přidáno 06.08.2009
hodnoceno 2
čteno 991(8)
posláno 0
Už byla unavená a hůř se jí dýchalo, ale přesto vytrvale plavala dál. Tohle byl jediný sport, při kterém se necítila slabá. Jediný, který jí dával pocit svobody, který ji naplňoval štěstím. Byla hubená a křehká a představa jak se na ni řítí míč, který ji porazí na zem, protože je těžší a rychlejší než její ruce. Představa, že kmitá nohama jako o život a cíl je pořád tak daleko a ona začíná rudnout a píchá ji u srdce. Představa, že musí být neustále ve střehu, připravená, napjatá a rychlá, je pro ni moc děsivá a smutná.
Vodu však měla od malička ráda a při plavání dokázala zapomenout a nemyslet. Jen všemi smysly vnímala vodu, každé pohlazení, které jí voda dávala, každou vlnku, kterou rukou udělala, každý nádech, kdy ucítila, pro ni naprosto krásnou vůni vody, vlhka a mokra. Soustředila se na pravidelné dýchání a měla pocit, že když zastaví, všechny problémy se zase objeví. Automaticky pohybovala rukama a nohama a každé potopení a vynoření hlavy jakoby jí vneslo nový život. Všechno špatné s každým výdechem odplavalo a všechno krásné se nádechem vnořilo do její hlavy. Musela se usmívat. Voda ji unášela k pohádkovému cíli, ke štěstí.
Vždycky když vylezla z bazénu, jako kdyby jí to nestačilo,strávila ještě dlouhou dobu pod sprchou. Nahá s rozpuštěnýma vlasama nasáklýma šamponem, který jí pomalu a něžně stékal po zádech. Nechala se příjemně masírovat proudy vlažné vody. Většinou měla zavřené oči. I když to nejspíš působilo divně, vadilo jí dívat se na nahá těla ostatních žen a vadilo jí, že se dívají na ni. Byla malá a měla spíš chlapeckou postavu, ale byla ráda. Nenáviděla neoholené, spálené a zmalované ženy, které tu nebyly kvůli vodě, kvůli kráse, kterou voda rozdávala. Nenáviděla pohled na nahou mydlící se ženu s povislými prsy, svraštělým zadkem a velkým břichem. Nikdy tak nechtěla vypadat. Hnusilo se jí to. Měla chuť se těm ženám vysmát. Viděla jejich ošklivá těla, slyšela jejich trapný smích a připadala si jak z jiného světa. Možná se už teď bála stáří. Možná byla prostě přecitlivělá a nezralá pochopit a uznat ošklivost či stáří.
Ten den vyšla ven s mokrými vlasy. Venku svítilo sluníčko a dělalo ji krásnější. Pořád ještě měla v sobě jen ten nádherný pocit, nic víc, jen krásu, něžnost, lásku, štěstí, dokonalost, nic víc. Nic víc. Přecházela po přechodu a nějací kluci na ni z auta zapískali a zamávali jí.
Pak najednou zakopla, slunce zakryl velký šedý mrak a ona cítila, jak se všechno vrací. Věděla, že nemůže být tak bezstarostně šťastná dlouho, ale tenhle okamžik ji vždycky překvapil. Zahřmělo a bouřka přišla úplně nečekaně. Tma, zima, hromy a blesky, první velké kapky vody, kterou jinak tak milovala ji teď zraňovaly. Když začalo pršet, začala plakat. Déšť byl osvobozující a ona mohla vyjádřit všechno, co ji tolik trápilo..
přidáno 07.08.2009 - 16:44
popravdě, ta povídka mě nenadchla ....na mě je tam až příliš opakujících se vět, můj názor ....ale naprosto chápu ten pocit z plavání, mívám to tak ....vypínáš a je ti nádherně ...je to až nepopsatelně krásné ,-)
přidáno 06.08.2009 - 21:34
Je tu krásně vyjádřená láska k vodě, opravdu ano, líbí se mi to. Byl bych řekl škoda, že z příběhu není víc, ale mně by se to pak stejně nechtělo číst a co si chtěla říct si asi řekla

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
voda : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : memento

»jméno
»heslo
registrace
» narozeniny
veronika [16], Erisstees [10], rozervaný básník [15], deeaka.a [15], Pucik88 [11], Ztracen v davu [11], Azriel [10], Sameri [9], vali [5], Klára Anna Keclíková [6], Nameless97 [5], kamikov [6], siwkova@post.cz [1]
» řekli o sobě
dvakredencedekadence řekla o NoWiš :
jednou si zapálil ksicht, když se snažil hecnout vypití zapálenýho něčeho, co mělo přes 70% a když jsem to sfoukla, chutnalo to trochu jako karamel. prý se to pije brčkem, kámo! tak jsem ho uhasila. prasák, herečka a často mě překvapuje, jak produktivní vlastně je. člověk by to do něj ani neřekl. nejen, že má nulový morální zásady, ale dokáže si to ospravedlnit tak, že to dává smysl. nevím přesně na co má talent, ale má ho. mám tě ráda, bratře.
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

MacBook Air 15

Na skvělém Macbooku Air vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2023 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku