pokus o volný verš, pokud je na tom něco špatně tak mi to prosím vysvětlete, chci se to naučit a z wiki to moc nejde.
přidáno 14.10.2009
hodnoceno 5
čteno 1106(8)
posláno 0
(pokus o volný verš)


tolikrát prošel sem okolo bufetu

a hledal, přemýšlel, čekal jestli tam vejdu

otevřít ty dveře, vejít

odejít ze šedi ulic, kaváren, čajoven

netočil se kolem lamp a světel

nebrodit se blátem, kalem

výdat se s krysama a poslouchat splašky

interpretace myšlenek lidí z bufetu - sračky

vejít tam a okusit co je žít

vejít tam a nevrátit se do ulic

o máme za svět?

a co máme ze světa?
přidáno 16.10.2009 - 20:18
je fajn, že se aspoň snažíš... wikina je nebezpečná, znám týpky, co si tam píšou články sami.. tedy nepotvrzený zdroj..:)

volný verš je vlastně dobře, ale nejde mi to dohromady, uměle vytvořené a je to na tom vidět.. příště to chce pouze tok myšlenek a nepřemýšlet nad tím..:)
přidáno 15.10.2009 - 08:04
když já sem tim chtěl i tak trochu provokovat, protože mě příde že se kavárna s čajovnou polomytizují. a to v mnoha případech zcela bezdůvodně.
přidáno 14.10.2009 - 21:26
o odpreklepovani nejde... radsi zkus ty "profesionalni umelce" :) tam to neni jen o tom (ikdyz tady taky ne... ale tady sme precejen amateri :) )... rozhodne pro to udelas vic nez nactenim wikipedie... :)

jinak archetypalne je kavarna, cajovna, hospoda a podobna zarizeni vcetne nadrazi, knihoven, archivu, starozitnictvi, tesca atp. mistem pribehu, ruznorodych, tedy metaforicky barevnych zazitku, starosti, myslenek...

proste mi tam ta sed nesedi z principu..
přidáno 14.10.2009 - 21:13
no.. tak to zkusím odpřeklepovat
a nevidím důvod proč by měli bejt kavárny a čajovny něco víc než třeba tesko
přidáno 14.10.2009 - 20:52
:D ucit se psat basne z wikipedie.. oboje je jednoduse spatne... radsi si precti nejake basnicke sbirky s volnym versem... namatkou: whitman, kainar, mikulasek, skacel... tady na psancich treba delivery, veronika, lay, taky ja :)... ale i hodne dalsich... ted mam v hlave zrovna tyto autory :)

k basni: i kavarny a cajovny jsou v sedi? tak jaky je rozdil oproti bufetu? "natecil" nerozumim slovu... lampy a svetla ale moc sede nejsou :)..

jinak moc zbytecnych preklepu, myslenka je jasna, ale to jen z nekolika versu.. ve zbytku netusim, co chces vlastne rict...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Předcestí kloubící se s předsvětím : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : život básníků
Předchozí dílo autora : sebepromítnutí do fénixe

» nováčci
Gabriela Malá
» narozeniny
Vladan [12], marinka [8]
» řekli o sobě
shane řekl o Nikytu :
Milá, temperamentní a okouzlující dívka, se kterou se dá bavit prakticky o všem. Má rozsáhlé zájmy i všestranné znalosti a obdivuhodnou inteligenci. Skvěle veršuje česky i anglicky a nemá problém s plynulým přechodem mezi těmito jazyky. Svého času mne poctila svým přátelstvím i důvěrou a zahrnula mne spoustou informací i veselých historek. Náš kontakt spíš připomínal running commentary! Byl jsem rádcem, důvěrníkem, arbitrem ve věcech života i prvním kritikem některých dílek. Někdy jsem se dost zapotil, protože mé znalosti mají díry a mé IQ , ač slušné, na Menzu nestačí... Milá Veroniko! Nevím, kdy a kde se zas potkáme, ale chci Ti poděkovat za všechny ty krásné chvilky tady s Tebou. Bavily mne veselé historky ze života psích slečen i z Tvého vlastního, nutila jsi mne přemýšlet o věcech, které by mne jinak míjely a řešit to, nač bych si jindy netroufal. Bylas má múza i inspirace, Tvá důvěra mne těšila i zavazovala. Well, přečetl jsem si s údivem, cos tu o mně prohlásila a na chvilku jsem ztratil řeč! Snad právě jen Tvá nepřítomnost v kritickém okamžiku zabránila globální katastrofě...;o)))))))))))))))
))))))))))))))))))))))))))))))
TOPlist

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C

Apple MacBook

Na skvělém Macbooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

© 2007 - 2024 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming