Čeština 2.0 je česká obdoba Urban Dictionary, ale vůči originálu jí chybí jedna zásadní funkce. Čím víc sdílení a palců nahoru k videu, tím vyšší šance, že dojde k opravě.
přidáno 18.09.2018
komentářů2
čteno113(5)

(Vše podstatné je řečeno v mém videu.)

přidáno 21.09.2018 - 12:30
RE Singularis:
Díky za další dobré postřehy, ;). Obzvláště ta sémantická kategorizace slov by se podle mě hodila.

Pokud můžeš, tak tento svůj komentář prosím zkopíruj i k videu, kde to může vidět víc lidí než zde, ;). (Ale nejlépe asi bez toho hypertextového odkazu, protože komentáře s odkazy se na YouTube občas nezobrazí ostatním uživatelům.)
přidáno 21.09.2018 - 10:05
S obsahem videa souhlasím, byť já bych měl/a připomínek mnohem víc. Aby se z toho stala praktická platforma pro sdílení definic slov, bylo by potřeba rozhraní stránek optimalizovat nejen pro přispěvatele, ale také pro lidi, kteří nová slova poptávají. Jako první krok bych viděl/a zavést sémantickou kategorizaci slov (např. ovoce, části těla, názvy osob a podobně) a prolinkování synonym a antonym (když třeba dva uživatelé nezávisle na sobě navrhnou dvě různá slova pro tentýž význam, hodí se, aby třetí uživatel, který to objeví, mohl jejich definice spojit).

A pak mám ještě výhradu k pojmu "autor" na konci; slovo autor totiž předpokládá, že daný člověk to slovo a jeho význam vymyslel. To však nezřídka není pravda; skutečný původce toho slova a jeho významu je celkem běžně neznámý, nebo by tam to slovo sám nevložil. I přímo na https://cestina20.cz/o-cestine-2.0/ používají slovo "přispěvatel", tak bych byl/a pro to se ho držet.

(Dalším možným rozšířením by bylo volitelné popsání původu vkládaného slova, např. něco jako "moje matka tohle slovo vždycky říká, když věší prádlo na šňůru" nebo "zdálo se mi ve snu, jak tohle na mě někdo volá a hned mi bylo jasné, co to znamená".)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Návrh opravy Češtiny 2.0 : trvalý odkaz

Následující zápisek autora : Příhody Nezjištěno Procházky - Východisko pro nerozporuplné navazování

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersNajlepsie online hry

Najlepsie hry recenzia

ChciKupon

Slevové kupony do spousty eshopů, vybíráme pro vás ty nejlepší :)

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

Patos

Krátké a mnohdy vtipné či šokující vystřihovánky ze života.

© 2007 - 2019 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku