přidáno 10.01.2018
hodnoceno 3
čteno 768(9)
posláno 0
Melodrama na moři

Dnes lednový den, právě v tuto dobu jsme se nacházeli kousek od Austrálie na ostrově Hamilton Island, jednom z Korálových ostrovů, které jsou nádherné a chráněné. Krom našeho potápění, procházek po ostrově, plavání a každodenní zábavy s hotelovými hosty nás napadlo si vyjet na katamaránu.
Byl azurový den, a my ho chtěli opravdu užít. Jedeme ! Katamarán ! Plavidlo katamarán je hodně používané v Polynésii a jezdí na něm Tamilové. Je to úžasné je vidět, jak uhání a větřík je žene, oni jsou profíci. Ale my jsme oba jako mladí závodně plavali a máme rádi moře, a tak jsme se nebáli se tomuto dobrodružství oddat. Katamarán je sympatické štíhlé plavidlo s dvojitým trupem a dvěma plachtami. Člověk je vyzpovídán plavčíkem, dostane na sebe plovací vestu a vyfasuje katamarán a už se může po vlnách moře hezky prohánět. Je to nádhera. Připadali jsme si tolik mladí a to je fajn. Větřík nás nejdříve hnal jen malým tempem po nádherné modravé hladině, najednou byl z větříku vítr a velmi silný a zahnal nás do zátoky. Přišly velké mraky a měli jsme co dělat, se ubránit. Bohužel katamarán se převrátil. Nejhorší bylo, že jeden ztratil brýle a já svršek plavek. Ale přes plavky byla plovací vesta.
Již z dáli k nám na pomoc plul katamarán s mladším párem, kteří nám pomáhali převrátit náš katamarán zpět na hladinu, což je pěkná dřina. Ale musíme si pomáhat. A tady byla pomoc nade vše a také jsme ji ocenili a velmi. Povedlo se, ale co já bez plavek a s mými prsy? Prima bylo, že jsme se pořád dokola smáli, že se nám nic jakoby nestalo, vrátili jsme se na břeh, kde nám tleskali a podávali ruce. Plavčík se opětovně ptal, o co jsme přišli, a též se hodně smál, ale zachoval se jako gentleman a hned mne přikryl froté velkou osuškou, abych neměla problém bez svršku, tedy podprsenky plavek. Od té doby už požívám jen plavky vcelku. Na břehu nám podávali ruce a smáli se, jak to bylo pěkné a vtipné to z břehu pozorovat. A tak jsme se šli upravit do hotelového pokoje a že půjdeme na večeři s mladým párem, který nám tolik pomohl. Byla to opravdu upřímně povinnost se odvděčit za tolik hezkou pomoc.
Legrace neustala ani po návratu na hotelový pokoj. Zapomněli jsme zavřít dveře balkonu s výhledem na moře, ale pod námi velké palmy, v kterých se vypínají velcí papoušci různých barev a pyšní se tím, jak navštěvují různé hotelové balkóny. Byli jsme jasně upozorněni, "prosím - zavírejte před odchodem z pokoje balkonové dveře". Zapomněli jsme, pan Alzheimer zapůsobil. Po návratu do pokoje jsme byli v šoku. V pokoji dva papoušci na námluvách všechny oříšky z baru vytahali a rozklovali, ale co víc, naše dvoudílná postel byla jeden trus vedle druhého, zkrátka papouščí rodeo. Mé spodní prádlo různě rozvěšené. Ale legrace to byla veliká. Museli jsme zavolat hotelovou službu, což jsou tamní ostrovanky, které nám velmi ochotně ihned vše poklidily a vyměnily za čisté. Avšak milenecký papouščí pár nebylo možno dostat z pokoje ven, bylo nám líto je vyhnat, a tak jsem čekali snad hodinu, než odletěli.
Byl to prima den a my jsme se moc zasmáli. Večer nám zpříjemnil i ředitel hotelu, který nám poslal chlazené šampaňské, smál se i při lití moku do sklenek. Náš příběh na moři viděl, a když jsme mu povyprávěli o mejdanu papoušků, tak se zasmál ještě více.
Vzpomínáme dodnes . A jak říkávají v Austrálii, smějte se a mějte se fajn !

přidáno 10.01.2018 - 13:26
Je příjemné číst o azurovém lednovém ránu někde u protinožců ve chvíli, kdy v Česku leden 2018 bojuje o krátké chvíle denního světla. Hřejivý článek ve chvíli, kdy se potácíme v pološeru a toužíme po slunných dnech. Děkuji.
přidáno 10.01.2018 - 09:33
Všem bych přála trochu toho ráje, který člověka okouzlí a dá mu pozitivum. Papoušci tam jsou od turistů velmi ochočení a mejdany si zřejmě dělají často ......
přidáno 10.01.2018 - 09:24
kdo by to do těch papoušků řekl

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Melodrama na moři : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : Láska
Předchozí dílo autora : Jak jsem zažila horor

»jméno
»heslo
registrace
» autoři online
LudvíkRoiSoleil, Štěpán
» narozeniny
Jeanie [15], Max the Fallen [13], se3slzu [14], Milly [12], Dadi [10], Tajemnáosoba [10], elis 77 [3]
» řekli o sobě
prostějanek řekla o Severka :
Hvězdička bez hvězdných manýrů... občas létavice nebo kometa... a dost často Sluníčko :)... a to, že přijde někdy noc ... to se musí stát... ale je statisticky dokázáno, že slunce vyjde každé ráno... ;) takže přeju krásné východy :)
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

IPhone 14 Pro

Na velkém iPhonu 14 Pro vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

© 2007 - 2023 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku