisu napsat, ale v rámci možností je to prostě tak.
Puero: Děkuji, když jsi vymyslel téma ty, tak jsem si řekl, že bych to zasadil k nám blízkému prostředí.
milancholik: Když jsem si přečetl ostatní díla, musel jsem (bez nijakého chvástání) konstatovat, že žádné dílo se tu nedotýká tématu. Jinak děkuji (k pointě úplně nakonec).
Aliwien: Každý má jiný smysl pro humor. Pokus o vtipné "dílko" to není. Je to pokus o zachycení lidského člověka z jisté krajiny. Pokud bych měl být velmi útočný, tak bych řekl, že zrovna tvé povídky jsou POKUSEM o vtipné "dílka".
Dack: Co nadělám, mě se nelíbí pražáčtina a musím ji poslouchat prakticky každý den. Děkuji za druhou část věty.
Miro: Jestli sis všiml, není to báseň, ale obraz. Jinak děkuji.
K poentě: Nejdříve jsem ji tam vůbec nechtěl dát, ale upřímně jsem si myslel, že se zalíbí (chápej, tady každý slyší na slovo láska). Děkuji, že jste mi to vyvrátili. Děkuji za komentáře. Nikytu si najdu a okoušu ji prsty, jak jsem slíbil...
»jméno
»heslo
registrace
» narozeniny
antropii [11], An!tta [11], lantha [11], angel005 [11], Šuměnka [11], le Rato [9], M.M&H [7], Pikus [7], EileenHannah [2], Elis [2]
» řekli o sobě
Adrianne Nesser řekla o Sokolička :
děkuju ti za to, žes mě hned neodsoudila a i přes ty /hádky/ sis ke mně našla cestu. i já k tobě.vážim si tvejch komentářů. seš faájn Marcelo..;-)
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Fantasy meč

Jak se nejlépe inspirovat k napsání rytířské básně? Staňte se rytířem!

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2020 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku