v 15 letech jsem se rozhodl pro satanismus spíše z "módního" hlediska, dnes už vím, že satanismus není tak o módě jakožto o filosofii a toleranci. Nevěřím v Satana jako bytost, ale spíše jako temnou stránku přírody, všechny tzv. hříchy a chtíče které jsou (nejen) pro křesťanství tabu: např. pýcha, závist, sex apod. Nevykonávám žádné rituáli, nezabíjím děti ani zvířata (ani je nejím), nemám touhu bezdůvodně ubližovat pokud k tomu nemám důvod, a proč? Protože jsem satanista! Církev si vymýšlí o zabíjení, zneužívání a násilí, další proč? Aby měla na koho co svádět a také proto aby neměla nepřítele, ale slepý člověk vydí co se zde děje!
přidáno 05.09.2009
hodnoceno 7
čteno 4571(25)
posláno 0
Proklínám bibli a
podobnou veteš,

jenž zapáchá falší
a smrtí!

Hle, Satan
na trůně,
v mém nitru se směje!

Hrdostí
vzplanul jsem,
jak mýtický
fénix z bájí;

moji nepřátelé
padli mrtví k zemi,
s očima slepě
hledíc k nebi!

Má síla zrostla,
to tys mi jí daroval,
sílu a rozum,

moc svou hromadím
ve jménu tvém,
ó mocný Satane,

já život svůj,
tobě daruji!
přidáno 10.05.2012 - 17:46
G R C
přidáno 05.09.2009 - 22:32
máte pravdu, na konci je jakési ponižování, ano toto dílo se nepovedlo, souhlasím, ale stejně ho tu nechám, jako jakýsi "nepodařený" kus
přidáno 05.09.2009 - 17:31
nikdy nepochopim lidi, kteri dobrovolne a s hrdosti voli naproste utrpeni v pekle... on satan je pekna kurva a ty ho uctivas a myslis si, ze te bude mit rad? ale on se stejne na tebe vysere, pac je to proste hajzl. a tak budes v pekle trpet... je to bejkovina a porad poza... videt zlo v prirode umi i krestan (precti si Slejhara). jak pise milancholik... krestanstvi neni spatne, jen ta instituce je spatna... bible neni o vnucovani boha, ale o moralnich zasadach, ktere kazdy pocituje (pochybuju, ze ty nemas problem nekoho zabit, lhat, zneuctivat sve rodice apod.). Jsi uplne mimo a ne proto, ze v neco veris, ale proto, co pises v basni...
přidáno 05.09.2009 - 12:56
Souhlasím s milancholikem, víc než obsah mě zaujaly chyby. A obsah mi vůbec, vůbec nic neřekl. Nejsem křesťanka, ale tohle mě prostě popouzí už jen tím, jak vyzdvihuješ tu "svou" pravdu.
přidáno 05.09.2009 - 11:40
k anotaci: nejsem si jist, ale s tou církví jsi asi 500 let pozadu, dneska už je samozřejmě jiná, není tolik mocenská, neovlivňuje politiku jednotlivých států a není to monopol na víru jako tomu bylo ve středověku. Tenkrát to byla "svině", ale dneska už je jako každé jiné náboženství.

k dílu: Souhlasím s milancholikem, přestože taky chyby nevidím moc často, tady jsem si několika všiml, ale to by mi nevadilo, kritizuješ věci, které za nic nemohou, bible nemůže za to, že jí lidi zneužívali. Možná je satanismus lepší, ale pořád si myslím, že žádná víra by neměla ponižovat člověka a ubírat mu na hrdosti. Sice píšeš, že ti dá sílu a rozum, ale na konci díla se absolutně ponižuješ, vlastně tím nejhorším možným způsobem a když člověk není člověk, ať už věří v cokoliv, pak je silný a rozumný nic, takže nic...

Ps: není to kritika Tebe ani satanismu, jen díla a jaký na mě udělalo dojem.
přidáno 05.09.2009 - 11:38
promiň, já nejsem žádnej fanatik jen protože jsem toto napsal, napsal jsem to protože mě to prostě napadlo. A to že jsem satanista ještě neznamená, že jsem fanatik :-)
přidáno 05.09.2009 - 09:55
Každý, kdo si po sobě neumí přečíst, co vkládá a nechá na Psance vplout dílo s tak triviálními pravopisnými chybami, už ze začátku u mě ztrácí pár pomyslných (někdy i faktických) bodů. Obsah básně mě neoslovil, fanatismus je asi silný slovo, ale trochu mi to jím zavání. Ani stylisticky mi tvoje dílo nic nepřineslo, nic k čemu bych se vracel a četl si to znovu. Není proč.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
báseň pro Satana : trvalý odkaz | tisk | RSS komentářů | podobná díla

Následující dílo autora : víkendové mazlení
Předchozí dílo autora : otec a syn

Chat ¬

- skrýt/zobrazit chat -


Poslední aktivity ¬


Nejčastěji komentující
v minulém měsíci ¬

A B C


Tapety na plochu ¬


Wallpapers

WallpapersApple MacBook

Na skvělém Macbooku vám půjde skládání básní pěkně od ruky.

© 2007 - 2024 psanci.cz || || Básně | Povídky | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku