přidáno 02.06.2024
komentářů4
čteno62(3)
Nekonečný kruh podle Jana WerichaPřemítám, že po každém nepěkném činu následuje u lidí špatné svědomí a to je stres. Ze špatného svědomí mindrák a to je také stres. Z mindráků další chyby a je tu nekonečný kruh. Špatné svědomí má každý z nás, mindrák větší či menší a těch se také bojíme, protože obzvláště u mocných lidí a provokatérů, kteří si hojí své mindráky na těch druhých. Nakonec poznali jsme všichni ve svých životech. A ten, kdo to nepřizná, tak mlží.

Potom naše společnost a především politická scéna vypadá jako houfec trhovkyň, které se překřikují při nabídce svého pochybného zboží a člověk si klade otázku, kde jsou všichni ti slušní, kde postávají opodál, vytlačeni hubatou konkurencí do své zóny klidu a pokoje.

Někdy se zamýšlím, jak je lidská blbost velká. Tak, jak to říkával Jan Werich. Toho jsme měli moc rádi, byl to vrstevník mého dědy a jako dítě, si pamatuji návštěvu ve Velharticích, kde pobýval na letním bytu. Jan Werich byl moc moudrý člověk. Také říkával: "Kde je blb, tam je nebezpečno". Mám ty nejkrásnější vzpomínky, doslova nezapomenutelné, a jeho knihu Fimfárum, uchovávám jako poklad krásy českého jazyka, moudrosti a radosti.A tak toto kratinké zamyšlení, zakončím krásným citátem :„Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.“ Jan Werich
přidáno 04.06.2024 - 08:01
Trochublázen : ano, jak píšeš, prázdniny se blíží, děkuji za zastavení.
přidáno 03.06.2024 - 18:45
Chce to trochu radosti ze života, takže se blíží čas pro Italské prázdniny
přidáno 03.06.2024 - 07:59
Sasanka : napsala jsi to moc mile, ale hlavně výstižně, děkuji ti moc.

"Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec."
přidáno 03.06.2024 - 07:51
Skvělý citát a od mistra. Jeden z mála, které obdivuji a uznávám. Miluji Předscény s ním a Horníčkem. Ať je třeba i smutno, jen když je veselo :)
" Lidi jsou lidi a nemůžou dělat víc, než čeho jsou schopni." Werich
"Ukaž mi co čteš a já ti řeknu o čem si nebudeme povídat." ;)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Nekonečný kruh podle Jana Wericha : trvalý odkaz

Následující deník autora : Život na naší planetě

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

© 2007 - 2024 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming