přidáno 23.12.2022
hodnoceno 10
čteno 184(10)
posláno 0
podle toho co jsem už napsal jsem v celku zvláštní člověk, ale mimo to že jsem melancholickej nihilista bez víry a jakékoli náklonosti k lidem jsem taky anarchista.
lidi si často myslí že anarchie = hořící města, vraždy, rabování a totální rozpad společnosti, ale to je špatně.
když někdo chce anarchii tak nechce aby to vypadalo jako v katastrofickym filmu ale chce společnost bez jákékoli nadřazenosti, vlády, zákonů atd.
nikdo by se nepovyšoval nad druhejma.
nefungoval by měnovej systém takže žádná chudoba ani bohatství.
všichni jsme prakticky jen otroci co makaj celej život aby se ti co jsou víš měli lépe, asi si to nechcete přiznat ale je to tak.
přidáno 24.12.2022 - 19:47
Dominik hrušat: Jo ale to je přesně ono. Mě je jenom 16, nevím, které zákony jsou špatné a které dobré. Vím ale určitě, že lidé neprohloupí, pokud se budou snažit pochopit a rozumět světu kolem sebe a nepřestat hledat. Určitě je lepší se ptát, který zákony jsou dobré a které špatné a snažit se na to přijít. A furt je to lepší než do toho zatahovat politické ideologie jako je Anarchismus, nebo něco dalšího.
přidáno 24.12.2022 - 18:42
Dominik hrušat: dobré zákony jsou ty logické ztřeba že vražda nebo loupež je trestný čin a ty špatné jsou tzv plevelné neboli účelové které si vytvořil někdo pro sebe a všechny ostatní jen nasírají třeba ten rozhlasový zákon GDPR spousty daňových zákonů byrokratický plevel ve stavebních zákonech atd ...
přidáno 24.12.2022 - 18:22
LudvíkRoiSoleil: a co jsou pak dobré a co špatné zákony? to je na člověku
přidáno 24.12.2022 - 15:13
Martin42: :)) Jo trochu rovnováhy by ve světe by neškodilo, ale ono to není o tom být anarchista, ale o moudrosti. Dělat věci správně.
přidáno 24.12.2022 - 15:10
LudvíkRoiSoleil: žádný systém na světě není a nemůže být čistým politickým směrem všechno je to vždycky směs zákony musí být to je jasné ale dnes ať se člověk věnuje čemukoliv tak je všechno strašně svázané nesmyslnými předpisy takže troška anarchismu nemůže uškodit .... navíc těch zákonů je tolik že když se snažíš dodržet jeden musíš porušit druhý .... myslím že brzo člověk ani nebude moct vyjet na kole aniž by neměl páteřák přilbu chrániče na kolena a suspenzor .... v tomhle prostě budu anarchista :)
přidáno 24.12.2022 - 14:59
Martin42: Jo ale to je přesně ono. Měli by se zrušit špatné zákony a měli by zůstat dobré zákony. Stejně tak vytvářet jen dobré zákony. Ono je to o tom dělat správná nikoliv špatná rozhodnutí. A to není o Anarchismu ale o lidech. O lidských kvalitách jako je moudrost, chytrost, laskavost, poctivost, dovednost a podobně.
přidáno 24.12.2022 - 14:54
Dominik hrušat: jo nejvíce mi pije krev asi ten zákon přikazující platit rozhlasové a televizní poplatky televizi kterou nesleduji .... pár zákonů by se určitě zrušit mělo ...
přidáno 24.12.2022 - 13:53
Kus pravdy je pořád málo. I kdyby se prosadil Anarchismus sametově a bez násilí, v podstatě by to znamenalo konec státu, zákonů a měnového sytému. Ze dne na den by v tom případě přestala existovat armáda i policie a některé záchranné složky, ale i soudy. Protože jsou státní. Měnový systém vznikl jako důsledek potřeby jemné regulace a ochrany stability měny. Kurz různým měn by to destabilizovalo a zhoršilo obchodování mezi státy.

Přeci i bez zákonů to vlastně nejde. Kdysi, když se objevovali první auta, tak neexistovali dopravní předpisy, ani je nepotřebovali. Jak ale bylo na silnicích aut víc a víc, zjistilo se, že je nutné dodržovat určitá pravidla, aby se na silnících zajistila rozumná úroveň bezpečnosti.

Kdyby přestali platit zákony a skončili by soudy, lidé řešili různé delikty každý po svém. Tím, že se zruší stát, sice odebereme moc několika špatným lidem, ale špatní lidé proto nevymizí. Vykořisťování a moc by se přesunula do rukou velkých firem.

Anarchismus je utopie a nemůže fungovat. Mnohem víc potřebujeme lidi, kteří jsou slušní, hodní, chytří, rozumní, poctiví, umí svojí práci a tak podobně.
přidáno 24.12.2022 - 12:32
Martin42: možná ano, ale já nemluvim jen o penězích, ale třeba i o zákonech omezující naše rozhodnutí atd.
přidáno 23.12.2022 - 10:47
V tomhle je kus pravdy systém ovládaný několika mocnými se utahuje a pomalu se zavírají okna příležitostí umožňující život v nezávislosti šetříš peníze zničíme ti je inflací koupil sis dobré akcie tak to ti je vyvlastněníme tyhle věci nejsou pro lůzu pro lůzu tu máme hypotéky vem si hypotéku.... neboj není to finanční kulka do hlavy

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Anarchismus : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : vánoce
Předchozí dílo autora : jsem misantrop

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

IPhone 14 Pro

Na velkém iPhonu 14 Pro vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2023 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku