Ingredience: budeme potřebovat novoroční šampáňo tří zim a tři novoroční opice, alkoholu za nespočetně peněz, nepočítaně opileckých toulek po dědině, zdravou dávkou všeobecné nasranosti a dále ochucujeme bezpředmětným blábolením dle potřeby.
přidáno 08.02.2009
hodnoceno 2
čteno 1328(11)
posláno 0
Postup:
-Základ vytvoříme pečlivým promícháním opileckých novoročních stavů s následným ránem plným následků, důsledků a bolehlavu.
-Do uležené směsi vmícháváme,vkvedláváme,vložíme a jinak umisťujeme, instalujeme, insertujeme a vkomponujeme v naprosto libovolném pořadí a množství tyto složky:
Alkohol vypitý za tři roky průběžného bezuzdného chlastání, opilecké toulání a potácení se noční dědinou, více jak denní doporučenou dávku všeobecné nasranosti za tři roky a tak vůbec*.
-Takto vzniklou směs dobře promícháme a necháme tři roky uležet v teplých zimách a chladných létech té nejjižnější Jižní Moravy.
-Dobře uleženou směs poznáme podle charakteristického aroma-přibližně mezi vůní zralých mandlí a vyblitou desetikorunou.
-Poté dusíme ve vlastní nenávisti v zapečetěném Papinově hrnci po dobu nejméně tří let nebo do doby, kdy nám uletí víko od papiňáku a naše vábná směs se rozstříkne po stěnách dětského pokoje.
-Tím je náš výtečný pokrm hotový, necháme ho vychladnout přibližně rok nebo radši dva a servírujeme ho za studena zcela cizím lidem s nejrůznějšími přísadami, příchutěmi a všemi možnými způsoby dle vaší nejlibější libosti.

-Návrh na servírování č. I*:
(ochuceno haldou špatných zpráv, které uslyšíte v televizních novinách)

pour féliciter dvatisícetisíc

už mně do hlavy jebete
jak se do všeho furt serete

vy co spatřujete idol v americe
ste tupý vopice a patříte do popelnice
a až budete v té popelnici
někdo by vám měl dát fest po palici
abyste se probrali
a neskončili jako klerici nebo politici
nebo jako houmles pod krabicí

vy co věříte hamasu
ste jen stádo mamlasů
když vidim v novinách al-kajdá
de z toho na mně srajdá

nácci co maj hlavu dohola
choděj v pasti-furt dokola
když vidim někoho hajlovat
kce se mi z něho srat

když vidim levicový extremisty
pravicový extremisty
radikální komunisty
tak kci hledat nový cesty

ve vládě máme samý kokoty
samy je tam volíme
samy ničíme si životy

a lidi co fetujou
já fakuju

v ulicích spousta agrese
lidi navzájem serou se
každej hned kce se bít
a nebo se vožere a de za roh blít

život se má žít a ne přežít
a tendle věc je hroznej šit

(I*-tyto srance byli uveřejněny v pirátském časopise "Pošlapaná Pampeliška vol.I" a byli věnovány památce lidí, o kterých jste mohli číst na netu v týdnu 24.-31. 12. 07)

-Návrh na servírování č. II*:
(ochuceno špetkou osamělého opileckého rapovaní na nočním náměstí pod zimní oblohou)

DissTrak!

Napíšu disstrack
prvně tvý jméno
a pak
fak
of
stovky mých slov
teď míří proti tobě a na tebe
připrav se na cestu do nebe
a nebo táhni k čertu
nastal konec žertů
já pustim se do tebe

já hloubal sem že čím to je?
proč máš v hubě tolik hnoje?
nevidíš si do huby a tak to je!
mluvíš jenom o sobě
v prvním pádu, v první osobě
skoro kceš abych ti platil
za to že s tebou mluvim osobně!
teď sedíš na oslovi a myslíš si
že's vlezl na koně?

pro tvoje kvítí
tady slunce nesvítí
je mi z tebe na blití
seš neskutečnej kokot
ukaž mi gde je záchod
kce se mi z tebe blejt!

rapuješ jak karel gott
kce se mi z toho na záchod
sis našel na netu návod
jak rapovat a teď
prohrál's tendle závod!

(II*- tyto srance nebyli nikdy někomu věnovány, ale jsou psány o a pro jednoho velmi konkrétního člověka, co má dycky šecko nejlepší)

-Návrh na servírování č. III*
(ochuceno užíváním marihuany a vůbec kouřením všeho co hořelo a pitím všeho co teklo)

/nedatováno - podzim 2005/
v kruhy vody haluze házím,s tmou přicházím a ve tmě se stavím proti hrázím,vybízím k represím,propadám depresím a se smíchem dýchám sníh,míchám smetanu,tmu a samet,ujíždím na black velvet,velorex,kosatec,masox a mazec,plodim válec, hárdkór,krutor,traktor,říkej mi magor,stacionární rotor,punk,super skunk a funk,pakuj piklí kufr,sbal si pudr a pudla,a vem si kudlu,skéro a keš,kešu vořech a řízlej džin,a pak tisíc nocí běhám po kopcích a v ulicích,a teď čum,dávám whiskey,becher,rum a dvojitou vodku,dones foťák-chce to fotku,sedim v rohu,nohu přes nohu přes celou noc dávám eukalipt,monolit,mamut,nehulim shit,sem vopilej a měl bych jít!

(III*- titulní dílo sbírky "V kruhy vody haluze házím")

-Návrh na servírování č. IV*
(extra tip zadara)

12.03.06
Eukalipt: čeřim vody,koala zívá srolovaná-do pohody,na svět se dívám vyrovnaná,pálim,sem fresh ,brány střežim, ostružinim se brodim,brečim a krvácim do 7 hodin,a pak končí směna má a jdu zas o hrob dál,abych sem si se smál,hledal a našel ... ... ... kašel - aneb o tom jak byl Saly na kalbě a pak se dva dni ulil ze školy

(IV*-vyšlo ve sbírce "V kruhy vody haluze házím")


Převážně nevážný závěr
... a takhle milé děti vznikla polovina mých básní ...
Doufám že jste zasmáli aspoň z poloviny tak dobře jako já, když jsem vyhrabal svoje úplně nejprvnější prvotiny (a tehdy to byli spíš více než méně rapové texty) a přečetl jsem si je. Tohle "to" co jste si mohli právě přečíst jsou ale věci data poněkud mladšího a dal jsem si je sem jako takové ohlédnutí za mou minulostí (viz mou "Minulost") čistě pro svoje nejsoukromější potešení. Definitivně se loučím s tou dobou a děkuju nejbližším kamarádům (viz moje "Světlonoše") za ohromnou podporu, protože jsem člověk slabý a býval jsem člověk ješte slabší a tudíž velice vděčný pijan(a hulič).
Naštestí jsem potkal dobré lidi (spíš anděle), kteří mně vytáhli ze sraček a dnes už tři roky neužívám marihuanu, dva roky nekouřím a v poslední době už témeř nepiju. Dnes se trochu stydím za to co sem vyváděl, ale nelituju ničeho. Zároveń jsem na sebe hrdý, že sem to překonal a proto hlavním důvodem, proč to sem dávám je ABYSTE VIDĚLI JAKÝ DĚLÁ ALKOHOL /a vůbec každá droga/ Z LIDÍ VOLY

na závěr definice:
Hospoda - zázračné místo, kde se ze savců stávají plazi
.

na úplný závěr maličký experiment:

Obraz
čas: rok dvatísísetisíc
místo: planeta Země, blíže neurčené technické muzeum


... a automatická robotická vychovatelka-učitelka-pečovatelka řekla: "Pohleďte milé děti, přibližně takto vypadal básník vyrobený na přelomu 20. a 21. století."
A dětem se naskytl hrůzný pohled na čtyři parafínové figury za sklem. Bytosti to byli očividně původu humanoidního, avšak něco na nich bylo nelidské. První figura, ta nejvíc nalevo,byla pohlaví mužského a jako by se ohýbala a hrbila pod veškerou bolestí světa a její
obličej jako by byl zkřiven obrovskou hrůzou a oči zmučeny nezměrným žalem. Hned vedle něj stál vysoký mladý muž-takový donchuán, měl otrhané džínsy, bílou košili rozeplou, tak aby s vulgární hrdostí odhalovala jeho ochlupenou hruď a na hlavě měl slaměný klobouk posazený do čela. S přezíravým úsměškem hleděl svýma drzýma modrýma očima do dáli jakoby vstříc ještě lepším zítřkům a zdálo se, že i vlasy na znak bohémství mu povlávají ve větru. Vedle něho stála dívka s těma nejdelšíma nohama a nejkrásnějšíma a nejprázdnějšíma očima. Vedle ní, úplně napravo, stála žena, ta nejobyčejnější žena s tím nejobyčejnějším obličejem - a na tu byl nejhorší pohled!
Dlouho nemohli děti ten večer usnout, všem se před očima neustále vracel ten hrůzný obraz a podoby těch čtyř zjevů byly jejich dětskou fantazií vybičovány až do extrémní grotesknosti. Ten nejmladší z dětí, co ten den navštívili muzeum, si pomyslil: "Bože, vždyť tu ženu, tu ženu úplně napravo, jsem dnes viděl na ulici".
Ale Vašku, tu ženu jsi vidět nemohl, ta nikdy neexistovala...ale možná jí byla hodně podobná.
Vašek se ráno vzbudil a nepamatoval si ale vůbec nic. A tak mu bylo nejlíp...

-ták a tohle je už ten úplně nejúplněji nejúplnější a nejuzavřenější závěr ohromně dlouhé obludnosti, ve které jste mohli zhlédnout jak sesbírané a vybrané verše opilcovi, tak možná ještě horší kecy střízlivého a taky jste se u toho mohli trochu pobavit - a v to hlavně doufám a to byl můj primární cíl, když sem psal tuto podivnou úvahu o vlastním podivném uvažování

* "a tak vůbec" je velmi důležitá a velmi vzácná složka našeho receptu a je velmi těžko k sehnání i ve vybraných obchodech s cizokrajným zbožím, kávou, čajem a kořením.

- Frýrajdista prodakšn® - Frýrajd-Kopyrajt© - Peč.Vepř.Kys.Zel.Bram.Kned.-superstylishprintstudio™ -

taky sem vám chtěl říct docela dobrej ftip co sem dneska slyšel ale je právě 23:35 a já už tohle píšu tři hodiny a tak si na něj nemužů vzpomenout - napíšu vám ho sem někdy jindy a tak kontroluj tuhle věc protože se vsadím že asž si to ztíra přeštu za deního světla tak to celý přepíšu překopu a předělám - aned co se do anotace necešlo anebo konečně konec
přidáno 09.01.2019 - 01:31
ten vtip by to skvěle dochutil, ale přidal bych si i tak
přidáno 08.02.2009 - 08:26
velmi zajímavé čtení :o)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Recept na tři porce braku s oblohou z blábolů a omáčkou z hovadiny : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : On, jeho a jemu
Předchozí dílo autora : (Vždyť já jsem jen Váš maličký) Pizza mužík*

» narozeniny
naivní snílek [15], Telcontar [15], incarmen [14], bezejmenný [12], ThePočly [11], Ziny [2], Petr. [1]
» řekli o sobě
Umouněnka řekla o DDD :
Bylo mi ctí mít Tebe i tvého kamaráda v mém lit. pořadu, hudba stále doznívá. :) Posunuli jste večer o několik levelů výš! Budu se těšit na další setkání s Vámi i Vaši muzikou, která bezpochyby přijdou!
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2024 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming