přidáno 16.02.2018
hodnoceno 0
čteno 533(3)
posláno 0
Lapač snů.

Večer začalo sněžit. Jen sem tam droboučká vločka. Nezaujalo mě to do chvíle, než jsem došla ke svítící venkovní lampě. Kužel světla vyvolal zajímavý efekt. Padající vločky jakoby obtékaly lampu a vytvářely sněžnou sprchu. Byl to natolik sugestivní vjem, že jsem si stoupla do sprchy, zaklonila hlavu, obrátila ruce dlaněni vzhůru a nechala si omývat čistotou sněhu, světla a večerního ticha.

Ráno zbyla jen slaboučká vrstvička napadaného sněhu, postačující jen pro drobné rychle pomíjivé vzkazy. Jedním z nich byla dvě srdíčka, která nás uvítala hned pár metrů od domu. Krásné ráno, pomyslela jsem si, netušíc, že mne čeká další překvapení.
Sedmnáctiletá dcera mé kamarádky mi poslala dárek. Malá krabička obsahovala neuvěřitelný ruční výtvor - lapač snů. Popsat pocity, které jsem prožívala neumím a ani nechci. Jsou jen moje!

Chtěla jsem o lapači snů vědět víc a brouzdala internetem. V krátkosti se podělím o ty nejzajímavější informace (možná jen pro mne), ale možná se také pobavíte.

Podle legendy pochází od indiánského kmene Siouxů, kteří dodnes vidí v lapači snů síť života – dobré sny zůstávají v síti a ty zlé propadnou dírou uprostřed.

Necyklopedie – wikia.com. „ Lapač snů je vysoce moderní a výkonné zařízení k jehož sestrojení se nejčastěji užívá (následuje výčet radioaktivních prvků), zabraňuje usnutí .. atd. (vynalezeno soudruhy v Číně). Vyzařuje mírné množství radioaktivního záření, podle čínských vědců okamžitá smrt nehrozí.

Portál Spektrum zdraví mne ohromil: „Máte problémy se špatnými sny, které se mění v noční můry? Pořiďte si k posteli elegantní doplněk snů, který zlé sny odežene. Spěte sladce s naším lapačem snů.“ Brr. Vybavil se mi obrovský pohřební věnec s nejrůznějšími lapači snů zdobených stuhou „spi sladce.“

Vrátím se do pozitivních pocitů, které mi přineslo věnování osobního lapače snů. Dočetla jsem se, že mají barvy různé významy. Můj je hnědý. Symbolizuje trpělivost a spolehlivost. Je to barva země a pokory.

Přeji všem krásné snění i bez lapače a citát na závěr: „Najdi si čas ke snění, prostor k životu a nech se vést srdcem.“

Ještě nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Lapač snů : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Ryby nepláčou
Předchozí dílo autora : Vzpoura domácích spotřebičů

»jméno
»heslo
registrace
» autoři online
Lasak, shane
» narozeniny
antropii [11], An!tta [11], lantha [11], angel005 [11], Šuměnka [11], le Rato [9], M.M&H [7], Pikus [7], EileenHannah [2], Elis [2]
» řekli o sobě
casa.de.locos řekla o mechanická okurka :
jeho mimoděk rebelující a hrozně bezprostřední poezie mě prostě baví, i když s pomeranči toho asi moc společného nemá
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

Fantasy meč

Jak se nejlépe inspirovat k napsání rytířské básně? Staňte se rytířem!

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2020 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku