přidáno 31.12.2018
hodnoceno 5
čteno 167(9)
posláno 0
Nový rok oslaví jako první obyvatelé tichomořského Kiritimati, který je součástí ostrovního státu Kiribati. Žije zde přibližně 5000 obyvatel. Nový rok zde ostrované slaví jako první z naší planety. Půlnoc je zde v 11:00 SEČ. Kiribati leží na západ od poledníku 180 stupňů. Kiritimati je označován jako Vánoční ostrov - Christmas Island. Ostrov pojmenoval roku 1777 na Štědrý den James Cook jako Vánoční, ale znám byl již v 17.století.

Hned potom ve 12:00 SEČ slaví Nový rok Novozélanďané. Oslava začíná velkým ohňostrojem z nejvyššího mrakodrapu na celé jižní polokouli, Sky Tower v největším městě Nového Zélandu v Aucklandu.

Nový rok - Happy New Year vítají v největším městě Austrálie Sydney ve 14:00 SEČ. Tradičně více jak polovina obyvatel Sydney - žije tam přes 4 miliony obyvatel, rovněž vítá NY slavnostním ohňostrojem, který ozáří největší pamětihodnost Sydney a snad i celé Austrálie známý most Harbour Bridge a hned naproti slavnou budovu Opery Sydney. Viděla jsem to na vlastní oči dvakrát a byl to pro mne nezapomenutelný zážitek, nekonečně pulsující noční život, milí a vřelí lidé, všichni se objímají a slaví.

U nás budeme v Praze vítat Nový rok ohňostrojem v Praze, který se rozzáří 1.ledna 2019 až v 18:00 SEČ.

Všem ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK !(foto je z mobilního telefonu, v davu)

přidáno 01.01.2019 - 10:20
Hanulka: To jsem pochopil, že je článek tvůj, jinak bych ho smazal ;) Přesto jsem to napsal, protože to jsou praktiky bulváru, točit X roků staré články, jen u nich změnit nějaký drobný údaj. Neřeknu, když by to byla nějaká báseň nebo povídka, kterou jsi publikovala někde jinde, ale novoroční přání s několika zeměpisnými údaji, ve kterém změníš rok? Prostě jen se mi to nelíbí, když přát nový rok, tak jsem pro nerecyklaci a novou tvorbu.
přidáno 01.01.2019 - 09:35
Oslava nového roku tam je velmi bujará a to jsem chtěla připomenout dle vlastního zážitku. Všem krásné dny nového roku !
přidáno 01.01.2019 - 09:30
Má omluva, ale ten článek je můj, na tom serveru nejsem již více jak 3 roky. Všem krásné dny v novém roce.
přidáno 31.12.2018 - 16:11
Opravdu je zde nutné kopírovat článek z jiného serveru z roku 2014?
https://www.i60.cz/clanek/detail/10331/kdo-oslavi-novy-rok-jako-
prvni

Recyklace je fajn s papírem a sklem, ale ne úplně s články...to dělá primárně bulvár.
přidáno 31.12.2018 - 08:35
A co Tonga? A co na pólu, tam se slaví 24 hodin v kuse? Silvestr, nejhorší den v roce!

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Nový rok slaví první na Kiribati : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla


Předchozí dílo autora : Tikot hodin

»jméno
»heslo
registrace
» narozeniny
spivanka [10], none [1], Kosa [4], Pravda vítězí [2]
» řekli o sobě
shane řekl o Severka :
Má šťastná hvězdička, která mne svými krásnými básněmi inspirovala k mnohým hříškům. Díky úspěšnému starosvatění naší skvělé kámošky a básnířky prostějanka se známe ještě z dob, kdy nám bylo oběma krásných sedmnáct / jí jednou, mně hned třikrát!/. To je věk, kdy se člověk rád nadchne pro všechno krásné, ještě neumí skrývat své pravé city a nemá daleko pro velká slova! A když pak narazí na někoho podobného, je to paráda a skvělý odvaz! Milá Lenko! I já si vážím Tvého upřímného přátelství, které, jak se zdá, přežilo i zkoušku dospělosti, o čemž svědčí i to, že jsem jedním z VIP, kterým jsi tu postavila pomníček z milých slůvek. Je pravdou, že jsme se už dlouho nikde nepotkali a třeba ani ještě dlouho nepotkáme, ale když je mi smutno, kouknu na nebe a vzpomenu si, že jedna hvězdička tam kdysi svítila jen pro mne, že mne někdo zval svým milým sluníčkem a otvíral mi srdce dokořán, aniž by mne znal jinak než z těchto stránek. Bylo moc milé si číst podobné věci i kdyby to byl jen milosrdný klam...;oX

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

IPad Pro

Na velkém iPadu Pro vám půjde psaní básní pěkně od ruky.

ChciKupon

Slevové kupony do spousty eshopů, vybíráme pro vás ty nejlepší :)

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

Patos

Krátké a mnohdy vtipné či šokující vystřihovánky ze života.

© 2007 - 2019 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku